Árukereső használata

Általános kérdések a Webshop Hun1 Smarty programról.
Post Reply
konzolbest
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: hétf. feb. 13, 2012 6:00 pm
Kapcsolat:

Árukereső használata

Hozzászólás Szerző: konzolbest »

Kedves István és más Olvasó!

Köszönöm a program használatának lehetőségét. Az árukeresővel való összeköttetéssel problémáim adódtak. Sajnos elkövettem azt a hibát, hogy nem a Netrporgól regisztráltam, hanem az Árukeresőről kezdtem a regisztrálást. Ettől kezdve gondjaim vannak az adatexportálással. Nem voltam tudatában a bónusz lehetőségnek, ezért befizettem a minimum összeget (ami a legkisebb bajom), ezt követően jelentkeztem a megbízható üzlet programra, ahonnan api kódot kaptam, amit az admin felületen a megfelelő helyre bemásoltam. Ekkor rájöttem, hogy hülyeséget csináltam, hiszen a Netprogról közvetlenül is megoldhattam volna a regisztrációt. Ettől kezdve megpróbáltam ezt az utat járni, de nem hozott eredményt. Az adatok kitöltését követően ellenőriztem a szerveren az elérhetőséget, ami stimmelt is: a shopom.hu/httpdocs/arukereso/arukereso.xml - ben megtaláltam a megjelölt fájlt. Ezt be is írtam a szükséges rovatba, ahol a következő üzenetet kaptam: "Parse error: syntax error, unexpected ';' in /home/mezofi/netprog/partner_api_client.php on line 83". Közben az api kódot is kitörölte, de nincs eredmény. Kérem, amennyiben tud valaki segíteni a problémámon, kérem tájékoztasson a megoldásról. Megjegyzem, próbáltam a "httpdocs" nélkül is, csak a gyökérkönyvtárban megtalálható arukereso/arukereso.xml megjelöléssel is, ez sem vezetett eredményre. Előre is köszönöm a segítséget.

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Árukereső használata

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Üdv,
Mindegy honnan regisztrált, már nem adnak semmilyen bónusz feltöltést, még az első 10.000-et sem.
Első körben meg kellene tallózni a http://www.saját_domain_vagy_shop.hu/arukereso/xml_generalas.php-t. Nyilván a http://www.saját_domain_vagy_shop.hu helyett a saját shopjának az elérését kellene megadni.
Ha minden megfelelő akkor egy üres fehér oldalt kell kapnia. Ekkor keletkezik egy fájl a következő url alatt:
http://www.saját_domain_vagy_shop.hu/arukereso/arukereso.xml
Na ezt az url-t kell megadni az arukereso oldalon, természetesen itt is a saját shop elérésével, mert nem tudhatom kinek hol van a shopja.
Ha jól emlékszem ki lehet próbálni, hogy megfelelően eléri-e az oldal az arukereso.xml-t.

Ha ezek megvannak, és működik a dolog akkor utána lehetne foglalkozni a megbízható programmal. Haladjunk csak lépésekben.
Értesítsen, hogy ez megfelelően működött-e.
Mezőfi

konzolbest
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: hétf. feb. 13, 2012 6:00 pm
Kapcsolat:

Re: Árukereső használata

Hozzászólás Szerző: konzolbest »

Kedves István!

Köszönöm az instrukciókat, sikerrel jártam, a dolog fejlődik: az adatbázis már látható az árukereső részére. Egy dolgot azonban hiányosságként jelzett a programozójuk: az xml generálást követően nem látszanak a kategóriák, azaz a kategória mezőben <category> nem szerepel semmi. Ez a http://www.konzolszakuzlet.hu/arukereso/arukereso.xml megtallózása után valóban tapasztalható. Annak ellenére van ez így, hogy a cikkeket különböző kategóriákba soroltam be, egyszintű kategória-rendszer létrehozását követően, azaz nincsenek alkategóriák az struktúrában. Könnyen meglehet, hogy szakmai hiányosságaim miatt következhetett be a dolog, ennek ellenére kérem a segítségét a probléma megoldásához, így ugyanis a programozó elmondása szerint nem áll föl a szükséges adatátvitel.

Segítségét előre is köszönöm:

Fekete László

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Árukereső használata

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Köszönöm a jelzést, ezt én rontottam el a programban.
A shop/functions/general.php 665.sorában kezdődik egy függvény, abba kellett raknom egy if szerkezetet és már működik is a kategóriák neveinek a kiíratása.
Ezt a függvényt kellene cserélni:

Kód: Egész kijelölése

function katlepcsoReadName($kat_id, $nyelv_id, $szeparator = " > ", $link = "false"){
	$sql = "SELECT k.kat_lepcso
			FROM ". KATEGORIA_TABLE ." as k
			WHERE k.kat_id = ".(int)$kat_id;
	$result = mysql_query2(__LINE__, __FILE__, $sql);
	if(mysql_num_rows($result) > 0){
	$katSor = "";
	$lapVissza = "";
	$kat_lepcso = mysql_fetch_assoc($result);
	//Vegyük le az utolsó és az elso _ jelet
	if(substr($kat_lepcso["kat_lepcso"],0) == "_"){
	$kat_lepcso["kat_lepcso"] = substr($kat_lepcso["kat_lepcso"],1);
	$kat_lepcso["kat_lepcso"] = substr($kat_lepcso["kat_lepcso"],0,(strlen($kat_lepcso["kat_lepcso"])-1));
	}
		//Olvassuk ki a kategória neveket
		$katArr = explode("_",$kat_lepcso["kat_lepcso"]);
		for($i = 0; $i < count($katArr); $i++){
		$sql = "SELECT kl.nev, kl.url_lepcso
				FROM ". KATEGORIA_LEIRAS_TABLE ." as kl 
				WHERE kl.kat_id = ". (int)$katArr["$i"]."
				AND nyelv_id = ". (int)$nyelv_id;
		$result1 = mysql_query2(__LINE__, __FILE__, $sql);
			if(mysql_num_rows($result1) > 0){
				$act = mysql_fetch_assoc($result1);
				$act["alt"] = str_replace('"',"",$act["nev"]);
				if( ($i !=0 )  && ($i < count($katArr)) ){ $katSor .= $szeparator; } // Elválasztó hozzáadása
				 	if($link == "true"){
						if(defined("IN_HTACCESS")){
						$katSor .= '<a href="'. $act["url_lepcso"] .'" title="'. $act["alt"] .'">'.$act["nev"].'</a>';
						}else{
						$lapVissza .= (string)$katArr["$i"];
						// Körülvesszük <a> taggal, amikor egy termék van akkor ez felette fog megjelenni
						$katSor .= '<a href="index.php?param=1&lap='. $lapVissza .'" title="'. $act["alt"] .'">'. $act["nev"] .'</a>';
						$lapVissza .= "_";
						}
					}else{
					$katSor .= $act["nev"];
					}
			}
		
		} // For ciklus vége
		return $katSor;
	}else{
	return 'Nincs találat';
	}
}
Igazából ez lett cserélve:

Kód: Egész kijelölése

$kat_lepcso["kat_lepcso"] = substr($kat_lepcso["kat_lepcso"],1);
	$kat_lepcso["kat_lepcso"] = substr($kat_lepcso["kat_lepcso"],0,(strlen($kat_lepcso["kat_lepcso"])-1));
Erre:

Kód: Egész kijelölése

if(substr($kat_lepcso["kat_lepcso"],0) == "_"){
	$kat_lepcso["kat_lepcso"] = substr($kat_lepcso["kat_lepcso"],1);
	$kat_lepcso["kat_lepcso"] = substr($kat_lepcso["kat_lepcso"],0,(strlen($kat_lepcso["kat_lepcso"])-1));
	}
Mezőfi

Post Reply

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég