Frissítés

Tanácsok és kérdések a Webshop Hun1 Smarty telepítéséhez és konfigurációjához.
kaktuszok
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: csüt. jún. 09, 2011 5:19 am
Kapcsolat:

Frissítés

Hozzászólás Szerző: kaktuszok »

Nem találtam leírást sehol sem a problémámról. Webshop hun 1.063 ról frissítettem 1.072-re. Mivel jelentős újítások vannak benne, töröltem a tárhelyről mindent, de az adatbázist meghagytam. Sajnos már az index.php hibát jelez, mivel az adatbázisból hiányoznak mezők.
Biztosan van módja, de nem jöttem rá, hogyan kell átmenteni az adatokat. Szeretném, ha megmaradnának a regisztrációk, de jó lenne, ha a beállítások, statisztikák is.
Most egyelőre azt csináltam, hogy kizárólag a "prefixnév"_regisztracio táblát exportáltam a régi adatbázisból, majd importáltam az újba.
Ha más táblákkal próbáltam, akkor nem működtek az új funkciók.
Nincs olyan exportálási lehetőség, hogy utána importálva csak felülírja az új adatokat, de ne nyúljon a szerkezetéhez? Tehát, ha létezik, felülírja, ha nem, akkor létrehozza.

Hogy lehet ezt egyszerűen megoldani?

Nem értek igazán a MySQL-hez, lehet, hogy nem voltam teljesen érthető.

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Frissítés

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Admin felület >> Segédeszközök >> Adatbázis check menüpontra klikkelve létrehozza azokat a mezőket, vagy táblákat amire szüksége van az újabb verziónak. Feltétele, hogy a shop/constants.php-ból az új legyen fenn a megfelelő prefixel.
Mezőfi

kaktuszok
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: csüt. jún. 09, 2011 5:19 am
Kapcsolat:

Re: Frissítés

Hozzászólás Szerző: kaktuszok »

mezofi írta:Admin felület >> Segédeszközök >> Adatbázis check menüpontra klikkelve létrehozza azokat a mezőket, vagy táblákat amire szüksége van az újabb verziónak. Feltétele, hogy a shop/constants.php-ból az új legyen fenn a megfelelő prefixel.
Mezőfi
Köszönöm szépen! Mit össze nem szenvedtem a táblák importálásával és exportálásával...
Tökéletesen működik, 15 másodperc alatt megcsináltam, amit 7 óra alatt sem bírtam. Ezt a leckét nem felejtem el.

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Frissítés

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Nincs mit, a végeredmény a lényeg.
Mezőfi

misi001
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: szomb. okt. 01, 2011 3:26 pm
Kapcsolat:

Re: Frissítés

Hozzászólás Szerző: misi001 »

Szia!
Abban szeretném a segítségedet kérni, hogy a régi webshopot szeretném frissiteni az újra . Le kell hozzá törölni régit és az újat felrakni? Illetve hogy tudom az adatbázist a régit az újra cserélni.
A régi kezdölapot hogyan tudom az újba beépiteni???

Segitségedet előre is köszönöm ...

Mihály

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Frissítés

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Nem tudom mit jelent a régi kifejezés, van verziószáma?
Mezőfi

misi001
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: szomb. okt. 01, 2011 3:26 pm
Kapcsolat:

Re: Frissítés

Hozzászólás Szerző: misi001 »

Verzió szám: Webshop hun 1.063 .
Mihály

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Frissítés

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Szia!
Ez tényleg régi. :)
Mindenképp le kell törölni a régit, de a shop/kepek könyvtár maradjon, mert abban vannak a termék képek.
Az új shop fájljait fel kell másolni, kivéve a shop/kepek könyvtárat. Ezután a shop/install/index.php-vel telepíteni az adatbázist, pl myshop2 prefixel. Így a tárhelyen megmarad a régi adatbázis, és az új táblák is létrejönnek.

Ha ez kész és privátba elküldöd az ftp és PhpMyAdmin eléréseket akkor áttöltöm a régi adatbázis minden adatát az újba. Ehhez úgy néz ki mindenképp kellek, mert nem tudni innen milyen táblák, adatok vannak jelenleg a régiben. Természetesen ingyen megoldom neked.

Mezőfi

mtam
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: pén. szept. 17, 2010 4:41 am
Kapcsolat:

Re: Frissítés

Hozzászólás Szerző: mtam »

Szia István!
A shopfrissítés 1.071-ről, 1.074-re csak újratelepítéssel oldható meg?
Köszönettel:
MT

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Frissítés

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Szia,
A fájlokban is változás volt, ezért azokat felül kell írni, az adatbázist nem kell piszkálni. A fájlok felűlírása után az admin felületen található segédeszközök menüpontban található az Adatbázis check almenüpont arra kattintva létrejönnek az új táblák és mezők amik kellenek a kiegészült funkciókhoz.
Mezőfi

Post Reply

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég