Mappa kezelés

Program frissítések, javítások.
mtam
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: pén. szept. 17, 2010 4:41 am
Kapcsolat:

Mappa kezelés

Hozzászólás Szerző: mtam »

Kedves István!
A következőben szeretnék segítséget kérni:
A 1.074-es verziót használom. Évente változnak a termékeink, így a nem az aktuális évhez tartozó termék mappákat szeretném kitörölni, de sajnos nem tudom.
Az Admin/Katalógus/Kategóriák;Termékek menüpont"-ban "Nem törölhető" hibaüzenetet kapok és termékkódot. Mi a megoldás? Sajnos ez nekem évente merül fel a termékkör váltás miatt. Bonyolítja helyzetet, hogy ezres termékmennyiségről van szó. Köszönettel...
Üdv, Tamás

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Mappa kezelés

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Szia,
A termék csak akkor törölhető ha a nincs hozzá rendelés. Amennyiben van a törölni való kategóriában olyan termék amiben már van termék ami meg lett rendelve akkor adott termék nem törölhető és a kategória sem törölhető.
Vagy a rendelést kell törölni , vagy a terméket áthelyezni másik kategóriába. Vagy a törölni kívánt kategóriát átnevezni és letiltani a megjelenését.
Üdv
Mezőfi

mtam
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: pén. szept. 17, 2010 4:41 am
Kapcsolat:

Re: Mappa kezelés

Hozzászólás Szerző: mtam »

Szia!
Köszi....nekem az lenne a célravezető megoldás, ha egy-egy kategória megjelenítését le lehetne tiltani, csak sajnos nem tudom hogyan lehet. Egy-egy termék nem gond, csak egy teljes kategória...
Üdv, Tamás

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Mappa kezelés

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Az új verzióban a kategória nevekkel egy sorban van egy státusz oszlop ott lehet letiltani a kategória megjelenítést.

Ha az 1.074-ben ez még nincs benne akkor két megoldás van:
- frissítünk az új verzióra
- elküldöd privátban az ftp hozzáféréseket és belerakom a programodba a kategória megjelenítés letiltási lehetőséget.

Üdv
Mezőfi

mtam
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: pén. szept. 17, 2010 4:41 am
Kapcsolat:

Re: Mappa kezelés

Hozzászólás Szerző: mtam »

Érdekelne mind a két megoldás :). Tűzoltásként elküldeném a ftp beállításokat és ha beépítenéd az jó lenne.
A frissítés is érdekel, mert tervezgettem, csak ebben a verzióban már elég sok mindent módosítottunk. Újra kellene az egészet telepíteni vagy van egyszerűbb megoldás is? Üdv, Tamás

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Mappa kezelés

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Szia,
Bele építettem a kategória státusz kikapcsolás lehetőséget. Ezzel annyit értünk el, hogy a menüben nem látszik a kikapcsolt kategória.
Sajnos azonban mivel a termékek nincsenek lekapcsolva így megtalálja a látogató a keresési találatok közt. Ezért a kategória szerkesztési felületen (ahol a nevét változtathatod) , a lap alján van még egy új dolog. Kikapcsolható az összes termék megjelenítése vagy vissza kapcsolható. Az összes ami abban a kategóriában van és az alatta lévő al kategóriákban, függetlenül attól, hogy a terméknek milyen volt a megjelenítési állapota, és attól is, hogy több kategóriában is szerepel-e.
A legújabb shop verzión még dolgozom ezért a frissítést még napoljuk el.
Üdv
Mezőfi István

mtam
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: pén. szept. 17, 2010 4:41 am
Kapcsolat:

Re: Mappa kezelés

Hozzászólás Szerző: mtam »

Szia!
Köszönöm szépen, ez így nagyon szuper, jól kezeli a problémámat! A frissítést meg majd később.

Idő közben adódott még egy másik dolog: az egyik megrendelő szóvá tette, hogy eltelt már néhány nap a megrendelésétől és mi van termékeivel, mert nem tud róla semmi. Az admin/megrendelések/szerkesztés fülön én szorgalmasan kattingattam az állapotváltozásokat, de nyilván ő nem lépett be és nem nézegette, hogy mi van velük. Meg lehetne azt oldani, hogy az állapot változtatásról egy automatikus e-mail menne ki a megrendelőnek? Illetve ha az előre definiált megrendelés állapototokat (Beérkezett a rendelés, Terméket várunk a csomaghoz...stb) is tudná az admin változtatni mint példádul a Vásárlói szintek meghatározásakor, akkor az is hasznos lenne.

Ha nem okoz sok munkát, akkor az automatikus e-mailtben segítenél (?), ha sok akkor majd meglátod.....

Üdv, Tamás

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Mappa kezelés

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Nincs mit.
Az állapot változás alatt ott van egy email küldő form. El kell küldeni az üzenetet neki, hogy milyen állapotban van éppen a csomagja.
Ez sem garancia arra, hogy meg is kapja az állapot értesítést, mert ha Pl Gmail levelezőt használ akkor lehet SPAM-be rakja a levelezője amíg nem erősíti meg hogy a címről érkező levelek nem SPAM-ek. A citromail és más ingyenes levelezők is nagyon érdekesen működnek ha tárhelyről van küldve az e-mail.
Az új shop verzióban már szerkeszthetőek a megrendelés állapotok így amikor változtatásra kerül az állapot akkor annak megfelelő tartalom töltődik be a levél küldő formba.

Az automatikus küldést én nagyon nem szeretném mert sokszor adódik olyan esemény ami miatt nem lenne célszerű elküldeni az előre megírt szöveget.
Mezőfi

mtam
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: pén. szept. 17, 2010 4:41 am
Kapcsolat:

Re: Mappa kezelés

Hozzászólás Szerző: mtam »

Azt hiszem igazad, csak egy ötlet volt. Hagyjuk ezt az automatikus küldést. Az úgy jobb megoldás, ha betöltődik az állapotváltozás, megvárom míg elkészül :). Köszi az infókat!
Üdv, Tamás

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Mappa kezelés

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Nincs mit.
Mezőfi

Post Reply

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég