Adatbazis

Általános kérdések a Webshop Hun1 Smarty programról.
Post Reply
Zolika
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: szer. ápr. 13, 2011 3:27 pm
Kapcsolat:

Adatbazis

Hozzászólás Szerző: Zolika »

Sziasztok,

Olyan kerdessel fordulok hozzatok, amivel eddig nem talalkoztam es nemsikerult meg rajonom, hogy hol keressem a problemamra a megoldast.

Nos, a webshop eddig mukodott minden gond nelkul, azonban ma tapasztaltam hogy a domain ahol a webshopvan, azzal a hibaval fogadott hogy, nincs tabla hozzam letre az install al.
A hiba oka az volt hogy a szolgaltatom athelyezte a domaint egy masik serverre ahol nyilvan masak az adatok.

Ahogy a webshop is mondta, hogy hozzam letre a tablat az installal, igy visszamasoltam az install mappat, megadtam az adatokat amit kert, s "ujra telepult"

viszont a problemam hogy nem tudok belepni a webshoba :( a default admin admin abszolut nem mukodik, amire meg megvaltoztattam, arra nem emlekszem, :( a jelszokerore meg azt a hibat kuldi hogy nincs ilyen az adatbazisba.

Megneztem az adatbazist - es szerepel az emailcim a users tablaba viszont a passwd az kodolva van igy megintcsak nem tudok belepni.
Valamint a menubol (katalogusbol) is hianyzik az a 3 termek kategoria.

Esetleg valakinek van vmi otlete, tanacsa, esetleg vmi link hogy mikent tudom helyrehozni? vagy szedjem le az egeszet, az sql adatbazissal egyutt es csinaljak egy friss telepitest?

Udv mindenkinek,
Zolika


ok megvan :) a fooldalon akartam belepni :) megtalaltam az admin oldalt viszont nem tudok belepni :)

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Adatbazis

Hozzászólás Szerző: mezofi »

A PhpMyAdminban hozzáférsz a myshop_beallitasok tábláhához, már ha a prefix myshop. Ebben a felhasználónév a 18-as id-vel rendelkező sorban van. A 19-es id-vel rendelkező sorban van a password. Ezt cseréld el arra mit használni szeretnél.

Így kapod meg:
- Hozz létre egy php oldalt a következő tartalommal:
<?php
echo md5("jelszavam");
?>
- Mentsd a php oldalt, majd futtasd.
- A képernyőn megjelenik a jelszavam szöveg 32 karakterre kódolt változata.
- Másold be a 19-es id-vel rendelkező sorba.
- A shop admin felületén keresztül be tudsz lépni a kiolvasható felhasználóneveddel és a most megadott jelszavam szöveggel.

Mezőfi

Post Reply

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 34 vendég