cel_setupv1.2.1 Cél raktárkezelő és számlázó program

Általános kérdések a Webshop Hun1 Smarty programról.
Post Reply
vilon
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: szer. okt. 20, 2010 1:02 pm
Kapcsolat:

cel_setupv1.2.1 Cél raktárkezelő és számlázó program

Hozzászólás Szerző: vilon »

Üdv mindenkinek!

Nem tudom kik és hányan próbáltátok már ezt a progit, de én csinálnék neki egy kis "reklámot", hogy többen is kipróbáljátok. Eddig csak localhost-on néztem, és talán ez is közben játszhatott az elő jött hibának.

ODBC feltelepült, majd rá a számlázó.
Ami nekem hibaként jelentkezett azt képekben beillesztem, hogy jobban értelmezhető legyen.
Elindul a program és ezzel a képpel töltődik be:
Az “első hibajelzés”
Aztán bármit nyomok a következő kép ez lesz: “második hibajelzés”
Független attól, hogy a hibajelzés ott van, alatta mégis hozzá lehet férni a menükhöz, /ami elég érdekes/ és meglehet nézni miket tartalmaz.
Végig nézve minden menüelemet, számomra egészen jónak tűnt annak ellenére, hogy hibásan indult, mert jó a felépítése, átlátható, és egészen jól kidolgozottak a műveleti panelek. Mostanában egy halom számlázót próbáltam, de eddig ez volt amit leginkább szimpatikusnak találtam a megjelenés szempontjából.
Gondolom elégé furcsa, hogy egy hibásan működő programot sztárolok. Ennek az az oka azon túl azon, hogy a kezelő felülete éppen az egyszerűsége miatt tetszetős, hogy bízom abba, hogy másnál aki tényleg egy valós szerveren próbálná ki, annak nem jelentkeznének ezek a hibák. Ezen túl, ha többen írnátok róla tapasztalaitokról, esetleg hamarabb elkészülne.
Remélem, hogy így van, mert érdemes lenne "gyorsan" tutira fejleszteni.
Csatolmányok
Az első hibajelzés.png
Az első hibajelzés.png (18.19 KiB) VIEWED_COUNTS
A második hibajelzés.png
A második hibajelzés.png (8.96 KiB) VIEWED_COUNTS

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: cel_setupv1.2.1 Cél raktárkezelő és számlázó program

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Szia!
Az első kép tényleges hiba jelzés ami nálam is sokszor előjön. Ettől még a program elindul és jól működik, de tényleg néha zavaró kezdéskor.
A második nem hiba jelzés valóban középre raktam azt a panelt.

Most felraktam egy javított exe programot, azt le kellene tölteni és futtatni újra. Ez létrehozza azt az OLE objektumot amit eddig hiányolt a program, és a képeket is betölti, hogy ne legyen fehér a képernyő háttere.
Üdv
Mezőfi

vilon
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: szer. okt. 20, 2010 1:02 pm
Kapcsolat:

Re: cel_setupv1.2.1 Cél raktárkezelő és számlázó program

Hozzászólás Szerző: vilon »

Szia István!
Letöltöttem az általad javasolt újabb exe fájlt, és fel is telepítettem.
Nyikkanás nélkül felment az előtte már telepített ODBC-re és az indítás is hibamentesen működött.
A gépemen 64 bites win7 van telepítve, és localhoston próbáltam.
A kiszolgálóhoz nem akart kapcsolódni, de szerveren valószínűleg nem lesz ilyen probléma.
A lényeg, hogy nálam amíg próbálgattam nem csinált semmi hibát, akkor a weben sem lehet probléma.

Amit kérdeznék:
Az ODBC és XML menü miatt azt gondolom, hogy képes közvetlen együtt dolgozni a szerverre felrakott webshoppal. Ez így van? Vagy kell hozzá valamilyen közbenső szoftver az adat és képek feltöltéséhez, mint az RLB számlázónál?

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: cel_setupv1.2.1 Cél raktárkezelő és számlázó program

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Szia!
Ez a program asztali alkalmazás nincs helye a neten, nem is kell hozzá semmilyen szerver.
A termék képeket nem tudja felvinni csak a többi adatot.
A kommunikáció a shoppal XML-en keresztül vagy közvetlen adatbázis eléréssel működik.
Az XML-es dologgal mindig baj van, mert esetleg a szerver cache-eli és akkor nem pontos adatok jönnek, mennek.

Én a közvetlen adatbázis kapcsolatot használom ODBC-n keresztül. Ehhez viszont a tárhely szolgáltatódtól kell engedélyt kérni, hogy külsőleg tudj kapcsolódni a shop adatbázisához.

Üdv
Mezőfi István

vilon
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: szer. okt. 20, 2010 1:02 pm
Kapcsolat:

Re: cel_setupv1.2.1 Cél raktárkezelő és számlázó program

Hozzászólás Szerző: vilon »

Szia István!
Köszi az infót, így már értem.

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: cel_setupv1.2.1 Cél raktárkezelő és számlázó program

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Nincs mit.
Mezőfi

Post Reply

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 21 vendég