Számlázó program illesztés

Általános kérdések a Webshop Hun1 Smarty programról.
Post Reply
kiskoru
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: pén. dec. 24, 2010 5:00 pm
Kapcsolat:

Számlázó program illesztés

Hozzászólás Szerző: kiskoru »

Szia István!

Idézlek:
"Éppen ma fejeztem be egy olyan programot ami kapcsolatot teremt az RLB cég számlázó programjával (http://www.rlb.hu).
Tehát ha a shopban egy megrendelés képződik akkor annak tételeit, és a megrendelőt betölti az RLB cég számlázójának megrendelés törzsébe, onnan egy gomb nyomásra lehet számlát készíteni belőle, módosítani, vagy kiegészíteni
."

Az előbbiekről, ha már publikus infót kérni. Pl. A meglévő shophoz illesztés módja, illetve az elkövetkezendőkben letölthető shopok már tartalmazni fogják az illesztő programot?

Letöltve az RLB demo programját elég könnyen kezelhető számlázó.

Ha a külön téma nem megfelelő akkor kérném törölni vagy áthelyezni. Köszönöm.
Nem vagyok profi programozó, csak lelkes amatőr.

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Számlázó program illesztés

Hozzászólás Szerző: mezofi »

A lehető legegyszerűbben oldottam meg a dolgot.
Ez egy különálló program. Annyit tud, hogy a rendelésekben szereplő vásárlók adatait betölti az RLB programjába és a megrendelt tételeket az RLB rendelés törzsébe teszi. Ezután megnyitva a számlázót a rendelés állományban ott virítanak a megrendelések, onnan egy gombnyomással vagy szállítólevél vagy számla készíthető.
A webshopban nem kell alakítani semmit, nincs semmi plusz. A számlázóban sem kell alakítani semmit.
Annyi az igény, hogy a tárhely szolgáltatónak engedélyeznie kell az adatbázis távoli elérését. A web-server.hu-nál nem kértek ezért plusz díjat, a domaincenter.hu-nál évi 5000 forintot kértek.

Kicsit többet a működésről:
Ennek az átjátszónak saját adatbázisa van amibe bejegyzi a termék shop azonosítóját és a számlázóban szereplő azonosítóját. Ugyanígy a partner shop azonosítóját és a számlázó azonosítóját. Így köti össze a két állományt.
Ha olyan partner rendel aki még nincs a számlázóba, vagy még nem rendelt de már a számlázóban van akkor betöltéskor megpróbál név egyezést keresni vagy cím egyezést. Ha talál hasonlót akkor felajánlja a párosítást, ha nem talál akkor vag betölthető az új tag, vagy a jobb oldali listából kiválasztható a partner azonosító. A jobb oldali lista a számlázó program adatait mutatja, abban nem lehet változtatni.
A fenti működésre alapul a termék kapcsolás is.
Kép

Eszméletlenül felgyorsítja a számla készítést. Van amikor 48 tételt kell számláznom egy megrendelőnél. Volt régen, hogy valamelyik ár nem stimmelt a neten, ekkor nem stimmelt a végösszeg, és kereshettem hol rontottam el, Most viszont a megrendelt árat tölti be a rendszer, így a megrendelt áron kapja a megrendelő.

Mezőfi István

kiskoru
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: pén. dec. 24, 2010 5:00 pm
Kapcsolat:

Re: Számlázó program illesztés

Hozzászólás Szerző: kiskoru »

Tiszteletem és elismerésem az összedolgozásért. Ennél egyszerűbben tényleg nem lehetett volna megoldani.
Ami viszont kimaradt, bár a kérdésemben ott volt, lehet, hogy nem egyértelműen: ezt a programot le lehet tölteni majd szabadon, benne lesz majdan a letölthető demóban is vagy csak a teljes verzióhoz jár?
Nem vagyok profi programozó, csak lelkes amatőr.

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Számlázó program illesztés

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Egyikhez sem jár alapból.
Én egy ilyen jelképes 15.000 forintra gondoltam. Ennyit meg kell érnie annak aki már használja ezt a számlázót és a shop programot.
Már felraktam a reklámját a netprog.eu-ra
Mezőfi

Avatar
Tompika100
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: hétf. nov. 26, 2012 5:48 pm
Kapcsolat:

Re: Számlázó program illesztés

Hozzászólás Szerző: Tompika100 »

Ennek az Rlb számlázonak a demoja alkalmas a shophoz tesztelni?
Tomka Pál

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Számlázó program illesztés

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Szia,
Az RLB hálózatos számlázó és a shop közé kell egy program ami lehívja a shop megrendeléseket és betölti az RLB számlázóba. Ez a köztes program kerül nettó 15.000 forintba nálam. Nem tudom, hogy a demó programjuk a hálózatos-e, ezt tőlük kellene megkérdezni.
Mezőfi

Avatar
Tompika100
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: hétf. nov. 26, 2012 5:48 pm
Kapcsolat:

Re: Számlázó program illesztés

Hozzászólás Szerző: Tompika100 »

Közbe már láttam de köszi ! az infot! Tomka Pál
Tomka Pál

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Számlázó program illesztés

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Nincs mit.
Mezőfi

Post Reply

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég