shop 1.0 problémák

Általános kérdések a Webshop Hun1 Smarty programról.
Post Reply
janus.nagy
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: szomb. feb. 05, 2011 1:23 pm
Kapcsolat:

shop 1.0 problémák

Hozzászólás Szerző: janus.nagy »

Sziasztok, az 1.0 -s webáruházat tanulmányozom, felépítésileg és megoldások szemponjából, és mondhatni hogy kezdem megérteni hogyan kell felépülnie egy webshop nak de akadt egy kis probléma, az admin felületre nem enged belépni, azt ugye tudjuk hogy az adatbázisában (1.0 verzió) a beállítások táblában a 18 és 19. a jelszo és a password, ami elméletileg az admin felület felhasználóneve és jelszava, meg is változtattam mindkettőt admin ra, de ez nem akar beengedni sehogysem, kérlek segítsetek, nem tudom, lehet én értettem valamit nagyon félre
előre is köszönöm a válaszaitokat :)

kiskoru
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: pén. dec. 24, 2010 5:00 pm
Kapcsolat:

Re: shop 1.0 problémák

Hozzászólás Szerző: kiskoru »

janus.nagy írta:Sziasztok, az 1.0 -s webáruházat tanulmányozom, felépítésileg és megoldások szemponjából, és mondhatni hogy kezdem megérteni hogyan kell felépülnie egy webshop nak de akadt egy kis probléma, az admin felületre nem enged belépni, azt ugye tudjuk hogy az adatbázisában (1.0 verzió) a beállítások táblában a 18 és 19. a jelszo és a password, ami elméletileg az admin felület felhasználóneve és jelszava, meg is változtattam mindkettőt admin ra, de ez nem akar beengedni sehogysem, kérlek segítsetek, nem tudom, lehet én értettem valamit nagyon félre
előre is köszönöm a válaszaitokat :)
Szia!
Ha minden igaz akkor az is md5 kódolású. Amennyiben közvetlenül megváltoztattad az adatbázisban a password tartalmát admin-ra, előtte betű-szám kombinációk hosszú sora volt, onnantól a program nem tudja összehasonlítani az általad a belépési felületbe írt adattal. Ok csak annyi, hogy azonnal md5-tel átalakítja és összehasonlítja az adott változó tartalmával. Mivel nem azonos kidob. Rakd fel újra azt a táblát. Én az 1.063S adatbázis verzióban néztem utána a problémádnak.
Nem vagyok profi programozó, csak lelkes amatőr.

droga
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: kedd jún. 23, 2009 9:45 am
Kapcsolat:

Re: shop 1.0 problémák

Hozzászólás Szerző: droga »

Jaja, a webshopban a jelszavak md5-tel titkosítva vannak.
Amit kiskoru írt, az is egy megoldás, de ha nem akarod emiatt újratenni a webshop-ot, akkor azt is csinálhatod, hogy készítesz egy php filet a következő tartalommal:

Kód: Egész kijelölése

<?php
print(md5("akármi"));
?>
Az akármi helyére természetesen a kívánt jelszót írva, jelen esetben az admin-t.
Ezt lefuttatod egy böngészőben (persze olyan környezetben ahol php-t tudsz futtatni), és eredményül kidobja neked azt a 32 karakteres kódot, amit az adatbázisban a "beallitasok" táblában a 19-es id-nél az "ertek" mezőbe kell írnod.
18-as id-nél viszont természetesen marad admin.

janus.nagy
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: szomb. feb. 05, 2011 1:23 pm
Kapcsolat:

Re: shop 1.0 problémák

Hozzászólás Szerző: janus.nagy »

kiskoru

Köszönöm, igazad volt bejött a tipp, a következő kérdésem az lenne, hogyan és hol lehetne ezt átírni hogy ne MD5 legyen az adatbázisban hanem az csak betük, ami tisztán maga a jelszó is

kiskoru
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: pén. dec. 24, 2010 5:00 pm
Kapcsolat:

Re: shop 1.0 problémák

Hozzászólás Szerző: kiskoru »

janus.nagy írta:kiskoru

Köszönöm, igazad volt bejött a tipp, a következő kérdésem az lenne, hogyan és hol lehetne ezt átírni hogy ne MD5 legyen az adatbázisban hanem az csak betük, ami tisztán maga a jelszó is

Felejtős!! Azonnal adsz egy biztonsági rést a rendszerednek. Könnyedén kiolvasnak adatokat mint rendszergazda. És onnantól dobhatod az üzletedet. Amit Mezőfi javasolt egyszerűbben kivitelezhető. Én csak az adott lapot gondoltam újra feltenni, illetve sort, ha lenne alapból egy biztonsági másolatod, ha ilyenekbe belefutnál. De ezek szerint nincs.
A reg robotokkal meggyűlik a bajod ha ilyesmiket kiiktatsz. Ennél még rosszabb ha a grafikus beléptetőt is kiiktatnád.
Nem vagyok profi programozó, csak lelkes amatőr.

janus.nagy
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: szomb. feb. 05, 2011 1:23 pm
Kapcsolat:

Re: shop 1.0 problémák

Hozzászólás Szerző: janus.nagy »

kiskoru írta:
janus.nagy írta:kiskoru

Köszönöm, igazad volt bejött a tipp, a következő kérdésem az lenne, hogyan és hol lehetne ezt átírni hogy ne MD5 legyen az adatbázisban hanem az csak betük, ami tisztán maga a jelszó is

Felejtős!! Azonnal adsz egy biztonsági rést a rendszerednek. Könnyedén kiolvasnak adatokat mint rendszergazda. És onnantól dobhatod az üzletedet. Amit Mezőfi javasolt egyszerűbben kivitelezhető. Én csak az adott lapot gondoltam újra feltenni, illetve sort, ha lenne alapból egy biztonsági másolatod, ha ilyenekbe belefutnál. De ezek szerint nincs.
A reg robotokkal meggyűlik a bajod ha ilyesmiket kiiktatsz. Ennél még rosszabb ha a grafikus beléptetőt is kiiktatnád.
Engem azért továbbra is érdekelne kivitelezhető e, csak tanulmányozom a megoldásokat, és hajt a kíváncsiság, tisztában vagyok a veszélyeivel, és eképpen nem is akarom használni a webshopot :)

kiskoru
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: pén. dec. 24, 2010 5:00 pm
Kapcsolat:

Re: shop 1.0 problémák

Hozzászólás Szerző: kiskoru »

janus.nagy írta:
kiskoru írta:
janus.nagy írta:kiskoru

Engem azért továbbra is érdekelne kivitelezhető e, csak tanulmányozom a megoldásokat, és hajt a kíváncsiság, tisztában vagyok a veszélyeivel, és eképpen nem is akarom használni a webshopot :)

Az első kérdésedben benne van a válasz, hogy mit kel keresned a parogramban! A szerkesztő programoddal ezt könnyedén meg tudod tenni. Főleg, ha tényleg érdekel a dolog. Ha pontosabbat akarsz akkor Mezőfi válaszát várd meg. Én kb. negyed óra alatt kényelmesen megtaláltam. Már csak az adott utasítást kell kikapcsolni és ... Szóval kivitelezhető.
Nem vagyok profi programozó, csak lelkes amatőr.

droga
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: kedd jún. 23, 2009 9:45 am
Kapcsolat:

Re: shop 1.0 problémák

Hozzászólás Szerző: droga »

Üdv Kiskoru
kiskoru írta:Amit Mezőfi javasolt egyszerűbben kivitelezhető.
Megtisztelőnek érzem, hogy a hozzászólásomat olvasva azt gondoltad, hogy én volnék Mezőfi :D
De nem, én is csak egy egyszerű "Webshop Hun1" felhasználó vagyok.

kiskoru
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: pén. dec. 24, 2010 5:00 pm
Kapcsolat:

Re: shop 1.0 problémák

Hozzászólás Szerző: kiskoru »

droga írta:Üdv Kiskoru
kiskoru írta:Amit Mezőfi javasolt egyszerűbben kivitelezhető.
Megtisztelőnek érzem, hogy a hozzászólásomat olvasva azt gondoltad, hogy én volnék Mezőfi :D
De nem, én is csak egy egyszerű "Webshop Hun1" felhasználó vagyok.

Bocs benéztem! Közben már máshol voltam. Remélem nem volt senki számára sértő.
Nem vagyok profi programozó, csak lelkes amatőr.

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: shop 1.0 problémák

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Hja, ha az md5()-öt ki akarod venni az admin belépes résznél, akkor a bejelentkezés miatt a shop/webadmin.php fájlból vedd ki.

Kód: Egész kijelölése

$password=md5(trim($_POST["password"]));
Helyett
$password=trim($_POST["password"]);


Az admin felületi változtatás miatt pedig a
shop/include/segedeszkozok/sajat_azon_megvalt.php-ban is van erre utaló md5(), onnan is vedd ki.


Mezőfi

Post Reply

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég