Anomália a terméknevekben

Általános kérdések a Webshop Hun1 Smarty programról.
Post Reply
droga
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: kedd jún. 23, 2009 9:45 am
Kapcsolat:

Anomália a terméknevekben

Hozzászólás Szerző: droga »

Üdvözlet

Egy olyan problémára lettem figyelmes, hogy ha terméknévben idézőjel " " használatának esete forog fenn, akkor bárhol ahol azt a terméknevet kiírja, (akár az adminfelületen, akár a felhasználói felületen,) elé teszi a php levédő karakterét a \-jelet.
Tehát mondjuk ez helyett "Név" így néz ki a terméknév \"Név\"
Ez eléggé zavaró.
A kategóriák nevében és a termékleírásokban nincs ilyen probléma, ezeknél a webshop eltávolítja a kiírásnál a levédő karaktert, csak a terméknévnél jelentkezik.

Mit kellene átírni, hogy a terméknévnél se legyen ez gond?
Előre is köszi.

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Anomália a terméknevekben

Hozzászólás Szerző: mezofi »

shop/include/center/termek_adatok_feldolgozasa.php_ben van egy for szerkezet az elején, utána a második sorba raktam egy új részt.

Kód: Egész kijelölése

for ($k=1; $k <= mysql_num_rows($result); $k++) {
$termek_tomb["$k"] = mysql_fetch_assoc($result);  
$termek_tomb["$k"]["name"] = str_replace("\\","",$termek_tomb["$k"]["name"]);  //Ez az új sor ami eltávolítja a vissza perjeleket amit a szerver berak.
Mezőfi

droga
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: kedd jún. 23, 2009 9:45 am
Kapcsolat:

Re: Anomália a terméknevekben

Hozzászólás Szerző: droga »

Köszi.

Sajnos, csak részben jó :)
Firefox-al tökéletes, de sajnos a fránya Internet Explorer-nél (7, és 8-as verzióban mindenképp, a többinél nem próbáltam) ugyan megszünteti a \-karaktereket, viszont egy sokkal súlyosabb hibát generál.
Az ékezetes karaktereket, pontosabban csak a hosszú Ű és Ő betűket "elbarmolja", és nemcsak a terméknevekben, hanem a teljes webshop-ban...
Hogy ezt miért is, azt nemigazán értem... Dehát az IE-már csak ilyen :D
Viszont jó lenne, ha lehetne ezzel valamit kezdeni, mert most ugyebár csak úgy tudtam megoldani, hogy visszacseréltem az eredeti kódra, így meg persze az eredeti probléma is visszatér :)
Gondolom ez valami Bug az IE-ben, de mit lehetne akkor ezzel kezdeni?

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Anomália a terméknevekben

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Nem okozhat ilyet. Ez a függvény kitörli a vissza perjeleket. Nincs hatása az ékezetes karakterekre.
Hol van a honlap? URL?

Mezőfi

droga
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: kedd jún. 23, 2009 9:45 am
Kapcsolat:

Re: Anomália a terméknevekben

Hozzászólás Szerző: droga »

Üdvözlet

a webshopban ugyan már visszaállítottam az eredetire, de hogy meg tudjam mutatni, most a webshop tartalmát egy webshopteszt mappába duplikáltam és ebben az itteni változtatást eszközlöm.
Elküldöm mindkét url-t.

http://www.csehmargit.hu/webshop
http://www.csehmargit.hu/webshopteszt

Tehát a webshopteszt-es verzió csak abban tér el, hogy benne van ez a változtatás. Firefox alatt tökéletes, és el is látja funkcióját, de IE-vel ugyan szintén kiszedi a \-jelet, de a hosszú ékezetes karaktereket elszúrja...
Több számítógépen is leteszteltem, IE 7-es és 8-as verzóval, és Firefox-szal.

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Anomália a terméknevekben

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Amikor módolsz a lapon akkor megváltozik a lap karakterkódolása utf-8-ra és még BOM-ot is berak.
Olyant kellene használnod ami vagy nem változtatja meg, vagy be lehet állítani vele az közép-európai (ISO) kódolást.
Mezőfi

droga
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: kedd jún. 23, 2009 9:45 am
Kapcsolat:

Re: Anomália a terméknevekben

Hozzászólás Szerző: droga »

Ohhh, értem :)
Köszi a segítséget.

Gyorsan meg is néztem és valóban.

Valamint látom, hogy a weboldalon a teszt-es shopban már kicserélted nekem egy nem UTF-8-as karakter kódolású verzióra, köszi.
Mindjárt átcserélem a másikban is.

Egyébként érdekes, ilyesmi eszembe se jutott, eddig is ha csak ilyen apró átírást eszközöltem, gyakran használtam a Notepad-ot, de ezelőtt nem tapasztaltam ilyet, hogy a karakterkódolást átállította volna. De most leteszteltem a hun1.071s-as "telepítőjéből" ezt a file-t újra kimásoltam és ha Notepad-dal módosítom és mentek CTRL+S-sel, minden figyelmeztetés nélkül átteszi UTF-8-ba, de a többi file-nál nem tesz ilyet, ez érdekes.
No mindegy, ezentúl erre is figyelni fogok.

Mégegyszer köszi a segítséget.

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Anomália a terméknevekben

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Nincs mit.
Mezőfi

Post Reply

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 20 vendég