E-mail

Általános kérdések a Webshop Hun1 Smarty programról.
Post Reply
boreger
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: hétf. márc. 03, 2014 1:29 pm
Kapcsolat:

Re: E-mail

Hozzászólás Szerző: boreger »

Köszönöm a segítséget, megoldódott.

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: E-mail

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Nincs mit. Csak úgy magától, vagy segített a leírás amit írtam?
Mezőfi

kicsiati
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: vas. feb. 21, 2010 9:20 am
Kapcsolat:

Re: E-mail

Hozzászólás Szerző: kicsiati »

Szia István!

Olyan gondom van, hogy mostanában minden regisztrációnál a regisztrálónak kiküldött email után hibaüzenet jön, hogy nem kézbesíthető.

Mail Delivery System

This is the mail system at host mail.processnet.hu.

I'm sorry to have to inform you that your message could not be delivered to one or more recipients. It's attached below.

For further assistance, please send mail to postmaster.

If you do so, please include this problem report. You can delete your own text from the attached returned message.

Ha én küldök levelet ugyan arra a címre, ugyan azzal az email kiszolgálóval ami a webshopban is be van állítva, akkor nem jön hiba üzenet.
Nem tudom, hogy a shop hibája, vagy a levelző szerveré.

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: E-mail

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Szia,
Azt írtad ez mostanában jelentkezik. Ebből gondolom, hogy nem programmal lesz baj hiszen egy kód nem változik meg magától. Csináltam egy regisztrációt gmail címemre oda megérkezett a mail a shopodból, igaz a SPAM mappába rakta, de megerősítettem, hogy nem SPAM és innentől már nem fogja a SPAM mappába rakni a tőled érkező leveleket.
Más amikor a gépeden lévő levelező rendszerből küldesz e-mailt és más amikor netes felületről. Nem csak a benne szereplő feladót nézi a címzett szerver hanem az IP címet is, ezért lehet, hogy a gépedről küldött levelet megkapja a címzett, de a netes felületről küldöttet nem.
Elképzelhető, hogy a címzettnél olyan erősre van állítva a SPAM védelem, hogy nem kapja meg a netes felületről küldött html levelet.
Ha gond lenne a mail küldéssel akkor a gmail címre sem érne be. Van rá sansz, hogy SPAM listán van a tárhelyed levelező szervere, de ezt én innen nem tudom megállapítani.

Üdv
Mezőfi

kicsiati
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: vas. feb. 21, 2010 9:20 am
Kapcsolat:

Re: E-mail

Hozzászólás Szerző: kicsiati »

Szia!

Küldtem neked egy levelet, amiben újabb fejlemények vannak, de akkor most ide is beillesztem.

Beszéltem a levelező szerver üzemeltetőjével, és azt mondja, hogy kiküld a webshop egy levelet nekem, egyet a regisztrálónak, és egy harmadikat a -@panda.processnet.hu címre.

This is the mail system at host mail.processnet.hu.

I'm sorry to have to inform you that your message could not be delivered to one or more recipients. It's attached below.

For further assistance, please send mail to postmaster.

If you do so, please include this problem report. You can delete your own text from the attached returned message.

The mail system

<-@panda.processnet.hu> (expanded from <->): bad address syntax

Valószínűleg a shop hibája lesz. Nem állítottam el semmit, magától kezdte csinálni.

Valóban sokaknál spam mappába teszi a tőlem érkező leveleket.

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: E-mail

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Ja, így már könnyebb volt megtalálni a gondot.
A shopban van lehetőség arra, hogy több e-amil címre is elküldje a shop adminnak szánt leveleket. Ez alapból üres mező. Azonban ha van értéke akkor oda is továbbítja a leveleket, nálad a mezőben egy - jel volt, ezért ezt is egy lehetséges címnek nézte.
Töröltem a mezőből a - jelet, most már nem fogsz kapni plusz levelet.
Valószínűleg volt ott email cím, de mivel nem akartad, hogy oda is küldje ezért megpróbáltad törölni azonban az üres mező értéket eddig nem fogadta el, így beírtál egy - jelet, ekkor kezdődött a gond.
Üdv
Mezőfi

kicsiati
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: vas. feb. 21, 2010 9:20 am
Kapcsolat:

Re: E-mail

Hozzászólás Szerző: kicsiati »

Bakker, tényleg. Gond volt a levelező szerverrel, és ezért beállítottam egy másik email címet is. Utána az már nem kellett, de nem engedte üresen hagyni, ezért tettem oda egy - jelet.
Köszi a segítséget!
ui. A múltkor kérdeztem tőled valamit email-ben, de nem válaszoltál. Biztosan az is a spam mappába landolt. Elküldöm újra a levelet.

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: E-mail

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Ok.
Mezőfi

Post Reply

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég