E-mail

Általános kérdések a Webshop Hun1 Smarty programról.
Post Reply
Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: E-mail

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Első körben a shop url végére nem kell a / jel. Ezt mindenképp töröld, mert van ahol hozzárakja a rendszer, és így már kettő lesz ami gondokat okozhat.
Tehát a jó: http//....hu/teszt2/shop

Bár emiatt biztos nem lehet, hogy egyik skinnél jó a másiknál nem.
Mezőfi

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: E-mail

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Nem tudtam kipróbálni a te shopodban, mert már le van tiltva a skin választási lehetőség.
Kipróbáltam a gépemen a letölthető verziót, de nem volt semmi hasonló jelenség.
Gyakori, hogy a tárhelyszolgáltató letiltja a hiba jelzések megjelenítését, ezért a képernyőre nem kerül ki, hogy mi is a pontos hiba.
Lehet képződik a könyvtárban egy error fájl azt kellene elolvasni, akkor valószínűleg meglesz a hiba.
Mezőfi

gzsolhy
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: csüt. ápr. 05, 2012 9:48 am
Kapcsolat:

Re: E-mail

Hozzászólás Szerző: gzsolhy »

mezofi írta:Nem tudtam kipróbálni a te shopodban, mert már le van tiltva a skin választási lehetőség.
Kipróbáltam a gépemen a letölthető verziót, de nem volt semmi hasonló jelenség.
Gyakori, hogy a tárhelyszolgáltató letiltja a hiba jelzések megjelenítését, ezért a képernyőre nem kerül ki, hogy mi is a pontos hiba.
Lehet képződik a könyvtárban egy error fájl azt kellene elolvasni, akkor valószínűleg meglesz a hiba.
Mezőfi

Köszönöm. Vissza kapcsoltam a skin választást. ha van türelmed hozzá, próbáld ki.

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: E-mail

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Köszi, kipróbáltam. Valóban ez a jelenség. Nem képződik a tárhelyen egy error file?
Mezőfi

gzsolhy
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: csüt. ápr. 05, 2012 9:48 am
Kapcsolat:

Re: E-mail

Hozzászólás Szerző: gzsolhy »

mezofi írta:Köszi, kipróbáltam. Valóban ez a jelenség. Nem képződik a tárhelyen egy error file?
Mezőfi
Nem sajnos, egy index.php fájl van csak az error_log mappában-

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: E-mail

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Feltettem a http://teszt.netprog.eu/proba oldalra a letölthető állományt, regisztráltam az alap dizájnon, de itt sem jelentkezett a probléma. Valószínűsítem, hogy valami szerver beállítás lehet a gond. Ha kéred a szolgáltatódtól, hogy állítsa be a tárhelyet úgy, hogy a php hiba üzenetek megjelenjenek, akkor láthatóvá válik a gond is.
Üdv
Mezőfi

iceye
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: szer. ápr. 18, 2012 12:31 pm
Kapcsolat:

Re: E-mail

Hozzászólás Szerző: iceye »

Szia István!

Szeretném megkérdezni hogy a megrendelés végénél ez az üzenet fogad (Sajnos az email nem ment el!) viszont az emailt megkapom! ezt hol tudnám kijavítani és hogyan? Válaszod előre is köszönöm!
Plussz lenne még egy kérdésem!
Eltünt 1-2 termékem az ujdonságok közül ugyan az árlistában szerepel de máshol nem. Ennek mi lehet az oka?

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: E-mail

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Üdv,
Sok oka lehet, pl a levelező szerver nem megfelelően van beállítva, vagy php4 fut a rendszeren de az admin felületen 5-ös verzió van beállítva, vagy phpmailer-van beállítva a levelezésnél, de jobb lenne mail, vagy fordítva. Ha úgy gondolod, hogy kimegy az email, akkor a shop/include/email/email_kuld.php-ben állítsd be , hogy mindig a ok legyen a visszatérési érték.

Kód: Egész kijelölése

if(!$mail->Send()) {
		  return "ok";
		} else {
		  return  "ok";
		} 
Újdonságokat kétféleképp lehet beállítani, vagy mindig a legújabb termékek vannak listázva, vagy neked kell össze kattintgatni. Esetleg elállítottad és most neked kellene össze kattintgatni, csak ez a lépés kimaradt. A kategóriák alatt megjelenő termékek soraiban lehet kattintatni a kis karikára, hogy az új termék vagy nem.
Mezőfi

iceye
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: szer. ápr. 18, 2012 12:31 pm
Kapcsolat:

Re: E-mail

Hozzászólás Szerző: iceye »

Köszönöm a segítséget az sql adatbázist átállítottam 4-re!

Viszont a termékeknél semmit nem állítottam el nem tudom mi lehet a gond!
És csak az árlistában szerepel máshol nem! :(

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: E-mail

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Az sql adatbázis verzió száma is meg kell, hogy feleljen a valódi verzióval, de az email küldéshez nincs köze.
Valószínűleg a termék kategóriája ki lett törölve, így kallódik a termék. Az árlista nem nézi, melyik kategóriában van.
Ki kellene választani egy kategória azonosítót. Katt egy menüpontra és a lap= utáni szám lesz az, ha pl lap=2_70 akkor a 70 a választott kategória azonosító.
Utána ezt a kódot belerakni egy új fájlba, pl javit.php legyen és felmásolni a shopba, $kategAzon-nak megadni a kiválasztott kategória értéket, majd megtallózni a böngészőben.

Kód: Egész kijelölése

<?php

define('IN_MAIN',true); # Az aloldalakat ne lehessen külön behívni
require_once('constants.php');
require_once('connections/bolt.php'); 
require_once("admin/functions/general.php");
$kategAzon = 70; //Itt legyen a kiválasztott kategória azonosító, amihez rendeled a kallódó termékeket
$rendeltDb = 0;

// Termékek belehelyezése egy  kategóriába
$sql = "SELECT id
		FROM ". TERMEK_TABLE ." 
		ORDER BY id ASC";
$result = mysql_query2(__LINE__, __FILE__, $sql);
while($a = mysql_fetch_assoc($result)){
	$sql = "SELECT COUNT(termek_id) as db
			FROM ". TERMEK_TO_KATEGORIA_TABLE ."
			WHERE termek_id = ". (int)$a["id"];
	$db = mysql_result(mysql_query2(__LINE__, __FILE__, $sql),0);
	if($db == 0){
	//Nincs kategóriához rendelve, adjuk hozzá
	$sql = "INSERT INTO ". TERMEK_TO_KATEGORIA_TABLE ." (termek_id, termek_kategoria_id) VALUES (". (int)$a["id"] .",". (int)$kategAzon .")";
	mysql_query2(__LINE__, __FILE__, $sql);
	$rendeltDb++;
	}
}
echo 'Hozzá rendelt termékek száma:'.$rendeltDb;
mysql_close();
?>
Mezőfi

Post Reply

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 65 vendég