E-mail

Általános kérdések a Webshop Hun1 Smarty programról.
Post Reply
Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: E-mail

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Üdv,
Ahány tárhely annyiféle beállítás. Sajnos én a szerverek konfigurálásához nem értek. Azt senkinek sem szoktam ajánlani, hogy a T-online szerverét használja, ha jól emlékszem nekem is van felajánlott tárhelyem ennél a szolgáltatónál, de sosem nyitottam meg éppen az ilyen dolgok miatt.
Ők nem tárhely szolgáltatók, hanem ez kvázi egy ajándék tőlük, és ajándék lónak ne nézd a fogát.

Ahogy a régi fórum hozzászólásban is láthattad sok gond van a T- céggel az email küldés terén.

Ha komolyan foglalkozni szeretnél egy shop program üzemeltetésével akkor bérelj egy tárhelyet, éves szinten nettó 16.000 forintér már minden igényt kielégítőt lehet találni. Ott nem lesz ez a sok próbálgatás, és van segítség is, már a komolyabb tárhely szolgáltatóknál. Ha kel ajánlok egyet, kettőt.

Sajnálom, hogy nem tudok segíteni, de ez a programtól független hiba, ha nincsenek meg a futtatási körülmények akkor a program nem tud megfelelően működni.

Még annyi, hogy próbálj meg egy ilyen tartalmú php oldalt futtatni:

Kód: Egész kijelölése

<?php
if(mail("te_mail_cimed@mail.hu","Teszt üzenet","Ha ezt megkapod akkor működik a levelezés") ){ // Ez egy szimpla php függvény, ennek legalább működnie kellene
echo 'Elvileg elment a mail';
}else{
echo 'A levél nem küldhető el.';
}
?>
írd meg, hogy megkaptad-e.

Mezőfi

bouchal
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: pén. jan. 20, 2012 6:35 pm
Kapcsolat:

Re: E-mail

Hozzászólás Szerző: bouchal »

[quote="mezofi"]
Ha komolyan foglalkozni szeretnél egy shop program üzemeltetésével akkor bérelj egy tárhelyet, éves szinten nettó 16.000 forintér már minden igényt kielégítőt lehet találni. Ott nem lesz ez a sok próbálgatás, és van segítség is, már a komolyabb tárhely szolgáltatóknál. Ha kel ajánlok egyet, kettőt.


******************************
A T cégnél a tárhelyért évi 42.000 Ft-ot fizetek - ezért elvárnám a maximális támogatásukat. Szívesen fogadok bármilyen javaslatot.

******************************


Még annyi, hogy próbálj meg egy ilyen tartalmú php oldalt futtatni:

Kód: Egész kijelölése

<?php
if(mail("te_mail_cimed@mail.hu","Teszt üzenet","Ha ezt megkapod akkor működik a levelezés") ){ // Ez egy szimpla php függvény, ennek legalább működnie kellene
echo 'Elvileg elment a mail';
}else{
echo 'A levél nem küldhető el.';
}
?>
írd meg, hogy megkaptad-e.


*************************
Válasz: a levél nem küldhető el.
Fogalmam sincs, mit tegyek: kellene egy szakember, akit méltányosan megfizetek, aki helyettem ért a dolgokhoz.
Köszönöm a választ, még ha nem is segitett.
Bouchal Pál
*************************
[/color]

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: E-mail

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Ez nem értés és pénz kérdése.
Akármilyen jó sebész valaki, ha nem fér hozzá a beteghez nem tudja megműteni. A szerver beállításokat csak a tárhely üzemeltetője tudja állítani, más nem.
Mezőfi

bouchal
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: pén. jan. 20, 2012 6:35 pm
Kapcsolat:

Re: E-mail küldés T-home webszerverről

Hozzászólás Szerző: bouchal »

Kedves Mezőfi Úr!

Saját web oldalamról (www.bouchal.hu) megoldottam a levélküldést.
Latamas leveléből felhasználtam a jelzett két php scriptet. Működik.

Idézet a levélből:
E-mail témában a fejlemény annyi, hogy a t-online adminisztrátor küldött két linket (https://honlap.t-home.hu/docs/mailer.phps, https://honlap.t-home.hu/docs/mailer-smtpauth.phps). Állítólag a mail() függvény használata biztonsági okokból tiltott és az előbbi két linken látható kódokkal lehet e-mail-t küldeni. Nézegetem, próbálom értelmezni, illetve kitalálni, hogy a webshopon mit és hol kellene módosítani, hogy működjön, de nem megy....
Ha van időd/energiát, akkor egy kis segítséget kérnék a megoldásban.
/Idézet

Most már "csak" azt kell kitalálnom, hogy a Webshop programban hova illesszem be, esetleg mi helyett a két php scriptet.
Ha van ötleted, köszönet érte.

Üdv: Bouchal

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: E-mail

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Ez most is benne van a letölthető állományban.
Annyit kell tenni, hogy az admin felületen a levelezési beállításoknál a phmailer vagy mail helyett ezt kell beírni: t-online
Kép
Mezőfi

bouchal
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: pén. jan. 20, 2012 6:35 pm
Kapcsolat:

Re: E-mail

Hozzászólás Szerző: bouchal »

Köszönöm a választ.
Igazad volt: a T-Home web szerverénél van a gond a levelezésnél. (Nemcsak a levelezéssel.)
Kipróbáltam a programot egy másik tárhelyen: minden AZONNAL működött. Azonnal, perceken belül (!) :) . A T-Home-nál hetek óta küszködtem. :twisted:
Megoldás: elviszem web oldalunkat a T-Home-tól.
Üdvözöl:
Bouchal Pál

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: E-mail

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Már az elején ezt ajánlottam. :)
Mezőfi

mtam
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: pén. szept. 17, 2010 4:41 am
Kapcsolat:

Re: E-mail

Hozzászólás Szerző: mtam »

Kedves István!

Abban kérném a segítségedet, hogy hogyan lehet az Admin felületről kiküldött e-mailek, hírlevelek elejére - még a megszólítás elé -, valamint a végére a - leiratkozó link elé - képet illeszteni.

Köszönettel:
MT

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: E-mail

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Szia,
A szöveg szerkesztő felületen a kis fa ikonra kell kattintani. A felbukkanó ablak jobb felső sarkában egy tallózó ikont fogsz találni arra kattintva egy újabb ablak amiben vagy bent van már a kép vagy oda kellene feltölteni az ablakban található fájl tallózó mező segítségével. Ha meg van a kép akkor katt a képre és az betölti az első pop-up ablakba, ott lehet title elemet adni neki vagy méretet, majd a beilleszt gombbal be lehet tenni a szerkesztő felületbe, és küldhető a mailben.
Mezőfi

mtam
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: pén. szept. 17, 2010 4:41 am
Kapcsolat:

Re: E-mail

Hozzászólás Szerző: mtam »

mezofi írta:Szia,
A szöveg szerkesztő felületen a kis fa ikonra kell kattintani. A felbukkanó ablak jobb felső sarkában egy tallózó ikont fogsz találni arra kattintva egy újabb ablak amiben vagy bent van már a kép vagy oda kellene feltölteni az ablakban található fájl tallózó mező segítségével. Ha meg van a kép akkor katt a képre és az betölti az első pop-up ablakba, ott lehet title elemet adni neki vagy méretet, majd a beilleszt gombbal be lehet tenni a szerkesztő felületbe, és küldhető a mailben.
Mezőfi
Szia!
Először is köszönöm a segítséget! Sajnos a kiküldött levelek elejére (a "Kedves YX" elé, fölé) nem tudok képet erőltetni :oops:.
Van erre megoldás?
Üdv:
MT

Post Reply

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég