E-mail

Általános kérdések a Webshop Hun1 Smarty programról.
Post Reply
Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: E-mail

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Nincs mit.
Mezőfi

aranyijanos
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: szomb. júl. 27, 2013 8:10 pm
Kapcsolat:

Re: E-mail

Hozzászólás Szerző: aranyijanos »

Kedves István,

elkezdtem feltötlteni adatokkal a boltot, de a levelezés nem megy.
Ha leadok egy próbarendelést nem kapok semmi visszaigazoló levelet.
Nem vagyok egy programozó zseni, de ezt valahol be kell állítani? az admin felületen a levelezés beállítást elvégeztem.

köszönöm
jani

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: E-mail

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Szia,
Rengeteg oka lehet, hogy miért nem megy a levelezés, ebből most párat leírok:
  • A tárhelyen a levél küldést engedélyeztetni kell
  • A tárhely a t-online kezelésében van, ekkor nagyon macerás elindítani a levelezést, de a programba ez is benne van
  • A tárhelyről csak olyan feladóval mehet ki a levél ami létre van hozva a domainhez, a SPAM elkerülés miatt szokott ilyen lenni
  • A címzett egy gmail fiók, de ott első körben a SPAM fiókba kerül a levél, tehát nem találod meg, csak ha ott keresed
  • A címzett oldalán le van tíltva a küldő szerver IP címe, ezért vissza pattintja a leveleket
Üdv
Mezőfi

aranyijanos
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: szomb. júl. 27, 2013 8:10 pm
Kapcsolat:

Re: E-mail

Hozzászólás Szerző: aranyijanos »

köszi, most ezt megírtam haveromnak, akik üzemeltetik a tárhelyemet.
a céges címemen regisztráltam, oda sem kaptam semmit, pedig ha valamin fennakadt volna a barracuda küld egy levelet, hogy gázos amit kaptam.
tehát akkor ha jól értem akkor a programban nekem sehol sem kell kiszolgálócímet, jelszót beírnom ugye?

köszi,
j

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: E-mail

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Szia,
Nem kell ilyeneket beállítani, ha engedélyezett a mail függvény használata és nem csak az SMTP levélküldés. Talán annyit érdemes megnézni ha nincs letiltva a tárhelyeden, hogy milyen Php verzió fut a tárhelyeden. Admin felület >> Segédeszközök >> Szerverinformáció . Ezután meg kell nézni mi van beállítva a fő beállításoknál a Php verzióra, és módolni ha nem ugyanaz mint ami nálad fut.
A verzió függvényében dől el, hogy a PhpMailer program melyik verziójával küldi az emailt 4 vagy 5.
Üdv
Mezőfi István

aranyijanos
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: szomb. júl. 27, 2013 8:10 pm
Kapcsolat:

Re: E-mail

Hozzászólás Szerző: aranyijanos »

Köszi,

a mail függvényt kellett engedélyezni, már kapom a megrendelésnél a levelet, és a hírlevelet is.
most annyit vettem észre, hogy beállítottam a paypal-os fizetési lehetőséget, mert kiváncsi voltam akkor mit kapok email-ben.
amikor véglegesítem a megrendelést, akkor ez az oldal fehér marad és nem jön levél sem:
http://www.kreativlurko.hu/index.php?center=siker
de még ezt most próbáltam, nem tudom mit állítottam el, ill. még a fórumon sem olvastam utána. ha nem jutok semmire akkor majd jelentkezem.

köszi,
j

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: E-mail

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Nincs mit, akkor már van haladás.
Mezőfi

aranyijanos
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: szomb. júl. 27, 2013 8:10 pm
Kapcsolat:

Re: E-mail

Hozzászólás Szerző: aranyijanos »

szia István,


A problémám az hogy működött jól, majd valamit az admin felületen állítottam, és azóta nem akar menni a megrendelés.
A psotai utánvét, és az előre fizetés van megadva, és a bankkártyás fizetés.
ha végigviszem a megrendelést, majd a rendelés befejezés gombra kattintva nyugtázni akarom az egészet akkor a következő oldalra ugrik:
http://www.kreativlurko.hu/index.php?center=siker de itt nem jelenik meg semmi, teljesen üres az oldal.
eddig ment, de most nem. akkor kezdődött az egész amikor a bankkártyás fizetést próbáltam állítani, de most már azt is kivettem.
tudsz ebben sagíteni?

ksözi,
jani

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: E-mail

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Privátban küld el az admin belépési adatokat.
Mezőfi

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: E-mail

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Szia,
Gondolom nincs a levél küldéshez SMTP jelszód és felhasználóneved, így nem volt jó ötlet átállítani SMTP levélküldésre, ezt most vissza állítottam. A phpmailer levél küldési formát sem kellett volna átállítani mail-re, ezt is vissza állítottam. Most lehet rendelést leadni.
Üdv
Mezőfi

Post Reply

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég