E-mail

Általános kérdések a Webshop Hun1 Smarty programról.
Post Reply
Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: E-mail

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Nincs mit.
Mezőfi

jjobbagy@gmail.com
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: kedd ápr. 26, 2011 7:07 pm
Kapcsolat:

Re: E-mail

Hozzászólás Szerző: jjobbagy@gmail.com »

Szia István!

Mivel működik a chaptha, így ki tudtam próbálni végig az alku levélküldést.

Az üzenet nem érkezik meg sehova sem.

A küldés gomb után felugrik egy ablak, benne a köv. üzenettel:

Alku ajánlat érkezett!
XY alkut kínál neked.
Árajánlata: ...ide kerül a megadott ÁR
Creative SW320 hangfal 2.1 (Ez az adott termék neve)
http://janoweb.hu/index.php?center=uj_t ... erm_id=499 (A link is megjelenik alatta)

És a következő üzenetet küldi:
...ide kerül a max.255 karakter üzenet.
Üdvözlettel:
JanoWEB.hu - ...ahol kedvedre alkudozhatsz[/b]


Ez itt egy visszaigazolás lenne az ellküldött e-mailről. , de akkor át kellene módosítai pár mondatot, mivel ezt a visszaigazolást az ajánlat tevő ügyfél kapja. A webSHOP pedig egy külön levelet kap a címére az alku ajánlatról.

Hol lehet beállítani a fix e-mail címet, ahova a levelező küldi a webshop részére, hogy ajánlat érkezett? (info@janoweb.hu lenne a cím, ahova az ajánlatok érkeznek) A cím élő és fogadni, küldeni tudok róla maileket.

Válaszod előre is köszönöm.

Üdv: János

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: E-mail

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Ez lenne a jó termek_ajanlo.php-ben:

Kód: Egész kijelölése

 <?php
session_start();

/*
    ********************************************
    *     A php és mysql scripteket írta:      *
   *              Mezõfi István               *
   *        http://www.netprog.eu             *
   *  Online help: http://www.netprog.eu/hun1 *
   *                                 *
    ********************************************
*/
define('IN_MAIN',true); # Az aloldalakat ne lehessen külön behívni

if(!isset($_GET["ID"]) || trim($_GET["ID"]) == "" || ( ((string)(int)trim($_GET["ID"])) != trim($_GET["ID"]) ) ){
echo '<script type="text/javascript" language="javascript">window.close();</script>';
exit;
}

# Változók deklarálása
$ajanlo_uzenet = "";

# Smarty
include('libs/smarty.class.php'); // beolvassuk az engint
# Smarty object
$TPL = new Smarty; // Példányosítunk egy objektumot

// beallítjuk a templates mappát
$sablon = $_SESSION["konfiguracio"]["skin"];
$template_dir = "templates/".$sablon;
$TPL->template_dir = $template_dir;
$TPL->compile_dir ="templates_c/".$sablon; // beallitjuk a cash mappát
$TPL->assign('templates_mappa',"templates/".$sablon);


require_once('constants.php');
require_once('connections/bolt.php');
require_once("functions/general.php");

$TPL -> assign_by_ref("language",parse_ini_file("include/languages/".$_SESSION["konfiguracio"]["nyelv"]."/szoveg.ini",true));

//Olvassuk ki a termék adatait
$sql ="SELECT nl.name, t.id
      FROM ". TERMEK_TABLE." as t INNER JOIN ". NEV_LEIRAS_TABLE. " as nl ON t.id = nl.termek_id
      WHERE t.id = ".(int)$_GET["ID"] ."
      AND nl.language_id = ". (int)$_SESSION["konfiguracio"]["nyelv_id"];
$result = mysql_query2(__LINE__, __FILE__, $sql);
//Ha nincs találat
if(mysql_num_rows($result) < 1){
echo '<script type="text/javascript" language="javascript">window.close();</script>';
}
//Van találat feldolgozzuk
$ajanlott_termek = mysql_fetch_assoc($result);


# Ha volt Post
if(isset($_POST["kuldo_neve"])){
   if( isset($_POST['txtCode']) && isset($_SESSION['kitalalt']) && strtoupper(trim($_POST['txtCode'])) == strtoupper($_SESSION['kitalalt']) ){
      if( trim($_POST["kuldo_neve"]) != "" && trim($_POST["kuldo_email"]) != "" && trim($_POST["ajanlott_ar"]) != ""){
      //Küldjük a mailt
   require_once("include/email/email_kuld.php");
   require_once("include/languages/". $_SESSION["konfiguracio"]["nyelv"] ."/email.php");
   $targy = "Árajánlat";
   $szoveg = "Árajánlat érkezett!<br/><br/>";
   $szoveg .= trim($_POST["kuldo_neve"])." Árajánlatot küldött neked.<br />Árajánlata: ". $_POST["ajanlott_ar"] ."<br /><a href='".$_SESSION["konfiguracio"]["bolt_url"]."/index.php?center=uj_termekek&term_id=". $ajanlott_termek["id"] ."' title='". $ajanlott_termek["name"] ."' >". $ajanlott_termek["name"] ."</a><br/>". $_SESSION["konfiguracio"]["bolt_url"]."/index.php?center=uj_termekek&term_id=". $ajanlott_termek["id"] ."<br /><br />";
   $szoveg .= UZENETET_KULDI."<br/>". trim($_POST["ajanlo_szoveg"])."<br /><br />";
   $szoveg .= UDVOZLETTEL."<br/>".$_SESSION["konfiguracio"]["bolt_neve"];
   
   //email_html($targy, $szoveg, $email_cim, $kitol, $kinek="Vásárló"){
   email_html($targy, $szoveg, $_SESSION["konfiguracio"]["bolt_email"], trim($_POST["kuldo_neve"])." <".trim($_POST["kuldo_email"]).">",trim($_POST["kuldo_neve"]));
   echo '<script type="text/javascript" language="javascript">alert("Az árajánlat továbbítva")</script>';
      }else{
      //Üres mező
      $ajanlo_uzenet = "ures";
      $TPL->assign('post',$_POST);
      }
   }else{
      //Nem jó az ellenörző mező
      $ajanlo_uzenet = "ellenorzo_szam";
      $TPL->assign('post',$_POST);
   }
}



//Változó definiálása
$CAPTCHA_TempString = "";
//Ellenörzo kód törlése
if(isset($_SESSION['kitalalt'])){
unset($_SESSION['kitalalt']);
}
// Ellenörzo kód generálása

//Kód van-e?
if (isset($_POST['txtCode'])){
   $CAPTCHA_EnteredText = str_replace("<","",str_replace(">","",str_replace("'","",str_replace("[","",str_replace("]","",trim($_POST['txtCode']) )))));
   }else{
   $CAPTCHA_EnteredText = "q";
   }
   if (isset($_SESSION['kitalalt'])) {
   $CAPTCHA_RandomText = $_SESSION['kitalalt'];
   }else{
   $CAPTCHA_RandomText = "";
   }


for ($i = 1; $i <= 6; $i++) {
$CAPTCHA_TempString .= GetRandomChar();
}


// Szöveggé alakítása
if (isset($CAPTCHA_TempString)) {
$_SESSION["kitalalt"] = str_replace('I','E',str_replace('0','3',str_replace('1','S',str_replace('B','F',str_replace('O','P',str_replace('4','A',str_replace('D','K',$CAPTCHA_TempString)))))));
} else {
die("Nem lehet kódot generálni!");
}


$TPL->assign('ajanlo_uzenet',$ajanlo_uzenet);
$TPL->assign('ajanlott_termek',$ajanlott_termek);
//Megjelenítem a nagy_kep_megjelenito-t
$TPL->display('termek_ajanlo.tpl');

mysql_close();
?>
Egy email megy ki összesen, ezt te kapod meg. Benne van, hogy ki küldte és mi az ajánlata. Már ha a levelező szervered nem írja felül a küldő email címét.
Mezőfi

jjobbagy@gmail.com
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: kedd ápr. 26, 2011 7:07 pm
Kapcsolat:

Re: E-mail

Hozzászólás Szerző: jjobbagy@gmail.com »

Köszönöm! Megnéztem, már működik is! Teszteltem! Levelek jönnek, mennek szépen, ahogy kell.

Feladó megkapja visszaigazolást az elküldött levélről, a SHOP pedig megkapja a levelet az alkuról.

Csak egy sort turkáltam bele, hogy a végén bezárja az ablakot.

Köszönöm még egyszer az eddigi segítséget!


Egy utolsó kérdés. Ha a lnket ("Kattintson ide, ha ajánlja terméket ismerősének") esetleg képre (nyomógombra, mint kosár gomb) szeretném cserélni, akkor azt melyk részben keressem?

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: E-mail

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Nincs mit.

Shop/templates/választott_skin/center/termek.tpl-ben.

Kód: Egész kijelölése

{* Termék ajánló start *}
        	{if $termek_ajanlo == 1}
         <tr>
         	<td colspan="3" align="center">
           	<div class="termek_ajanlo_link" onclick="openNewWindow('{$bolt_url}/termek_ajanlo.php?ID={$listaz_termekek[1].id}', 470, 430, 1);">{$language.AJANLJA_ISMEROSENEK}</div>
           </td>
         </tr>
        	{/if}
        {* Termék ajánló end *}
Mezőfi

kiskoru
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: pén. dec. 24, 2010 5:00 pm
Kapcsolat:

Re: E-mail

Hozzászólás Szerző: kiskoru »

Üdv!

Egy elég érdekes kérdésem lenne shop email címével kapcsolatban.
Van e lehetősége bárkinek aki a shopot böngészi (free verzió), hogy és amennyiben nem változtattam rajta, a shop email címét megszerezze anélkül, hogy regisztrált volna?
A kérdés azért merült fel mert spammelnek vele.
Ha ez shop "hiba" akkor korrigálni kellene. Amennyiben nem, akkor a tárhely szolgáltatóval kell elbeszélgetnem.
( Cím tesztként van bejegyezve, hogy különböző email funkciókat teszteljem. Soha sem volt kiadva más oldalakra, stb. )

Köszönöm előre is.
Nem vagyok profi programozó, csak lelkes amatőr.

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: E-mail

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Ha jól értem van egy email címed és azt használja valaki mint feladó?
A shop látogatói oldalán van egy E-mail link, az oldal alján szokott lenni a first sablonban például. Ez alapból megjelenik a forrásba, onnan bármilyen robot kiszedi.
Az email címed ha bárhol megjelenik a neten onnan összeszedheti a robot.
Van a másik dolog amikor nem használsz ellenőrző számot, és így a kapcsolat menüponton keresztül elküldi a spam robot az emailt akinek akarja, persze te is kapsz róla egy másolatot.
Ha többet mondasz a jelenségről akkor lehet más is eszembe jut.
Üdv
Mezőfi

kiskoru
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: pén. dec. 24, 2010 5:00 pm
Kapcsolat:

Re: E-mail

Hozzászólás Szerző: kiskoru »

Üdv!

Gyors vagy, Köszönöm.

A lényeget megfogtad. "van egy email címed és azt használja valaki mint feladó?" nem feladó hanem nekem küld, mintha regisztráltam volna náluk.
Tehát mint írtam kitettem egy tárhelyre a demo programodat, hogy összehasonlítsam egy másikkal. Ugyan ez a tartalom, küllem, stb. Eddig semmi gond.
A tárhelyhez amit használok tartozik email cím. A tárhely szolgáltatója generálja.
Miután spam levelet kaptam merült fel, hogy az email cím amit a shopban használok robot össze tudja szedni vagy csak humán látogató. Ha ezt tényleg meg lehet így csinálni, azaz robot leszedi, akkor érdemes lenne vele foglalkozni.
( Az érdekessége spamnek, hogy konkrétan a tevékenységhez, ugyebár a shop üzlet, székhelyet mint szolgáltatást kíván nekem eladni a küldő. Célirányosan szedték le, gyűjtötték be. Vélelmezem.)

Jobban utánanézek a dolognak és megpróbálom a tárhely szolgáltatót megkeresni egy email-lel, hogy ők mit tudnak erre mondani. Az email cím nem bírt ki 2 hónapot és "közkincs" lett ezek szerint.
Nem vagyok profi programozó, csak lelkes amatőr.

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: E-mail

Hozzászólás Szerző: mezofi »

A robot ugyanúgy dolgozik mint a Google robotja, megnyitja az oldalt forrás nézetre és begyűjti a tartalmat. Nem csak a shop programból tudja így kiszedni az email címet hanem bármilyen html oldalból, ha bárhol megjeleníted az email címed, vagy egy linket amiben szerepel az email címed.
A másik lehetőség, hogy ha a szolgáltató generálja és csak a domain oldala változik akkor lehet a spamelő is tudja ezt, és figyeli az új domaineket amik ehhez a szolgáltatóhoz vannak irányítva. Pl.: Nálunk is generál a szolgáltató email címet domain@domain.hu, én azokat ki szoktam törölni, és csinálok mást, pl info@domain.hu-t. Ez is egy lehetőség, hogy honnan van a mail cím.
Üdv
Mezőfi

mtam
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: pén. szept. 17, 2010 4:41 am
Kapcsolat:

Re: E-mail

Hozzászólás Szerző: mtam »

Kedves István!

Van még egy gondom: a shop/admin felületről küldött email ha képet tartalmaz nem megy ki. Szöveg elküldése nem probléma, a zöld felirat a kiküldött email-ről megjelenik és meg is érkezik a levél, azonban ha kép van benne akkor nem jelenik meg ez sem.
Ugyanez a helyzet hírlevél küldésnél és akkor is ha egy regisztrált "vevő"-nek küldenék levelet. (Próbáltam újat is feltölteni, meg a régiekkel is.)
Mi a teendő?

Köszönettel:
MT

Post Reply

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 57 vendég