Alkalmazás komplett áthelyezése

Általános kérdések a Webshop Hun1 Smarty programról.
Post Reply
gattaca
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: szer. okt. 07, 2009 8:09 am
Kapcsolat:

Alkalmazás komplett áthelyezése

Hozzászólás Szerző: gattaca »

Kedves Szerző,

a napokban visszamondtam annak a domainnak az előfizetését, ahol eddig használtam a webshop-ot.

Viszont szeretném áttenni egy másik domainra.

Lementettem az összes filet a régiről, illetve csináltam egy utolsó backup-ot az adatbázisról.

Az lenne a kérdésem, hogy z új helyen milyen lépéseket tegyek ahhoz, hogy az eredeti állapotot vissza tudjam állítani? Arra gondolok, hogy megvannak az ügyfelek, a termékek, csak másik domain-en szeretném használni.

Előre is köszönöm segítségüket.

G.

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Alkalmazás komplett áthelyezése

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Ha csak a domain fog változni és marad a tárhely szolgáltató, akkor semmi más dolgod nincs mint az új domaint a régi tárhelyre irányítani, továbbá az admin felületen a shop elérési útvonalat kell megadni az új domain szerint.

Ha a tárhelyszolgáltató is változni fog, akkor az új tárhelyre fel kell másolni a fájlokat, az adatbázis mentési .sql fájlt be kellene importálni az új tárhelyhez tartozó PhpMySql felületének SQL ablakába Latin 1 kódolást választva. És a shop elérési útvonalat kell megadni az új domain szerint. Persze a connections/bolt.php-ben itt is meg kell adni az új csatlakozási adatokat, és ha van constants.php, akkor abban megadni a prefixet.

gattaca
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: szer. okt. 07, 2009 8:09 am
Kapcsolat:

Re: Alkalmazás komplett áthelyezése

Hozzászólás Szerző: gattaca »

Szia kedves István,

nagyon köszönöm a segitséget.Igazából a tárhely szolgáltatást is felmondtam, és a domaint is.Egy külföldi szolgáltatóhoz viszem át az egészet, ezért kérdeztem, hogy lehet optimálisan megoldani az átállást.

Mégegyszer köszönöm, remélem, sikerülni fog a dolog :-)

G.

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Alkalmazás komplett áthelyezése

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Nincs mit.

gattaca
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: szer. okt. 07, 2009 8:09 am
Kapcsolat:

Re: Alkalmazás komplett áthelyezése

Hozzászólás Szerző: gattaca »

Szia,

sikeresen áttelepitettem a shopot egy másik külföldi szerverre, de ha egy létező árukategória-szövegre kattintanak a bal felső sarokban, akkor ez a hibaüzenet fogad bennünket, ami a csatolmányban is látható.

Mit lehetne ez ellen tenni?

Előre is köszi.

G.
Csatolmányok
shoperror.JPG
shoperror.JPG (10.15 KiB) VIEWED_COUNTS

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Alkalmazás komplett áthelyezése

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Nem tudja olvasni a fájlt. Vagy nem 777 a fájl attribútuma vagy a könyvtár attribútuma nem 777. Vagy nincs is ott a center könyvtárba a footer_linkek.tpl

Post Reply

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 36 vendég