Regisztráció

Általános kérdések a Webshop Hun1 Smarty programról.
ghost74
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: vas. márc. 14, 2010 9:40 pm
Kapcsolat:

Regisztráció

Hozzászólás Szerző: ghost74 »

Kedves István!
Szeretném a segítségedet kérni, egy regisztrációs problémával kapcsolatban. A gondom az, hogy a jelenleg érvényben lévő adatvédelmi törvénynek megfelelve, el kellene fogadtatni az információk blokkban közzétett dolgokat (Shop használat, adatvédelem, stb.). :?
Itt olyanra gondolok, hogy a regisztrációt csak akkor lehessen elküldeni, ha a felhasználó bejelöli (pl. kis négyzetbe pipát rak), hogy ezeket a dolgokat átolvasta, megértette és elfogadja.
Hogyan lehetne ezt megoldani, tudnál-e ebben segíteni? :roll:
Sajnos, mostanában nagyon szigorúan veszik az ilyen dolgokat és keményen büntetnek ha nincs ilyen megoldás.

Üdv: ghost74

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Regisztráció

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Tegyük fel a first skint használod.

shop/templates/first/center/regisztracio.tpl-be kellene így bővíteni:

Kód: Egész kijelölése

 <tr>
			  	<td class="alahuzas"><div align="left" class="beljebb">{$language.JELSZO_UJRA}<span class="piros">*</span></div></td>
				<td class="alahuzas"><input name="ujra_jelszo" type="password" id="ujra_jelszo" class="inp_betu" size="20" value=""onmouseover="this.T_OPACITY=80;this.T_WIDTH=140;this.T_TITLE='{$language.JELSZO_UJRA}';this.T_TEXTALIGN='left'; return escape('{$language.AZ_ON_JELSZO_UJRA}');" /></td>
			  </tr>	
               <tr>
			  	<td class="alahuzas" colspan="2" valign="top"><div align="left" class="beljebb"><label>{$language.FELTETELEKET_ELFOGADJA}&nbsp;<input name="elfogad" type="checkbox" id="elfogad" class="inp_betu" value="true" /></label></div></td>
			  </tr>	
			  {if $reg_ellen_kod == 1}
					<!--Ellenörzo start -->
......
...
.
A FELTETELEKET_ELFOGADJA rész került bele.
Ezt a nyelvi részt pedig a shop/include/languages/hungarian/szoveg.ini elejébe kellene rakni valahova:

Kód: Egész kijelölése

FELTETELEKET_ELFOGADJA = "<a href='index.php?param=1&center=szall_garancia' target='_blank'>A regisztrációs feltételeket elfogadom.</a>"
Most már csak az ellenőrzést kellene beépíteni.
Shop/scriptek/reg_script.js-ben van a form_ellenor() függvény, ezt is bővíteni kell a következők szerint.

Kód: Egész kijelölése

function form_ellenor(inputok,form_neve,szoveg,password_hiba,keves_elem, keves_elem_2){
// Regisztrációs formnál lévő hozzájárulás start
if(form_neve == "vasarlok_reg"){
	if($('elfogad').checked != true){
		alert('Feltétel nincs elfogadva!');
		return false;
	}
}
// Regisztrációs formnál lévő hozzájárulás end

	x=inputok.length;
	for(i=0; i < x ; i++ ){....
.....
Kommenteztem a berakott részt.

Még a link hátterét alakítsuk a színes háttérhez.
Shop/templates/first/style1.css-be rakd ezt bele:

Kód: Egész kijelölése

.beljebb a, .beljebb a:hover{background-color: transparent;}
Így már működnie kell.
Mezőfi

jjobbagy@gmail.com
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: kedd ápr. 26, 2011 7:07 pm
Kapcsolat:

Re: Regisztráció

Hozzászólás Szerző: jjobbagy@gmail.com »

Szia István!

A regisztrációnál egy beállítást szeretnék javítani, amihez a segítséged kérném.

Ha a mezofi_kek skinben (módosított kinézet) vagyok és regisztrálok egy új ügyfelet (teszt jelleggel), akkor reg. követően amikor a frissen regisztrált ügyféllel lépek be, nem a mezofi_kek (mod.skin) jön be, hanem a first skin. (Ez a skin nálam nincs is a választható listán.)

Hol lehet ezt átállítani, hogy a mezofi_kek (mod.skin) legyen az alapértelmezett belépéskor?

Az admin felületen csak a saját alapértelmezett skinem választom ki. Ez lenne érvényes az összes felhasználóra is? De akkor miért nem az az aktív?

Üdv:
János

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Regisztráció

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Mert eltárolódott amikor először beléptél.
Nevezd át a first skin könyvtárat, és akkor lehet átáll arra amit talál. Elvileg beépítettem azt, hogy ha nem találja a könyvtárat akkor fusson végig a lehetőségeken.
Mezőfi

jjobbagy@gmail.com
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: kedd ápr. 26, 2011 7:07 pm
Kapcsolat:

Re: Regisztráció

Hozzászólás Szerző: jjobbagy@gmail.com »

Szia István!

Megpróbáltam a first könyvtár átnevezésével megoldani a problámát.

Új vásárló regisztráció után hibaüzenetet kaptam.

Warning: Smarty error: unable to read resource: "index.tpl" in /home/janoweb/public_html/libs/smarty.class.php on line 1095

Warning: Smarty error: unable to read resource: "index.tpl" in /home/janoweb/public_html/libs/smarty.class.php on line 1095


Arra gondoltam, hogy az index.php -ben van egy ilyen rész, ahol szerintem ezt lehet állítan. Jól gondoom?
//Ha kértek sablon váltást
if(isset($_GET["skin"]) && $_SESSION["konfiguracio"]["skin_valtas"] == 1){
//Van-e olyan skin, mint amit választottak
$error = 1;
foreach($skinekArray as $a){
if(isset($a["mappa_nev"]) && ($a["mappa_nev"] == trim($_GET["skin"])) ){
$error = 0;
}
}

if($error == 0){
$_SESSION["konfiguracio"]["skin"] = trim($_GET["skin"]);
//Ha be van jelentkezve akkor töltsük fel a skint hozzá
if(isset($_SESSION["visitorID"])){
$sql = "UPDATE ".REGISZTRACIO_TABLE." SET skin = '". tep_db_input((string)$_GET["skin"]) ."' WHERE id = ".tep_db_input((int)$_SESSION["visitorID"]);
mysql_query2(__LINE__, __FILE__, $sql);
}
}else{
//Hiba, mert nincs választott skin, ezért a defaultot töltjük be
$_SESSION["konfiguracio"]["skin"] = "first";
}

Ha ezt lejavítom, lehet jó lesz?

Üdv: János


}

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Regisztráció

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Igen a zölddel kiemelt sorban lehet megadni, hogy melyik legyen az alapértelmezett ha nincs az a skin meg ami már le van egyszer tárolva. Én annó abból indultam ki, hogy a first az mindig fenn lesz.
Akkor ott átírhatod, hogy nálad melyik skin legyen az amely betöltésre kerül hiba esetén.

Mezőfi

sjani
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: pén. ápr. 15, 2011 8:10 am
Kapcsolat:

Re: Regisztráció

Hozzászólás Szerző: sjani »

Szia! A V-Ö regisztrált vásárlók nevét nem jeleníti meg nekem az admin oldalon, és most regelt egy V betűs vásárló őt még az adatbázisban sem találom a server oldalon a címjegyzékben. Limitálva van a vásárlók száma? Vagy mi lehet a probléma, hol keressem a hibát?

sjani
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: pén. ápr. 15, 2011 8:10 am
Kapcsolat:

Re: Regisztráció

Hozzászólás Szerző: sjani »

Most nézem a Ki olvas minket részt és a V betűs új regisztráltam ott van bejelentkezve nézi az oldalt, viszont nincs az adatbázisomban a vevő id száma sem ami 639 lenne és a legnagyobb vevő id 637.

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Regisztráció

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Ha látod a Ki olvas minket-ben akkor meg van a regisztrációja is, mert csak akkor jeleníti meg a nevet ha reggelve van.
Mezőfi

sjani
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: pén. ápr. 15, 2011 8:10 am
Kapcsolat:

Re: Regisztráció

Hozzászólás Szerző: sjani »

Regisztrációkról meg is érkezik az email, és ha rendel akkor a rendelés megjelenik az oldalon és az email is megjön, megvannak az adatok is. Viszont nincsen benne a címjegyzékben, tehát ha olyan regisztrációnak akarok utánnanézni aki még nem rendelt akkor annak nem tudom az adatait megnézni, mert nincsen benne a vásárlók menüpontban. A Vásárlók menüpont fel van osztva A-B, C-D stb. és minden ilyen felosztásnál van 20db név, és a többi nincsen meg. Tehát rákattintok pl. a K-L betűsökre és ott van 20db név ami mind K betűs és ebből is hiányzik valamint az L betűsök már nem láthatóak. Az adatbázisban megvannak az L betűsök is, az admin oldalon nem jelenik meg sok regisztrált, csak 20db/A-B stb mindenhol, a V betűnél meg senki sem jelenik meg. Viszont ha simán rámegyek a Vásárlók menüpontra ott a számozásos résznél megvan mindenki Ahol írja, hogy talált oldalak 123456stb, csak az ABC-s résznél nincsenek. Gondoltam csak szólok, hogy megnézed mitől van ez a 20db-os listázás betűcsoportonként, ha ráérsz.

Post Reply

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég