Adatbázis feltöltése csv fájl segítségével.

Általános kérdések a Webshop Hun1 Smarty programról.
Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Adatbázis feltöltése csv fájl segítségével.

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Szia!
Örülök, hogy tudod manipulálgatni a program egyes részeit, és utána is működő marad.
Tehát a plusz pdf.
A myshop_termek táblában létrehozol egy pdf_url oszlopot varchar(255), vagy amennyi hosszúságra számítasz az url-ben.

A fent már hivatkozott admin/export_import index.php -ban pedig nyilván egyel több oszloppal kell dolgozni.
Nem tudom mennyi oszloppal dolgozik most a CSV, de ha az utolsó oszlopok az árakat tartalmazza, mégpedig annyit amennyi ársáv van, akkor a sorendet meg kellene változtatni. Nehogy az utolsó pdf-et is árnak értelmezze.
A termék tábla INSERT és UPDATE sorait már biztos tudod bővíteni a pdf oszloppal.
Jó munkát.
Mezőfi

Toma
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: csüt. dec. 09, 2010 6:57 pm
Kapcsolat:

Re: Adatbázis feltöltése csv fájl segítségével.

Hozzászólás Szerző: Toma »

Szia!

Nekem az a gondom hogy mikor kitöltöm a csv fájlt ugye kér egy olyaz hogy bd/csomag stb...

de mikor feltöltöm ezt nem jeleníti meg a shopban :s mitől lehet ez?

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Adatbázis feltöltése csv fájl segítségével.

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Hát ezt csak akkor tudom megmondani, ha látom milyen adatok vannak a CSV-ben.
Küld el mailben, és tesztelem.
Mezőfi

mtam
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: pén. szept. 17, 2010 4:41 am
Kapcsolat:

Re: Adatbázis feltöltése csv fájl segítségével.

Hozzászólás Szerző: mtam »

Kedves István!
Sajnos elakadtam a csv fájl-os adatfeltöltéssel. Egy ideig minden rendben ment. 34 kategóriából 19-be nagyon jól működött az importálás (kategóriánkét importáltam csv fájlokat), amikor elkövettem azt a hibát, hogy olyan fájl-t töltöttem fel amibe a "Kategória száma" oszlopot elfelejtettem kitölteni. Mikor rájöttem a hibára, pótoltam a hiányosságot, beírtam a megfelelő számot. Sikerült a feltöltés, az adatbázis is frissült, csak éppen nem jelentek meg a termékek az adott kategóriánál. Érdekes módon a "Gyorskeresés" termékkód alapján egyből megtalálja. Próbálkoztam azzal, hogy létrehoztam egy új kategóriát és az ennek megfelelő kategória számmal importáltam a csv fájlt, de nem sikerült már ekkor sem. Mi a megoldás?
Köszönettel: MT

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Adatbázis feltöltése csv fájl segítségével.

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Valószínűleg 0 kategória azonosítóval kerültek be a termékek az adatbázisba. Mivel ilyen kategória nincs ezért nem jelennek meg, de a kereső nem nézi milyen kategóriában vannak a termékek, ezért találja meg.

Javítás
Be kell lépni a tárhely PhpMyAdmin felületére, és megnézni, hogy a nem talált termékek milyen kategória azonosítóval kerültek fel. Ennek módja
1, A myshop_termek táblában meg kell keresni a termék cikkszáma alapján a terméket, elég egyet azokból amik nem jelennek meg, az id-t felírni.
2, A myshop_termek_to_kategoria táblában megkeresni a termek_id oszlopban az 1, pontban lejegyzett id-t, és a hozzá tartozó termek_kategoria_id-t kiolvasni, ez valszeg nulla lesz, de ha nem az sem baj.
3, Fel kell venni egy fő kategóriát, pl teszt névvel. Shop >> admin felületen.
Most össze kell hozni, hogy a teszt kategóriában jelenjenek meg a termékek.
Megint a PhpMyAdmin felületen dolgozunk
4, Olvassuk ki a teszt kategória azonosítóját. Nyissuk meg a myshop_kategoria_keiras táblát, valszeg az utolsó rekordban lesz a teszt nevű kategóriánk, a nev oszlopba keressük, ha megvan akkor kat_id oszlopban lévő számot jegyezzük fel. Legyen például 78.
5, Ha a 2, pontban lévő termek_kategoria_id = 0 és a 4-es pontban lévő 78, akkor a következő utasítást kellene beírni a PhpMyAdmin felület SQL gombjára megnyíló ablakába illeszteni, majd a futtatás gombra kattintani.

UPDATE myshop_termek_to_kategoria SET termek_kategoria_id 78 WHERE termek_kategoria_id = 0

Amint látható a nullát kicseréltetem 78-ra így egy létező kategóriához rendeltem a kallódó termékeket.

Természetesen ha nálad a prefix nem myshop akkor helyettesítsd be a valósra.
Mezőfi

mtam
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: pén. szept. 17, 2010 4:41 am
Kapcsolat:

Re: Adatbázis feltöltése csv fájl segítségével.

Hozzászólás Szerző: mtam »

mezofi írta:Valószínűleg 0 kategória azonosítóval kerültek be a termékek az adatbázisba. Mivel ilyen kategória nincs ezért nem jelennek meg, de a kereső nem nézi milyen kategóriában vannak a termékek, ezért találja meg.

Javítás
Be kell lépni a tárhely PhpMyAdmin felületére, és megnézni, hogy a nem talált termékek milyen kategória azonosítóval kerültek fel. Ennek módja
1, A myshop_termek táblában meg kell keresni a termék cikkszáma alapján a terméket, elég egyet azokból amik nem jelennek meg, az id-t felírni.
2, A myshop_termek_to_kategoria táblában megkeresni a termek_id oszlopban az 1, pontban lejegyzett id-t, és a hozzá tartozó termek_kategoria_id-t kiolvasni, ez valszeg nulla lesz, de ha nem az sem baj.
3, Fel kell venni egy fő kategóriát, pl teszt névvel. Shop >> admin felületen.
Most össze kell hozni, hogy a teszt kategóriában jelenjenek meg a termékek.
Megint a PhpMyAdmin felületen dolgozunk
4, Olvassuk ki a teszt kategória azonosítóját. Nyissuk meg a myshop_kategoria_keiras táblát, valszeg az utolsó rekordban lesz a teszt nevű kategóriánk, a nev oszlopba keressük, ha megvan akkor kat_id oszlopban lévő számot jegyezzük fel. Legyen például 78.
5, Ha a 2, pontban lévő termek_kategoria_id = 0 és a 4-es pontban lévő 78, akkor a következő utasítást kellene beírni a PhpMyAdmin felület SQL gombjára megnyíló ablakába illeszteni, majd a futtatás gombra kattintani.

UPDATE myshop_termek_to_kategoria SET termek_kategoria_id 78 WHERE termek_kategoria_id = 0

Amint látható a nullát kicseréltetem 78-ra így egy létező kategóriához rendeltem a kallódó termékeket.

Természetesen ha nálad a prefix nem myshop akkor helyettesítsd be a valósra.
Mezőfi

Köszönöm a válaszod! Azonban a myshop_termek táblában nekem nincs két egyforma id azonosítóval rendelkező termék. A hiányzó termékek ott vannak, de az id-k egyesével növekednek. Hogyan lehet tovább lépni?
Köszönettel:MT

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Adatbázis feltöltése csv fájl segítségével.

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Csúnya is lenne, ha két rekordnak ugyanaz lenne az azonosítója. :)
Ahogy írtam az 1 pontban.
.. elég egyet azokból amik nem jelennek meg, az id-t felírni.
Tehát ez az egy azonosító alapján keresd meg a myshop_termek_to_kategoria táblában, hogy ez a termék milyen kategória azonosítóhoz van rendelve.

Mezőfi

mtam
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: pén. szept. 17, 2010 4:41 am
Kapcsolat:

Re: Adatbázis feltöltése csv fájl segítségével.

Hozzászólás Szerző: mtam »

mezofi írta:Csúnya is lenne, ha két rekordnak ugyanaz lenne az azonosítója. :)
Ahogy írtam az 1 pontban.
.. elég egyet azokból amik nem jelennek meg, az id-t felírni.
Tehát ez az egy azonosító alapján keresd meg a myshop_termek_to_kategoria táblában, hogy ez a termék milyen kategória azonosítóhoz van rendelve.

Mezőfi
Jaaaa...persze.....ezt jól elértettem. Megpróbáltam, de sajnos nem futott le. Ezt a hibaüzenetet kaptam:

#1064 - You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near '144 WHERE reklam_termek_kategoria_id = 169' at line 1

Merre menjek tovább?
Üdvözlettel:
MT

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Adatbázis feltöltése csv fájl segítségével.

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Tehát ez lenne a helyes amit én ajánlanék ha 0 a kategória id.

Kód: Egész kijelölése

UPDATE myshop_termek_to_kategoria SET termek_kategoria_id=78 WHERE termek_kategoria_id = 0
A 78 előtt van egy = jel, a fentiekből én kifelejtettem.

Te mivel próbálkozol?

mtam
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: pén. szept. 17, 2010 4:41 am
Kapcsolat:

Re: Adatbázis feltöltése csv fájl segítségével.

Hozzászólás Szerző: mtam »

Szia!

Arra értettem a próbálkozást, amit javasoltál pontról pontra...csak nem fogtam először az 1. pontot. Az SQL "fülön" futtattam amit javasoltál, azzal a különbséggel hogy nekem nem 0 a kategória id, hanem 169. Az újonnan felvett kategóriáé pedig 144.
Beteszem az = jelet és majd jelentkezem.

Köszönettel:
MT

Post Reply

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég