Adatbázis feltöltése csv fájl segítségével.

Általános kérdések a Webshop Hun1 Smarty programról.
radzeer
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: szomb. feb. 07, 2015 5:28 pm
Kapcsolat:

Re: Adatbázis feltöltése csv fájl segítségével.

Hozzászólás Szerző: radzeer »

Üdvözlök mindenkit!
Ismerkedem a webáruházzal. Tetszetős, és komolyabb programozási tudás nélkül is használható.
Én a Termék adatok Exportálása menüponttal nem tudok zöldágra vergődni. XML-be mentés rendben van, de a csv fájl létrehozása nem tiszta.
Eleve már a megnevezés : Adatok játékgéphez CSV kimenő adatai
Milyen játékgép? illetve a CSV létrehozésa után csak egy üres táblát kapok az alábbi oszlopokkal:
Nagy kép: Termék neve Státusz Termék ára: Akciós ár: Kategória neve1 Kategória neve2 Termék leírása:
Talán rosszul gondolom, de én itt egy olyan csv fájlt vártam volna a már feltöltött termékekkel és azokkal az oszlopokkal mint ahogyan feltölteni is kell?
Rosszul gondolom? Esetleg valamit figyelmen kívül hagytam a konfigurálásnál?

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Adatbázis feltöltése csv fájl segítségével.

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Üdv,
A programban benne maradt egy már elavult rész. A játékgép.hu létezett, de már megszűnt. Egyik webhop tulajdonos kérte, hogy egy meghatározott kategóriában szereplő termékei kerüljenek bele a CSV-be. Ezt egy kategória azonosítóval oldottam meg. Mivel jelen esetben nincs ilyen kategória azonosító így nem lesz tartalom a CSV.be. A jatekgep-nek küldött CSV meghatározott struktúra szerint volt kérve, ezért nem olyan a kimenet ahogy most gondoltad.
A shop/admin/functions/general.php-ben van egy ilyen függvény: jatekbolt_csv kb 1830. sor környéke. Ezt lehet cserélni erre. És akkor a már feltöltött termékeket fogja kiadni a CSV.

Kód: Egész kijelölése

function jatekbolt_csv(){
// Alakítsuk ki a kategória lépcsoket
katLepcsoFrissit();


if($_POST["valaszto"] == "sima"){
	$szeparator = ",";
	}else{
	$szeparator = ";";
	}
	
$fejlec = KATEGORIA_SZAMA.$szeparator.TERMEK_KOD.$szeparator.STATUSZ.$szeparator.TERMEK_NEVE. $szeparator. TERMEK_FOTO." url" . $szeparator .TERMEK_NAGY_FOTO." url".$szeparator.PRODUCT_SHORT_DESCRIPTION . $szeparator.TERMEK_LEIRASA.$szeparator.AFA_ID.$szeparator. TERMEK_ALLAPOTA ." id" . $szeparator. GYARTO_ID . $szeparator. GONGYOLEG. $szeparator . MELYIK_TERMEK_GONGYOLEGE. $szeparator . MENNYISEGI_EGYSEG. $szeparator. TERMEK_SULY. "\n";


	// Olvassuk ki az adatokat
	$sql ="SELECT nk.url, t.kod, t.status, t.image_address, t.afa_id, t.allapot, t.gyarto, t.gongyoleg, t.egyseg, t.suly, a.ar, nl.name,nl.short_description, nl.description, k.kat_lepcso, ttk.termek_kategoria_id as kat_id
		FROM ". TERMEK_TABLE ." as t 
		INNER JOIN ".TERMEK_TO_KATEGORIA_TABLE." as ttk ON ttk.termek_id = t.id
		INNER JOIN ". KATEGORIA_TABLE ." as k ON ttk.termek_kategoria_id = k.kat_id
		INNER JOIN ". ARAK_TABLE ." as a ON t.id = a.termek_id
		LEFT JOIN ". NAGY_KEPEK_TABLE ." as nk ON nk.termek_id = t.id
		LEFT JOIN ". NEV_LEIRAS_TABLE ." as nl ON nl.termek_id = t.id
		WHERE nl.language_id= ". (int)$_SESSION["admin"]["nyelv_id"]  ."
		AND a.arforma_id = 1
		GROUP BY t.id
		ORDER BY nl.name ";
// print($sql); exit;		
	$result = mysql_query2(__LINE__, __FILE__, $sql);
	while($act = mysql_fetch_assoc($result)){
		
		// Nagy kép url, kateg nélkül start
		if(trim($act["url"]) != "" && trim($act["url"]) != NULL){
		$nagyKep = $act["url"];
			
		}else{
		$nagyKep = "";
		}
		// Nagy kép url, kateg nélkül end

	
	$fejlec .=  $act["kat_id"]. $szeparator .$act["kod"] . $szeparator . $act["status"]. $szeparator . '"'. strip_tags(str_replace(array("<br/>",";",'"'),array("","",""),$act["name"])) .'"' . $szeparator . str_replace("kepek/","",trim($act["image_address"])). $szeparator . $nagyKep . $szeparator . '"'. strip_tags(str_replace(array("<br/>",";",'"'),array("","",""),$act["short_description"])) .'"'. $szeparator . '"'. strip_tags(str_replace(array("<br/>",";",'"'),array("","",""),$act["description"])) .'"'. $szeparator .$act["afa_id"]. $szeparator .$act["allapot"]. $szeparator . $act["gyarto"]. $szeparator . $act["gongyoleg"] . $szeparator . " " . $szeparator . $act["egyseg"]. $szeparator . $act["suly"]. "\n";

	}	
header('Content-type: application/x-octet-stream');   
header('Content-disposition: attachment; filename=termekek_export.csv');
echo iconv("utf-8","iso-8859-2",$fejlec);
exit;
}
Mezőfi

radzeer
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: szomb. feb. 07, 2015 5:28 pm
Kapcsolat:

Re: Adatbázis feltöltése csv fájl segítségével.

Hozzászólás Szerző: radzeer »

Nagyon köszönöm!

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Adatbázis feltöltése csv fájl segítségével.

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Nincs mit.
Mezőfi

leeve
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: hétf. dec. 30, 2013 4:36 pm
Kapcsolat:

Re: Adatbázis feltöltése csv fájl segítségével.

Hozzászólás Szerző: leeve »

Kedves István!

Szeretnék több terméket is feltölteni csv segítségével (4.0-ás shop, www.tuzijatek3.hu). Próba képen megpróbáltam egy egysoros feltöltést megcsinálni a minta csv segítségével.
Meghagytam az eredeti fejlécet és minden oszlopot kitöltöttem a speciális karakterek kihagyásával.
A csv feltöltés után a hibaüzenet:"A CSV-ben volt üres mező a termékleíráson kívül is. Ezért a termék nem került feltöltésre."
"Valamelyik árformát nem lehetett a neve alapján azonosítani, i
így nem indulhat el a feltöltés."

Választ Előre is köszönöm.

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Adatbázis feltöltése csv fájl segítségével.

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Üdv,
Az info@mezofi.hu-ra kellene küldeni egy teljes adatbázis mentést és a csv amit nem lehetett betölteni.
Mezőfi

Post Reply

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég