rendezetség

Általános kérdések a Webshop Hun1 Smarty programról.
sompi820
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: csüt. feb. 17, 2011 3:56 pm
Kapcsolat:

Re: rendezetség

Hozzászólás Szerző: sompi820 »

Üdv!

Valami rosszat írtam, vagy nincs megoldás a kérdésemre?

Válaszodat előre is köszönöm.

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: rendezetség

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Szia, küldj nekem egy adatbázis mentést az admin felületről, akkor meg tudom nézni hogy mi lehet a hiba.
Az én adataimmal minden megjelenik.
Mezőfi

jjobbagy@gmail.com
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: kedd ápr. 26, 2011 7:07 pm
Kapcsolat:

Re: rendezetség

Hozzászólás Szerző: jjobbagy@gmail.com »

Szia István!

Admin felületen átállítottam a termék rendezettségi sorrendet DESC-re és a kategóriát t.date-re (ahogy a magyarázatvan van , frisseb termékek elől, és dátum szerinti rendezettséggel).

A következő hiba lépett fel:

2011:05:15 10:28:22-kor hiba történt.
A hibás lekérdezés:
SELECT t4.* FROM (SELECT t3.*, a.ar FROM (SELECT t2.*, nl.name, nl.description FROM (SELECT t1.*, t.id, t.image_address, t.kod, t.keszlet, t.egyseg, t.gyarto, t.allapot, t.uj FROM (SELECT termek_id FROM jano_termek_to_kategoria as ttk WHERE ttk.termek_kategoria_id=112) as t1 INNER JOIN jano_termek as t ON t1.termek_id = t.id WHERE t.status = 'igen' AND t.keszlet > 0 LIMIT 0, 10) as t2 INNER JOIN jano_nev_leiras as nl ON t2.id = nl.termek_id WHERE nl.language_id = 4) as t3 INNER JOIN jano_arak as a ON t3.id = a.termek_id WHERE a.arforma_id = 1) as t4
ORDER BY date ASC
A hibás file:/home/janoweb/public_html/include/center/termekek.php
Sor:87
A hiba oka:Unknown column 'date' in 'order clause'


nincs dátum szerinti rendezési lehetőség. Tudnád ezt orvosolni?

jjobbagy@gmail.com
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: kedd ápr. 26, 2011 7:07 pm
Kapcsolat:

Re: rendezetség

Hozzászólás Szerző: jjobbagy@gmail.com »

Szia István!

Megpróbáltam több rendezési lehetőséget admin felület alatt. Amennyiben DESC-re állítom, és bármely típus szerint keresek (t.id, t.kod, stb) nem látok semmi változást a keresésben. Az adminból kiléptem változtatás után szabályosan, majd net cache-t ürítettem, hogy frissüljön infó, de nem látok változást. Ez mitől van?

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: rendezetség

Hozzászólás Szerző: mezofi »

A date mező hiányt ezzel a lekérdezéssel tudod orvosolni.
shop/include/center/termekek.php

Kód: Egész kijelölése

case "5":
	   //PHP 5 RÉSZÉRE 
	   $termOrder = array_pop(explode(".",$_SESSION["konfiguracio"]["term_order"]));
	    $sql ="SELECT t4.* FROM (SELECT t3.*, a.ar FROM (SELECT t2.*, nl.name, nl.description FROM (SELECT t1.*, t.id, t.image_address, t.kod, t.keszlet, t.egyseg, t.gyarto, t.allapot, t.uj, t.date FROM (SELECT termek_id FROM ".TERMEK_TO_KATEGORIA_TABLE ." as ttk WHERE ttk.termek_kategoria_id=". (int)$lap_keresett . ") as t1 INNER JOIN  ". TERMEK_TABLE ." as t ON t1.termek_id = t.id WHERE t.status = 'igen' ". $sql_bovites ." LIMIT ".(int)$start.", ".(int)$egy_oldal_max .") as t2 INNER JOIN ". NEV_LEIRAS_TABLE ." as nl ON t2.id = nl.termek_id WHERE nl.language_id = ". (int)$nyelv_id .") as t3 INNER JOIN ". ARAK_TABLE ." as a ON t3.id = a.termek_id WHERE a.arforma_id = ". (int)$arforma_id .") as t4 
		ORDER BY ". $termOrder. " ". $_SESSION["konfiguracio"]["term_leker_sorrend"];  
		break;
Ebben már szerepel:
...t.gyarto, t.allapot, t.uj, t.date.....

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: rendezetség

Hozzászólás Szerző: mezofi »

A fenti lapon ki tudod íratni a lekérdezést egy

Kód: Egész kijelölése

print($sql);
parancsal. Ha ennek végén ott lesz a DESC akkor látni kellene a változást.

Ha dátum szerint akarod rendezni és mindegyiket ugyanaznap töltötted fel akkor nem is fogsz változást látni, mert nem órára és percre pontosan menti a dátumot, hanem csak napra. Ha id szerint rendezteted akkor látni lehet a változást.

Mezőfi

jjobbagy@gmail.com
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: kedd ápr. 26, 2011 7:07 pm
Kapcsolat:

Re: rendezetség

Hozzászólás Szerző: jjobbagy@gmail.com »

Köszönöm a segítséget. Megnéztem és jónak néz ki!

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: rendezetség

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Nincs mit.
Mezőfi

gyongyoshaz
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: hétf. jan. 10, 2011 1:23 pm
Kapcsolat:

Re: rendezetség

Hozzászólás Szerző: gyongyoshaz »

Kedves István!
Segítséget kérek. Én a hozzá nem értők táborába tartozom, ennek ellenére eljutottam az áruházam ( www.gyongyoshaz.hu) megnyitásáig. A problémám az, hogy az elkészített bemutatkozó oldalam nem jelenik meg, és nem tudom hogyan hozzam létre azt a könyvtárat, amire a program utal. Szeretném a vállalkozásom adatait megjeleníteni.
Ha szüksége van az admin oldalhoz való hozzáférésre, kérem jelezze!
Köszönöm a segítséget!
Üdvözlettel: Nagyné Sallai Erzsébet

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: rendezetség

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Kedves Erzsébet!

A termék leírásokba, és minden olyan oldalon ahol a beírt tartalom megjelenik kerülni kellene a Word-ból kimásolt részleteket.
Pl.:

Kód: Egész kijelölése

<!--[if gte mso 9]><xml><br />
<o:OfficeDocumentSettings><br />
<o:RelyOnVML/><br />
<o:AllowPNG/><br />
</o:OfficeDocumentSettings><br />
</xml><![endif]--><!--[if gte m
Ezek nem HTML kódok, nem szabad keverni a két dolgot. A Word egy asztali alkalmazás, míg a HTML egy internetes nyelv.
Amikor olyan termék jelenik meg a látogatói felületen amiben Word kód van akkor szétesik az oldal.

Kód: Egész kijelölése

Bemutatkozó oldal szerkesztése
Ha a főbeállítások ’Kezdő oldal’ beállításában a ’ bemutatkozo_oldal’ szöveg szerepel akkor az itt szerkesztett felület lesz a shop kezdő oldala.
Üdv
Mezőfi

Post Reply

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 19 vendég