rendezetség

Általános kérdések a Webshop Hun1 Smarty programról.
mtam
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: pén. szept. 17, 2010 4:41 am
Kapcsolat:

Re: rendezetség

Hozzászólás Szerző: mtam »

Szia István!

Akadt egy kis gondom a rendezettséggel a 1.074-es shopban. Az admin felületen a "Termék megjelenítési sorrend" ASC-re, a "Termékek listázási sorrendje" a.ar-ra van állítva. Egy-egy oldalon 30-30 termék kerül megjelenítésre. Úgy rakja a rendszer sorba a termékeket, hogy az első oldalon pl 300 Ft-tól 2000 Ft-ig, de a második lapot nem 2001 Ft-tól kezdi, hanem megint pl 250 Ft-tól 2400 Ft-ig. A termékek nem ismétlődnek a második és a további oldalakon, csak a rendezésben van egy ilyen vissza ugrás. Ebben a témában lévő előző módosítást kipróbáltam, de nem működött. Tudnál segíteni? (http://www.elitpro.hu)

...és még egy kérdés: Arra van mód, hogy felhasználó maga döntsön és válasszon, hogy milyen sorrendet szeretne látni, ár, cikkszám, gyártó stb. szerinti rendezés?

Köszönettel:
MT

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: rendezetség

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Szia,
A shop/include/center/termekek.php oldalon kell kicsit módolni a php5 verzió lekérdezését, alább a megfelelő:

Kód: Egész kijelölése

case "5":
	   //PHP 5 RÉSZÉRE 
	      $x = explode(".",$_SESSION["konfiguracio"]["term_order"]);
    $termOrder = array_pop($x);
	    $sql ="SELECT t4.* FROM (SELECT t3.*, a.ar FROM (SELECT t2.*, nl.name, nl.description, nl.short_description FROM (SELECT t1.*, t.id, t.image_address, t.kod, t.keszlet, t.egyseg, t.gyarto, t.allapot, t.uj, t.date, t.sorrend, t.image_upload, t.text_upload  FROM (SELECT termek_id, ttk.termek_kategoria_id as kat_id FROM ".TERMEK_TO_KATEGORIA_TABLE ." as ttk WHERE ttk.termek_kategoria_id=". (int)$lap_keresett . ") as t1 INNER JOIN  ". TERMEK_TABLE ." as t ON t1.termek_id = t.id WHERE t.status = 'igen' ". $sql_bovites ." ) as t2 INNER JOIN ". NEV_LEIRAS_TABLE ." as nl ON t2.id = nl.termek_id WHERE nl.language_id = ". (int)$nyelv_id .") as t3 INNER JOIN ". ARAK_TABLE ." as a ON t3.id = a.termek_id WHERE a.arforma_id = ". (int)$arforma_id .") as t4 
		ORDER BY ". $termOrder. " ". $_SESSION["konfiguracio"]["term_leker_sorrend"] ."
		LIMIT ".(int)$start.", ".(int)$egy_oldal_max;  
		break;
A tidet már javítottam.
Bele raktam a shopodba, hogy választhat a látogató ár vagy név szerinti rendezettségek közül.
Mezőfi

mtam
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: pén. szept. 17, 2010 4:41 am
Kapcsolat:

Re: rendezetség

Hozzászólás Szerző: mtam »

Húúúú...szuper....hálásan köszi :D

Üdv:
MT

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: rendezetség

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Nincs mit.
Mezőfi

Post Reply

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 29 vendég