Fizetési és szállítási opciók összehangolása

Általános kérdések a Webshop Hun1 Smarty programról.
Post Reply
lacika007
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: szer. nov. 11, 2009 7:24 am
Kapcsolat:

Fizetési és szállítási opciók összehangolása

Hozzászólás Szerző: lacika007 »

Elöljáróban annyit, hogy ez a shop többet tud, mint a virtuemart. A problémám a következő: fizetési módok közül a készpénz-személyes átvétel; előre utalás-szabvány postacsomag(930,-Ft); utánvétes fizetés-MPL utánvét (1690,-Ft) megoldásokat használom. Tehát azt szeretném, hogyha a kedves vevő az utánvétes fizetést választja, akkor ne dobja fel neki szállítási lehetőségként az olcsóbb megoldásokat. Ha az előre utalást választja, akkor csak a szabvány postacsomagot ikszelhesse be! Persze a nyitóoldalon elmagyarázhatom a vevőnek a lehetőségeket, de úgyis a legolcsóbbat fogja választani. További sikert és várnám a választ.

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Fizetési és szállítási opciók összehangolása

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Ehhez valami olyan felületet kellene csinálnom ahol párosítani lehetne, hogy milyen szállítási módokhoz milyen fizetési lehetőség választható.
Mezőfi

kiskoru
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: pén. dec. 24, 2010 5:00 pm
Kapcsolat:

Re: Fizetési és szállítási opciók összehangolása

Hozzászólás Szerző: kiskoru »

A teljes verzióhoz tartozik beépített számlázó modul, vagy van javasolt "külső" modul amit rá lehet illeszteni? Vagy van róla infó leírásban, fórumon csak átsiklottam felette.
Nem vagyok profi programozó, csak lelkes amatőr.

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Fizetési és szállítási opciók összehangolása

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Mivel a cím nem számlázó modul, ezért első körben a fórum címre reagálnék. Hátha valaki e témában keres itt.
A letölthető ingyenes verzióban már benne van a fizetési, szállítási módok összehangolása. Tehát megadható a fizetési módoknál, hogy mely szállítási mód esetén mely fizetési mód kerüljön ki a választható listára.

Számlázó program még csak az van amit én készítettem (Cél program), sajnos azonban nincs hozzá dokumentáció, ami feltétele lenne az APEH-nak.

Éppen ma fejeztem be egy olyan programot ami kapcsolatot teremt az RLB cég számlázó programjával (www.rlb.hu).
Tehát ha a shopban egy megrendelés képződik akkor annak tételeit, és a megrendelőt betölti az RLB cég számlázójának megrendelés törzsébe, onnan egy gomb nyomásra lehet számlát készíteni belőle, módosítani, vagy kiegészíteni.

Semmi több, tehát nem veszi le a terméket a shopból, stb.

Mezőfi

kiskoru
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: pén. dec. 24, 2010 5:00 pm
Kapcsolat:

Re: Fizetési és szállítási opciók összehangolása

Hozzászólás Szerző: kiskoru »

Érdemes volt feltenni a kérdést, igaz kicsit off hozzászólás volt, de nem találtam, illetve nem akartam külön topikot nyitni. Feleslegesen terhelni a rendszert. Hirtelen ezt találtam közelállónak a témához. Elnézést. Köszönöm a választ.
Nem vagyok profi programozó, csak lelkes amatőr.

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Fizetési és szállítási opciók összehangolása

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Nincs mit.
Mezőfi

Post Reply

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 25 vendég