Sok, közel azonos termék

Általános kérdések a Webshop Hun1 Smarty programról.
Post Reply
Neszi
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: pén. ápr. 24, 2009 12:28 pm
Kapcsolat:

Sok, közel azonos termék

Hozzászólás Szerző: Neszi »

Kedves István!

Több kérésem is van egyszerre. Szeretném, ha meg tudná oldani azt, hogy:

1., ... ha sok, közel azonos termékem van, amelyek csak egy, vagy két tulajdonságukban különböznek, akkor a listázás a termékek cikkszáma alapján történjen, ne pedig a felvitel sorrendje szerint. Célszerűen választhatóvá kéne tenni az admin felületen a listázás módját úgy, hogy a jelenlegi lehetőségek mellett választható legyen a cikkszám szerinti listázás is. Egyazon termék-kategórián belül, valahogy így gondolom:
Jor-10501920
Jor-10501921
stb. Tehát abc, és szám növekvő sorrendet írjon.
Így a vevők is könnyebben találják meg az őket érdeklő terméke(ke)t, és én is az admin felületen, ha módosítanom kell őket. Úgy látom, most mintha véletlenszerűen listázódnának a termékek az admin oldalon. A bolti oldalon pedig a felvitel sorrendje szerint. Ez azért sem jó, mert ha módosítottam vmelyiket, akkor az megelőzi a cikkszám szerint utána következőt. Így előfordul, hogy a 8-as fúró a 14-es után következik. Nagy termékszám, illetve gyakori módosítás esetén, lehetetlenné válhat egy adott termék megtalálása.

2., ... a fórumon olvastam, hogy a sok oldalt tartalmazó terméklisták oldalszámait ne mind írja ki a rendszer, ugyanakkor szeretném azt is, hogy az aktuális oldalszámot a jelenleginél sokkal jobban különböztesse meg, pl. egy mérettel legyen nagyobb, vastagabb, és mondjuk narancssárga. Ugye nem lehetetlen az sem, hogy legyen gomb, amely egy lappal előre, és amely egy lappal vissza léptet.

3., ... most, ha a főkategória alatt közvetlenül nincs termék, csak az alatta lévő alkategóriában, akkor duplán listázza az alkategória termékeit. E helyett jó lenne, ha a főkategória alá tudnék szerkeszteni egy HTML alapú lapot, mint a bemutatkozó oldalnál. Itt bemutathatnám a kategória termékcsoportjait, felsorolhatnám minden ide tartozó termék azonos jellemzőit, tehetnék képeket, videót, és az alkategóriákhoz linkeket. A termékeknél pedig elég lenne csak a speciális tulajdonságokat felsorolni.

Várom válaszát, és köszönöm az eddigi nem kevés segítségét is.

Üdvözlettel: Neszi

Post Reply

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég