Gondok

Általános kérdések a Webshop Hun1 Smarty programról.
Post Reply
BerNorbert
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: vas. júl. 19, 2009 5:31 pm
Kapcsolat:

Re: Gondok

Hozzászólás Szerző: BerNorbert »

Köszönöm, működik!

Közben sajnos megint előjött egy kérdés :)
Hírlevélre jelentkezéskor azt írja, hogy már jelentkeztem ezen az email címen. Valóban, de azóta már leiratkoztam. Rákattintottam a leiratkozás linkre (be is másoltam a böngészőbe). Kiírja a shop, hogy sikeresen törölve. A phpmyadminból is töröltem mind a hírlevél, mind a regisztráltak közül. (jut eszembe ha valaki törölni akarja a regisztrációját akkor azt nem teheti meg automatikusan mint egy hírlevéllel? Írnia kell nekem, hogy töröljem kézzel?)
Tárolja még valahol a hírlevél regisztrációt?

Köszönöm előre is. Lassan elfogynak a kérdéseim. Nagyszerű webshop kerekedik belőle!

Üdv.:

Norbi

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Gondok

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Két helyen ellenőrzi a rendszer a megadott email címet.
A regisztracio táblában és a hirlevel táblában. Ha valamelyikben benn van az email cím akkor nem engedi újból felvenni.
A shop regisztrációt nem törölheti a látogató, mert lehet kapcsolódik hozzá megrendelés is, és akkor azoknak is törlődnie kellene, ez viszont az eladott termékek számát befolyásolná, és az eladások árbevételének kimutatását.
Mezőfi

moxa
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: hétf. szept. 14, 2009 7:27 am
Kapcsolat:

Re: Gondok

Hozzászólás Szerző: moxa »

Szia István!

Pár nappal ezelőtt az előző oldalon volt két kérdésem, lehet elkerülte figyelmed. Nem akarnám újra beidézni, elég nagy helyet foglal el, de nagyon kellene a válasz, élesíteném a progit. Legalább az első kérdésre, ha időd engedi.
Előre is köszönöm!
Üdv: Gábor

pinkfog
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: kedd aug. 11, 2009 6:27 pm
Kapcsolat:

Re: Gondok

Hozzászólás Szerző: pinkfog »

Szia István!

Mezőfi kék skint használom. Elkezdtem feltölteni a katalógust, és már rögtön a 2.terméknél előjött az alábbi hiba:
Ugyanabba a kategóriába tettem két terméket, de csak egy jelent meg, és annak a bővebben linkjére kattintva jelent meg a másik. Mivel nem tudtam vele mit kezdeni, töröltem az egészet.
Rögtön utána kipróbáltam egy másik kategóriában is, itt más hiba jött elő: csak két termék volt rögzítve, mégis három látszott!! Majd miután még egyet felrögzítettem, a rend helyreállt, csak érdekes, nem?

A lényeg viszont:két terméket tettem a kosárba, ahonnan nagy nehezen el tudtam tüntetni, de erre szétesett az oldal, és még a kategóriák is összekeveredtek.
Mi lehet a baj?

Erika

BerNorbert
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: vas. júl. 19, 2009 5:31 pm
Kapcsolat:

Re: Gondok

Hozzászólás Szerző: BerNorbert »

Szia István!

Szeretném automatizálni az xml file generálást a szolgáltatónál. Van időzítőjük és így a megadott időben lefuttatják az általam beírt elérési úton lévő file-t. Azt szeretném kérdezni, hogy van-e olyan file (vagy milyet kell írni), hogy azt megadva ne kelljen kézzel "megnyomni" az xml file gombot az admin felületen?

Válaszod előre is köszönöm.

Norbi

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Gondok

Hozzászólás Szerző: mezofi »

@ BerNorbert
Szia!
A shop/admin/export_import/export.php-t másold be a shop/admin könyvtárba, és ezt fájlt állítsd be a CRON-ba. Az eredeti helyen lévőt hiába tallóztatod meg mert az elérési útak úgy vannak beállítva, hogy a shop/admin/index.php hívja be. Ezért nem lenne adatbázis kapcsolat ha ezt tallóznád, de egy másolat megoldja a gondot.



@moxa
Valóban így helyes:
<meta name="Keywords" content="{$kulcs_szavak}" >
Én írtam rosszul, mert elé raktam a languages szót.

A bővebben link megjelenésének javítása:
shop/templates/center/uj_termekek.tpl 73. sorában ez lenne a jó:

Kód: Egész kijelölése

{* Ha hosszabb akkor kirakunk egy Bovebben linket, de csak akkor ha több termék van egy oldalon*}
			{if ($listaz_termekek[szamlalo].description_hossz == l && ($smarty.get.center == NULL ||  $smarty.get.center == 'keres' || $smarty.get.center == 'uj_termekek') )}
Ugyanez a shop/templates/center/toplista.tpl 67. sorában

Google és más javascriptek elhelyezése a .tpl fájlokban:

Kód: Egész kijelölése

{literal}
	<script language=javascript>

        	<!--
                	function isblank(field) {
                	if (field.value == '') 
                        	{ return false; }
                	else
                        	{
                        	document.loginform.submit();
                        	return true;
                        	}
                	}
        	// -->

	</script>
{/literal}
Tehát {literal} {/literal} -al kell körbevenni a javasript kódokat.
Mezőfi

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Gondok

Hozzászólás Szerző: mezofi »

@pinkfog
Nem tudom, ha nem látom az oldalt. Sajnos az, hogy a termék leírásban engedek html kódokat is bevinni nagyon rossz megoldás, de sajna ez kérés volt. Egy lezáratlan stílus definicíó, vagy div szétcsúsztatja az egész oldalt.
Mezőfi István

moxa
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: hétf. szept. 14, 2009 7:27 am
Kapcsolat:

Re: Gondok

Hozzászólás Szerző: moxa »

Szia István!

Köszönöm a választ. Beillesztettem a "bővebben" linkkel kapcsolatosan általad leírt kódokat, de valamiért mégsem akarja az igazságot. Nem változik semmi, a linket nem teszi ki. Azt vettem észre, a program alapból nem teszi ki a Bővebben linket a "Top lista" menüben sem, míg az Újdonságok menüben kiteszi. Ez számomra azért érdekes, mert a hozzáadott katalógus szintén az uj_termekek -ből szedi az adatokat, ugyanúgy, mint az Újdonságok. Az egyikben megjelenik a link, a másikban nem, sőt a toplista -ban sem. Úgy érzem valahol még hiányozhat valami.
Válaszod előre is köszönöm,
üdv: Gábor

moxa
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: hétf. szept. 14, 2009 7:27 am
Kapcsolat:

Re: Gondok

Hozzászólás Szerző: moxa »

Félig vélaszolok saját kérdésemre :-) :
A Top lista menüben megoldottam a problémát:
a /shop/templates/választott skin/center/toplista.tpl -ben kb. a 67.sorban ez áll: {$listaz_termekek[szamlalo].description}
ezt ezzel kibővítve: {if $listaz_max > 1}
{$listaz_termekek[szamlalo].description}
{/if}
jó lett, kirakja a Bővebben linket, és működik. István, ha ezzel esetleg összekatyartam valamit-szólj rám nyugodtan...
De a Katalógusban sehogy nem tudom megoldani :-(

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Gondok

Hozzászólás Szerző: mezofi »

A toplista menüben módolt változtatásod helyett ez lenne a jó:

Kód: Egész kijelölése

{$listaz_termekek[szamlalo].description|replace:"<p>":""|replace:"</p>":"<br />"}
			{* Ha hosszabb akkor kirakunk egy Bovebben linket, de csak akkor ha több termék van egy oldalon*}
{if ($listaz_termekek[szamlalo].description_hossz == l)}
			<span class="bovebben_link"><a href="{$altalanos_link}&center=uj_termekek&term_id={$listaz_termekek[szamlalo].id}" title="{$language.BOVEBBEN_LEIRAS}" >{$language.BOVEBBEN}</a></span>
			{/if}
Mit is csinál az enyém?
Kiveszi a leírásból a <p></p> formázókat, mert a TinyMc telenyomja, és nagyok lesznek a sorközök.
Ha a php úgy értékeli, hogy a leírás hosszabb akkor kirakja a bővebben linket. Tehát ha a .description_hossz == l (long)

Mit csinál a tied?
Megnézi, hogy a lapon több termék van-e mint egy és ha több van akkor engedi a leírás kiíratást, semmi köze a bővebben linkhez. :)

Az uj_termek.tpl-ből csemegézve:

Kód: Egész kijelölése

<h3><b>{$listaz_termekek[szamlalo].name}</b></h3>
		{if $listaz_max > 1}
		{$listaz_termekek[szamlalo].description|replace:"<p>":""|replace:"</p>":"<br />"}
		{/if}
			{* Ha hosszabb akkor kirakunk egy Bovebben linket, de csak akkor ha több termék van egy oldalon*}
			{if ($listaz_termekek[szamlalo].description_hossz == l && ($smarty.get.center == NULL ||  $smarty.get.center == 'keres' || $smarty.get.center == 'uj_termekek') )}
			<span class="bovebben_link"><a href="{$altalanos_link}&center=uj_termekek&term_id={$listaz_termekek[szamlalo].id}" title="{$language.BOVEBBEN_LEIRAS}" >...{$language.BOVEBBEN}</a></span>
			{/if}<br/>
Mit is csinál?
Kiveszi a leírásból a <p></p> formázókat, mert a TinyMc telenyomja, és nagyok lesznek a sorközök.
Ellenőrzi, hogy csak egy termék van, vagy több, ha csak egy termék van akkor nem engedi itt fent kiírni a termék leírást, mert alulra fog kerülni.
Itt már a php nem adott hosszú jelzést, mert ott is viszgálva lett, hogy csak egy termék van.
Maradjunk annál, hogy több termék van akkor kezdi el ellenőrizni, hogy a hossz ==l , tehát több a karakter és esetleg olyan oldalon járunk ahol az URL-ben nincs center változó, vagy nincs értéke, ez tipikusan akkor van amikor nincs bemutatkozó oldalunk, és az index.php linkre bejönnek az új termékek. Vagy ha keresésben járunk, tehát az URL-ben van center és értéke egyenlő keres. Vagy ha az új termékek oldalon járunk, a center=uj_termek.

Ezt kellene összevetned, hogy nálad mely URL alatt nem jelenik meg a bővebben link, és az uj_termek.tpl-ben így van-e a kód, kb 69. sorban.
Mezőfi

Post Reply

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég