Gondok

Általános kérdések a Webshop Hun1 Smarty programról.
Post Reply
multi
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: szer. dec. 31, 2014 11:00 am
Kapcsolat:

Re: Gondok

Hozzászólás Szerző: multi »

Szia !

Minden fálj benne van. Azonban szöveg.ini (német 36 471 - magyar 36 420 ) az nem egyezik teljesen ! Illetve a sorrend meglett változtatva mert amit nem akrunk használni ( kuppon , bankártyás fizetés stb ) azokat a végére tettem mert azokat nem fordítjuk !

Ha a német nyelvű regisztrációval belépünk akkor azt írja mind a magyar mind a német nyelven hogy "nem található a kereset termék" ! A magyar regisztrációval ez is rendben van ! Akkor a szöveg.ini -t egyformává kellen tenni ?

Üdv Tibor

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Gondok

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Szia,
A két szöveg ini-nek egyformának kellene lenni, ugyanannyi sornak.
A hiba jelzésből arra gondolok, hogy volt egy regisztráció mondjuk nem lakossági szinten, utána ki lett törölve az a szint ami a regisztrációhoz tartozik, így amikor belépsz a regisztrációval nem talál hozzá terméket.
Üdv
Mezőfi

multi
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: szer. dec. 31, 2014 11:00 am
Kapcsolat:

Re: Gondok

Hozzászólás Szerző: multi »

Szia !

Sikerült előbbre jutnom ! A magyar és nemet szoveg.ini-t egyforma sorszámúra módosítottam !
Az admin felületen meg is jelennek szerkeszthető formában a regisztráló adatai!

Azonban, az emilekre (sem az adminnak, sem a regisztrálónak) továbbra sem mennek el az emailban az adatok, csak fejléc és a lábléc képe ! Amit még észrevettem, hogy az admin oldalon a "reg,email" beállításoknál és a "megrend.email" beállításoknál a német levél boxba nem tudok szöveget menteni. A bemásolt szöveget létszólag elmenti a program, de ha kilépek, majd vissza, akkor már üres a német e-mail levél box.

Illetve,ha a német nyelvű felületen keresztül rendelek, a fizetési mód kiválasztása után nem enged tovább lépni !
A német nyelv egyenlőre csak egy "gyors" fordítás, de a beírt sorok magyar szöveg része teljesen megegyezik az eredeti magyar szoveg.ini-vel!

Tibor

jmiki
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: csüt. feb. 05, 2015 7:40 pm
Kapcsolat:

Re: Gondok

Hozzászólás Szerző: jmiki »

Szia,
felraktam a 3-as webshopot. A kosárba rakás és az admin bejelentkezés után fehér képernyő jelenik meg. A műveletet elvégzi, mert, ha a böngészővel visszalépek akkor a termék a kosárban van és az admin felületre is bejelentkezik.
A régi webshop (1-es verzió) az első telepítés után működött együtt a kettő, de most összekeveredett. A régit vissza lehet hozni ideglenesen?
Köszönöm

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Gondok

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Az új webshop utf-8 kódolással működik. Amikor a bolt.php-ben változtattál akkor a szerkesztőd bele rakott egy BOM tagot ami miatt rendellenesen működik a program. Ez a BOM tag az utf-8 sajátossága, megfelelő szerkesztő programot kell használni ami nem rakja bele.
Üdv
Mezőfi

multi
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: szer. dec. 31, 2014 11:00 am
Kapcsolat:

Re: Gondok

Hozzászólás Szerző: multi »

Szia !
Lenne valami javaslatod az egy hozzászolssal előbbre lévő fordítás problémára ?
Segítségedet köszönöm !
Tibor

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Gondok

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Szia Tibor,
Teszteltem a letölthető állományt, elmenti a más nyelven megírt szövegeket.
Ha elküldöd az FTP adatokat akkor a te szervereden is meg tudom nézni mi lehet a gond, ahány tárhely annyiféle szerver beállítás.
Az adatokat a webshophun.hu oldalon jobb felső részén lévő ügyfélszolgálati email címre küld.
Üdv
Mezőfi István

aranyijanos
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: szomb. júl. 27, 2013 8:10 pm
Kapcsolat:

Re: Gondok

Hozzászólás Szerző: aranyijanos »

szia István,

nem tudom mi lett a kreativlurko.hu-val, még múlt héten hétfő körül jött egy rendelés, de azóta nem lehet rendelni, és az admin felületre sem tudunk belépni.

ebben tudsz segíteni? van egy akciónk, de nem tudjuk leállítani:)

ha igen milyen adatokra lenne szükséged?

köszi,
jani

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Gondok

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Szia,
A functions/general.php -ben volt egy BOM tag, amit egy szerkesztő program szokott bele rakni, de a fájl utoljára 2014.08 dátummal volt szerkesztve. Nem tudom hogyan kerülhetett oda. Ha ez már tavaly is benne lett volna akkor már tavaly sem működött volna a program.
Most kivettem belőle és be lehet lépni az admin felületre. Szerintem rendelést is lehet leadni.
Mezőfi

aranyijanos
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: szomb. júl. 27, 2013 8:10 pm
Kapcsolat:

Re: Gondok

Hozzászólás Szerző: aranyijanos »

szia.

köszönöm.

üdv,
jani

Post Reply

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég