Gondok

Általános kérdések a Webshop Hun1 Smarty programról.
Post Reply
BubbleBoy
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: pén. dec. 04, 2009 9:07 am
Kapcsolat:

Re: Gondok

Hozzászólás Szerző: BubbleBoy »

Szia
Köszi a választ. És ezt ki tudom kerülni? Akár úgy is hogy az árban ne keressen, az úgy se lényeges, viszont az azonosítás miatt fontos lenne hogy számoknál is a cikkszámból keressen.
Kössz

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Gondok

Hozzászólás Szerző: mezofi »

A shop/include/center/keres.php-ben van a 67.sorban ez a rész:

Kód: Egész kijelölése

if(((string)(int)$_POST["keres"]) !== $_POST["keres"]){
	//Nem szám
	$sql .= " AND ( nl.name LIKE('%".tep_db_input($_POST["keres"])."%') 
 OR nl.description LIKE('%".tep_db_input($_POST["keres"])."%') 
 OR t.kod LIKE ('%".tep_db_input($_POST["keres"])."%') )  
 AND t.status='igen' 
 AND a.arforma_id = ". tep_db_input($arforma_id)." ORDER BY ".$_SESSION["konfiguracio"]["term_order"]." ".$_SESSION["konfiguracio"]["term_leker_sorrend"].", nk.url  ASC ";
 }else{
 //Szám
 $sql .= " AND a.ar <= ".tep_db_input($_POST["keres"])." 
 AND t.status='igen' 
 AND a.arforma_id = ". tep_db_input($arforma_id) ." ORDER BY a.ar ".$_SESSION["konfiguracio"]["term_leker_sorrend"].", nk.url  ASC ";
 }
Cseréld erre:

Kód: Egész kijelölése

$sql .= " AND ( nl.name LIKE('%".tep_db_input($_POST["keres"])."%') 
 OR nl.description LIKE('%".tep_db_input($_POST["keres"])."%') 
 OR t.kod LIKE ('%".tep_db_input($_POST["keres"])."%') )  
 AND t.status='igen' 
 AND a.arforma_id = ". tep_db_input($arforma_id)." ORDER BY ".$_SESSION["konfiguracio"]["term_order"]." ".$_SESSION["konfiguracio"]["term_leker_sorrend"].", nk.url  ASC ";
 
Így nem érdekli, hogy szám vagy nem.
Mezőfi

BubbleBoy
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: pén. dec. 04, 2009 9:07 am
Kapcsolat:

Re: Gondok

Hozzászólás Szerző: BubbleBoy »

Szia
Köszönöm szépen a segítséget.
Üdv

tpower
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: vas. dec. 13, 2009 8:52 am
Kapcsolat:

Re: Gondok

Hozzászólás Szerző: tpower »

Tisztelt Mezőfi Úr!

Minap az oldal a következő hibaüzenetet produkálta és azóta az admin felület sem érhető el. :(

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Access denied for user 'intim-shop'@'94.247.88.110' (using password: YES) in /disk/raid26/i/n/intim-shop/connections/bolt.php on line 4

Warning: mysql_select_db(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /disk/raid26/i/n/intim-shop/connections/bolt.php on line 5

Warning: mysql_query() [function.mysql-query]: Can't connect to local MySQL server through socket '/tmp/mysql.sock' (2) in /disk/raid26/i/n/intim-shop/connections/bolt.php on line 11

Warning: mysql_query() [function.mysql-query]: A link to the server could not be established in /disk/raid26/i/n/intim-shop/connections/bolt.php on line 11
Nincs tábla. Kérlek hozd létre az install mappa segítségével.
Installációhoz katt ide.

Az oldal több mint fél éve ment hibátlanul.
Segítségét előre is köszönöm.

Szegedi Tamás

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Gondok

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Hát, ha eddig működött akkor nem a pogrammal van a baj.
Valszeg az adatbázis eltűnt, vagy csak a szerveren állítottak valamit, vagy te állítottad át a tárhelyedhez tartozó jelszót, esetleg usernevet.

A tárhelyhez van egy PhpMyAdmin oda kellene belépned, és megnézni, hogy a táblák megvannak-e még. Ha megvannak akkor szerencséd van, ha nincsenek meg akkor a szerverszolgáltatódnak kellene jelezni, hogy ha Ö készít mentést naponta akkor abból állítsa vissza neked.
Ha neki sincs akkor még mindíg ott van az amit te szoktál készíteni az admin felület segítségével. shop/admin/backup, már ha szoktál.

Első körben ennyit tudok mondani.

Üdv
Mezőfi

Hoffy
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: hétf. feb. 01, 2010 1:23 pm
Kapcsolat:

Re: Gondok

Hozzászólás Szerző: Hoffy »

Szia István!

Egy olyan gond merült fel, hogy az lehetséges e, hogy a vásárlónak ne kelljen regisztrálni, hanem vásárláskor az általam kért adatok megadásával tudjon rendelni. Ugyanis több éve üzemeltetünk egy áruházat ahol az elején ugyanígy kellett regisztrálni és akkor kevesebben vásároltak mint amikor átállítottuk , hogy rendeléskor kitölti a kért adatokat és jön a rendelés. Így jelentős volt a vásárló növekedés és nem növekedett a hamis rendelés semmit. Tehát igy garantáltan többen vásárolnak mert nem macerás, ha pedig már az árú megfogta és rendelt, akkor akár a kitöltést is vállalja

Illetve még annyit, hogy ha mindenképp csak a reges változat megy, akkor pedig mikor rendelés után bejön az ablak, hogy lépjen be akkor legyen ott egy link is, hogy tudjon regelni. Ne keljen neki bóklászni, hanem egyértelmű legyen.

Hoffy

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Gondok

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Az egész program arra van kihegyzve, hogy az adatbázisban minimális legyen a redundancia, ne legyen ugyanazon adatok ismétlődve.
Ha a látogatónak minden egyes alkalommal ki kell töltenie egy csomó adatot akkor valszeg egy idő után elmegy a kedve. A program olyanoknak készült akik visszajárnak egy áruházba, és nem csak egyszer jönnek.

Összefoglalva ez a shop csak nagy alakítások után alkalmas arra, hogy minden vásárláskor kérje az adatokat. Persze mint fejlesztési ötlet nem rossz, hogy ezt is lehessen választani a főbeállításokba. Talán egyszer lesz időm megcsinálni, de nem mostanában.

Regisztráció link behelyezhető.
shop/templates/választott skin/center/bejelentkezes.tpl

Üdv
Mezőfi István

Hoffy
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: hétf. feb. 01, 2010 1:23 pm
Kapcsolat:

Re: Gondok

Hozzászólás Szerző: Hoffy »

Nagyon köszönöm!

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Gondok

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Nincs mit.

pinter.istvan
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: hétf. ápr. 12, 2010 8:38 am
Kapcsolat:

Re: Gondok

Hozzászólás Szerző: pinter.istvan »

Sziasztok!
Olyan gondom lenne Webshop telepítéskor, hogy miután felmásoltam FTP-re egy SHOP könyvtárba, és a böngészőben megadom a(z) ...install/index.php útvonalat, a TITLE-ben ki is irja a címet, viszont kapok egy üres fehér lapot hibaüzenet nélkül.
A tárhelyemre eddig minden tartalomkezelőt (Joomla, e107...EyeOS) tudtam futtatni gond nélkül.
Megpróbáltam manuálisan is a telepitést, létrehoztam a táblákat a 'db_shop-2009.sql' -el, majd beállítottam a 'bolt.php'-ben a kapcsolatot. Letöröltem az INSTALL mappát, akkor a rendszer azt irta nekem, hogy "Nincs tábla..."

Már kifogytam az ötletekből, mi lehet a probléma. Továbbá érdekelne, hogy a teljes verzió megvásárlásakor ha egy tárhelyen 2db különböző shop-ot szeretnék üzemeltetni, akkor 2x kell megvásárolni a programot?

Várom válaszodat, ötletedet!
Köszönettel:

Pintér István

Post Reply

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég