Gondok

Általános kérdések a Webshop Hun1 Smarty programról.
Post Reply
kiskoru
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: pén. dec. 24, 2010 5:00 pm
Kapcsolat:

Re: Gondok

Hozzászólás Szerző: kiskoru »

mezofi írta:Nincs mit. Majd egy, két hét múlva tájékoztass róla lett-e eredmény javulás.
Mezőfi
Február 15.-én volt a googli az oldalon. Elvileg a program minimum egy 5 napos látogatást ír elő. ( <meta name="revisit-after" content="5 days"> ) Remélem a napokban meg is teszi. Egyenlőre csak a domain felöl járható az oldal. Talán nem probléma a domain szolgáltató a googlinak.
A tapasztalatról írni fogok.
Nem vagyok profi programozó, csak lelkes amatőr.

kiskoru
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: pén. dec. 24, 2010 5:00 pm
Kapcsolat:

Re: Gondok

Hozzászólás Szerző: kiskoru »

Toma írta:Szia!

Mikor rányomok a rendelések szerkeztésére ez ugrik elő :S ->

SELECT leiras FROM myshop_fiz_modok_leirasa WHERE nyelv_id = 4 AND fiz_mod_id =
You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near '' at line 4
Fájl: /home/itvkurzor/domains/itvkurzor.hu/public_html/admin/include/vasarloi_szint/rendeles_szerkeszt.php sor: 120

mitől lehet ez?
A termekek_tomb probléma. A változó értéke üres valamiért.
Ha a 120-as sorba //Milyen fizetést választott

Kód: Egész kijelölése

$sql = "SELECT leiras 
		FROM ".FIZ_MODOK_LEIR_TABLE." 
		WHERE nyelv_id = ".$nyelv_id."
		AND fiz_mod_id =
fix, de valós értéket adsz, akkor tovább lép. Pl. megnézel egy szállítást. A következő hely ahol meg fog állni a a szállítási cím. Itt is fix értéket adsz mint előbb akkor a következő hiba a számla cím lesz. Tovább lépés ugyan így. Ekkor már bejön a számlajavítás felület. Ha ez neked is így van akkor valószínű valami folytán a termek_tomb nem áll össze úgy ahogy kellene. Ezt a "barkács" munkát azért írtam mert így szerintem ki lehet zárni az átalakítási hibát. Illetve jelzem, hogy én is beleszaladtam. A megoldást még nem találom.
Nem vagyok profi programozó, csak lelkes amatőr.

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Gondok

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Nem tudom melyik shop verziót használják. Egyik új fejlesztésben van az, hogy a szállítási módhoz lehet rendelni fizetési módot. Van amikor nem figyelnek a felhasználók arra, hogy minden szállítási módhoz legyen rendelve valamilyen fizetési mód. Ekkor előbukkanhat ilyen hiba.
Ezért raktam be a fizetési módokhoz egy 'Adatok ellenőrzése' gombot. Ez kiszúrja és listázza az ilyen hibákat.
Mezőfi

kiskoru
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: pén. dec. 24, 2010 5:00 pm
Kapcsolat:

Re: Gondok

Hozzászólás Szerző: kiskoru »

mezofi írta:Nem tudom melyik shop verziót használják. Egyik új fejlesztésben van az, hogy a szállítási módhoz lehet rendelni fizetési módot. Van amikor nem figyelnek a felhasználók arra, hogy minden szállítási módhoz legyen rendelve valamilyen fizetési mód. Ekkor előbukkanhat ilyen hiba.
Ezért raktam be a fizetési módokhoz egy 'Adatok ellenőrzése' gombot. Ez kiszúrja és listázza az ilyen hibákat.
Mezőfi
A shop verzió nálam: V1.071S
Nem vagyok profi programozó, csak lelkes amatőr.

kiskoru
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: pén. dec. 24, 2010 5:00 pm
Kapcsolat:

Re: Gondok

Hozzászólás Szerző: kiskoru »

A problémára megoldás, hogy a hibás megrendelést sajnos törölni kell.
Oka lehet: a megrendelés rögzítésekor hiba lép fel aminek következménye a hibás, illetve hiányos adat rögzítés lehet. pl.: az adatok rögzítése előtt a programból kilépünk egy hiba miatt.
Nem vagyok profi programozó, csak lelkes amatőr.

kopeti
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd márc. 01, 2011 10:39 am
Kapcsolat:

Re: Gondok

Hozzászólás Szerző: kopeti »

Szia!
Kis segítséget szeretnék kérni!
Következő a problémám: A termék exportnál az xml file-t nem tudtuk 'értelmezhető' módon megnyitni semmilyen programmal. (A program karakterláncot várt, de nem talált nyitó idézőjelet. hibát kapom )

Megtaláltam a fórumban az xls kiíró függvényt. Megörültem, megcsináltam a leírtak szerint. Az árformánál nem tudok választani a legördülő menüből (üres) kiskerárat és ezt írja:

SELECT af.forma FROM bolt_arforma as af WHERE af.arforma_id =
You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near '' at line 3
Fájl: /opt/share/www/e/epito/public_html/enshoppom/admin/functions/general.php sor: 1187

Megtaláltam a fórumban, hogy mire kell kicserélni a term_exp.php tartalmát, hogy működjön. Sajnos így sem lett jó:

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /opt/share/www/e/epito/public_html/enshoppom/admin/kategoria.php:62) in /opt/share/www/e/epito/public_html/enshoppom/admin/include/kategoria/term_exp.php on line 14 hibaüzenetet kapom.

Mit rontottam el?
A segítségedet előre is köszönöm.

KP

GIN
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: hétf. feb. 28, 2011 11:47 am
Kapcsolat:

Re: Gondok

Hozzászólás Szerző: GIN »

Szia István!

Köszönöm az eddigi válaszaidat. Ami programozással érhető el pl. 0%-os áfa külföldi vevő esetén? Ez pénzért megoldható? Mert ez létszükséglet! A másik kérdésem az, hogy hogy tudom megcsinálni azt, hogy ha raktáron van a termék akkor ezt zöld színnel írja ki, ha elfogyott akkor pirossal. Az aláhúzott és bold betűket megoldottam. Várom válaszodat és továbbra is bocsi a kérések és kérdések miatt!!! A banner megvásárlása az áfával 20.000.-ft?

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Gondok

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Szia!
pénzért minden megoldható. A bővebb shopba bele tudom rakni és akkor ezt a plussz fejlesztést nem kell kifizetni csak a bővebb shop árát ami nettó 30.000 forint.
A banner nettó ára a 20.000 forint.
A program úgy van megcsinálva, hogy ha használod a raktárkészlet részét akkor nulla darabszám esetén nem jeleníti meg, tehát innen már okafogyottá válik a színes jelzés, hiszen nincs mit pirossal jelezni, mert meg sem jelenik a termék.

Ha viszont arra gondolsz, hogy a termék melletti állapotot te beállítod, hogy ez raktáron az pedig csak rendelhető akkor ez szintén programozással oldható meg, ha hozzáférek a tárhelyedhez akkor pár perc alatt megcsinálom ingyen, de ehhez el kell küldened a tárhely adataid nekem e-mailben.
Mezőfi

kiskoru
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: pén. dec. 24, 2010 5:00 pm
Kapcsolat:

Re: Gondok

Hozzászólás Szerző: kiskoru »

kiskoru írta:
mezofi írta:Nincs mit. Majd egy, két hét múlva tájékoztass róla lett-e eredmény javulás.
Mezőfi
Február 15.-én volt a googli az oldalon. Elvileg a program minimum egy 5 napos látogatást ír elő. ( <meta name="revisit-after" content="5 days"> ) Remélem a napokban meg is teszi. Egyenlőre csak a domain felöl járható az oldal. Talán nem probléma a domain szolgáltató a googlinak.
A tapasztalatról írni fogok.
A helyzet kicsit húzós: Az ingyenes domain szolgáltatómon keresztül az oldalam irreleváns metákkal illetve title elemekkel van megtűzdelve. ( Azt előre kell bocsátanom, hogy a szolgáltatót más oldalaimhoz évek óta használom. Eddig nem volt vele problémám. ) Az irreleváns elemek miatt a googli dobja az oldal indexelését. Innentől az oldal nem ér semmit. Ellenpróba: más ingyenes szolgáltatónál bérelve domaint az oldal meta és title adatait ellenőrizve azon keresztül már nincs ilyen probléma. Közvetlen url-ról ellenőrizve szintén nincs ilyen probléma.
Esetleg ha valakinek van azon kívül ötlete, hogy dobjam a szolgáltatót, szívesen venném. Hátha bejön.
Nem vagyok profi programozó, csak lelkes amatőr.

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Gondok

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Nem semmi.
Más: Reggeltünk egy új domaint, felmásoltunk egy oldalt alá. Firefoxban megnyitottuk és a Norton nem engedte megnyitni az oldalt mert veszélyes tartalmak lehetnek a domain alatt. Miből gondolta, hogy egy kávé márkát reklámozó .hu végződéssel rendelkező vadi új domain veszélyes lehet. :roll:
Mezőfi

Post Reply

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 27 vendég