Gondok

Általános kérdések a Webshop Hun1 Smarty programról.
Post Reply
Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Gondok

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Üdv!
A szervered valszeg úgy van beállítva, hogy az esetleges hiba üzeneteket ne rakja ki a felhasználói felületre, így bármilyen hiba esetén egy fehér oldalt fogsz kapni. Ebben csak úgy tudok segíteni, ha elküldöd a tárhely hozzáférési adatokat nekem emailben.

Miért nem jó az install program kihagyása?
Mert a program ilyenkor hozzáfűz egy prefixet, aminek segítségével bármennyi shop program üzemeltethető egy adatbázisból. Ennek hiányában a táblák nevei nem azok lesznek amit a program keres, ezért írja ki, hogy nincs tábla.

Ahány shop üzemel annyi helyre kell megvenni a banner helyet, ha a banner zavar, ellenkező esetben bármennyi shop üzemeltethető egy tárhelyen.

latamas
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: hétf. júl. 05, 2010 2:46 pm
Kapcsolat:

Termék leírás

Hozzászólás Szerző: latamas »

Üdvözlöm!

A problémám: amikor egy adott kategóriában csak egy termék található, akkor nem jelenik meg sem a termék leírása, sem pedig a Bővebben link (én eleve csak a Bővebben linket szeretném megjeleníteni, ezért a karakterek számát 0-ra állítottam az admin felületen).
Szerintem az uj_termekek.tpl file alján a {if $listaz_max == 1} okozhatja, de ha ebbe belepiszkálok, akkor ahol megjelenik, ott a Bővebbenre kattintva szétesik az egész.
Hol keressem a problémát és mi lehet a megoldás?

Nagy küzdelmek árán módosítottam a center/uj_termekek.tpl file-ban a termékek megjelenítését (ha új termék, akkor más sorokat jelenít meg, mint a többinél), viszont nem tudom biztosan, hogy a toplista.tpl file-ba is ugyanezen módosításokat kell-e átmásolnom?

Válaszát előre is köszönöm!
Laborczi Tamás

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Gondok

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Úgy van beállítva a program, hogy ha csak egy termék jelenne meg akkor ne rakja ki a Bővebben linket, hanem a teljes leírást rakja ki. Mert akkor teljesen feleslegesnek tartom a Bővebben linket. Egy termék esetén nem szabad figyelembe vennie a beállított leírás hosszt sem.
Én legalább is így szerettem volna leprogramozni. :)

Hibák mindig adódhatnak. Szükségem lenne a shop url-re, hogy lássam mikor jön elő a hiba.
Melyik megjelenési sablonnál jön elő?

Az uj_termekek.tpl és a toplista.tpl jeleníti meg a termékeket. Szinte ugyanaz a két oldal. Ha az uj_termekek.tpl-ben sikerült a módolás akkor ugyanazt kell elvégezni a toplista.tpl-ben is.

Mezőfi

latamas
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: hétf. júl. 05, 2010 2:46 pm
Kapcsolat:

Re: Gondok

Hozzászólás Szerző: latamas »

Üdvözlöm!

Köszönöm válaszát. A bolt címe: keeway.atw.hu. Ha pl. a Motor>> 50ccm kategóriát választja, akkor látszik a probléma (nem jelenik meg a termék leírása). A mezofi_kek sablont használom.

Laborczi Tamás

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Gondok

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Látom. Éppen nyaralunk.

Amire szükségem lenne a teszteléhez:
- egy adatbázis mentés,
- shop/választott skin/center/uj_termekek.tpl
- shop/include/center/termekek.tpl

Gondolom bele lett módolva az uj_termekek.tpl.be, ezért kérném a fájlt, a tesztelés miatt pedig az adatbázis mentést.

A fenti fájlokat egy zip-ben kérném az info@netprog.eu címre. Amint megvan a hiba írom, hogy miként lehetne javítani.
Mezőfi

tntlaci
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: kedd szept. 07, 2010 9:00 am
Kapcsolat:

Re: Gondok

Hozzászólás Szerző: tntlaci »

Üdv.
Sikeresen felraktam az ingyenes változatott egy ingyenes tárhelyre, de néhány gondom van vele.
1. Ha egy terméket két csoportba rakok, akkor a "Bővebben" link nem működik!
2. a Toplitsa menü melleti kis nyilra kattintva az alábbi hibaüzenet jelenik meg:
SELECT t.id, t.image_address, t.kod, t.keszlet, a.ar, nl.name, nl.description, t.egyseg, t.gyarto, t.allapot, t.uj, t.eladott_darab FROM myshop_termek as t INNER JOIN myshop_termek_to_kategoria as ttk ON ttk.termek_id = t.id INNER JOIN myshop_arak as a ON t.id = a.termek_id LEFT JOIN myshop_nev_leiras as nl ON nl.termek_id = t.id WHERE t.status = 'igen' AND nl.language_id= 4 AND a.arforma_id = 1 AND t.keszlet > 0 ORDER BY t.eladott_darab DESC, nl.name ASC GROUP BY t.id LIMIT 0, 10
You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'GROUP BY t.id LIMIT 0, 10' at line 10
Fájl: /storages/storage1/k/ke/kecsketejszappan/public_html/include/center/toplista.php sor: 64


Ebben a két dologban kérnék segítséget!

Előre is köszönöm!
http://www.kecsketejszappan.fw.hu oldalon minden megtekinthető.
Üdv.
Laci

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Gondok

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Én hibám sajna.
A shop/include/center/toplista.php-ben, az 52. sortól ez a helyes lekérdezés:

Kód: Egész kijelölése

// Php 5 részére
	$sql ="SELECT t.id, t.image_address, t.kod, t.keszlet, a.ar, nl.name, nl.description, t.egyseg, t.gyarto, t.allapot, t.uj, t.eladott_darab
	FROM ". TERMEK_TABLE." as t INNER JOIN ". TERMEK_TO_KATEGORIA_TABLE ." as ttk ON ttk.termek_id = t.id
	INNER JOIN ". ARAK_TABLE ." as a ON t.id = a.termek_id
	LEFT JOIN ". NEV_LEIRAS_TABLE ." as nl ON nl.termek_id = t.id
	WHERE t.status = 'igen' 
	AND nl.language_id= ". tep_db_input((int)$nyelv_id) ."
	AND a.arforma_id = ". tep_db_input((int)$arforma_id) ."
	". $toplistaKiegeszites ."
	GROUP BY t.id
	ORDER BY  t.eladott_darab DESC, nl.name ASC
	LIMIT ".(int)$start.", ".(int)$end;
	 $result = mysql_query2(__LINE__, __FILE__, $sql);
	 $totalRows_login = mysql_num_rows($result);
Fel volt cserélve a GROUP BY és az ORDER BY sorrend.

A bővebben linknél pedig kihagytam egy GROUP BY-t.
shop/include/center/uj_termekek.php 50. sorában ez a megfelelő lekérdezés:

Kód: Egész kijelölése

$sql = "SELECT t.id, t.image_address, t.kod, t.keszlet, nl.name, nl.description, a.ar, t.egyseg, t.gyarto, t.allapot, t.uj, t.date 
 FROM ".TERMEK_TO_KATEGORIA_TABLE." as ttk 
 INNER JOIN ".TERMEK_TABLE." as t ON ttk.termek_id=t.id 
 INNER JOIN ".NEV_LEIRAS_TABLE." as nl ON nl.termek_id = t.id 
 INNER JOIN ".ARAK_TABLE." as a ON t.id = a.termek_id 
 WHERE nl.language_id= ". tep_db_input((int)$nyelv_id) ."  
 AND status='igen' 
 AND a.arforma_id = ". tep_db_input((int)$arforma_id) ." 
 AND t.id = ". tep_db_input((int)$_GET["term_id"]) ." 
 ". $sql_bovites ."
 GROUP BY t.id
 ORDER BY t.date DESC";
Köszi a hiba jelzést, javítottam, és este felrakom a javított zip állományt.
Mezőfi

tntlaci
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: kedd szept. 07, 2010 9:00 am
Kapcsolat:

Re: Gondok

Hozzászólás Szerző: tntlaci »

Minden tökéletes!

Nagyon szépen köszönöm!

További jó munkát!

Üdv. Laci

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Gondok

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Nincs mit.

Mezőfi

tntlaci
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: kedd szept. 07, 2010 9:00 am
Kapcsolat:

Re: Gondok

Hozzászólás Szerző: tntlaci »

Üdv!

Sikerült egy domainra és egy fizetős tárhelyre felpakolnunk magunkat. (Nem ment minden simán)
A MySQL -ben felvitt ékezetes karaktereket rosszul jelenítette meg az oldal. A szolgáltató szerint a mysql_set_charset('latin1',$myConn); PHP utasítást kellene használni. Ezt be is pötyögtem, de sajnos nem oldotta meg a problémát. Már az admin felületen is rossz volt az ékezetes karakterek megjelenítése.
Ezért minden szóban átjavítottam az ékezetes karaktereket. Most minden OK.
Nem tudom, hogy ez lett volna a megoldás, de most már ez van.

A következő problémám lenne: Adott egy kategória, melybe 3 terméket belepakolok. A kategóriára kattintva csak 2 termék látszik a felsorolásban. Az első terméknél a "Bővebben >>" kattintva a 3. nem látható termék leírását jeleníti meg.
Két terméket átmásolom egy másik kategóriába, ahol csak a 2. ként átmásolt termék jelenik meg. Viszont, ha rákattintok a "Bővebben >>"-re , akkor az elsőként átmásolt termék leírása jelenik meg.

weboldal: szappankonyha.hu

Segítségét előre is köszönöm!

Post Reply

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég