Gondok

Általános kérdések a Webshop Hun1 Smarty programról.
Post Reply
Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Gondok

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Szia,
A program úgy van megoldva, hogy ha egy termék van a találati listában akkor a nagy képet hozza be. Ha a listában több termék szerepel akkor mindegyik a kis képet kapja a látogatói felületre.
Ha az említett termék kategóriájában legalább még egy termék lesz akkor már kettő a találat és mindegyik kis képet fog kapni.
Mezőfi

Avatar
Tompika100
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: hétf. nov. 26, 2012 5:48 pm
Kapcsolat:

Re: Gondok

Hozzászólás Szerző: Tompika100 »

Köszi a választ akkor igy semmi probléma nincs !
Tomka Pál

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Gondok

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Nincs mit.
Mezőfi

Avatar
iccemanus
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: hétf. jan. 20, 2014 9:12 am
Kapcsolat:

Re: Gondok

Hozzászólás Szerző: iccemanus »

Nem működik az RSS. Az adminban rákattintva 404-es kódot küld vissza. Mi történhetett :?: Egy hete még jó volt. :cry:

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Gondok

Hozzászólás Szerző: mezofi »

AZ RSS-ben a linket ha jól emlékszem te állítod be, ha 404 akkor nem jó helyre mutat.
Mezőfi

paxi
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: kedd okt. 08, 2013 2:24 pm
Kapcsolat:

Re: Gondok

Hozzászólás Szerző: paxi »

Szia István!

Lenne egy pár kérdésem...
1. Két shop design-ra nincs szükségem. Ezeket hogyan tudom eltüntetni, hogy a vásárló ne tudja őket választani? Ha a templates mappából törlöm, az nem jó, mert problémát okoz a többi skinben. Pl: nem lehet kérdezni a termékről, nincs a főoldalon ajánló, stb.

2. A jobb boxban az információknál van egy kapcsolat-vevőszolgálat menüpont. Ezt hol tudom tartalommal feltölteni? Az adminfelület oldalak szerkesztése részén nincs ilyen oldal.

3. A kezdőoldalon van az a tuti termékajánló. A képeket viszont nem találja hozzá, ennek merre lehet a mappája? Az ajánló alatt lehet szöveget változtani, most "Szöveges tartalom felirat van ott. Ezt hol tudom változtatni? Ha valamiért nem boldogulok, hol tudom kikapcsolni az ajánlót?

!. Az utolsó kérdésem az, hogy a captcha-t ki lehet-e kapcsolni?

Előre is köszönöm és üdv: Paku T.

Avatar
Tompika100
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: hétf. nov. 26, 2012 5:48 pm
Kapcsolat:

Re: Gondok

Hozzászólás Szerző: Tompika100 »

Szia Paxi!

1,töröld a a felesleges skin mappáját a temlates könyvtárban. (az alap skint adminon katalogus/skin menüpontba tudod állitani!)

2," kapcsolat-vevőszolgálat" menüpontnak nincs szerkesztö felületete ott csak "az én árúházam" menübe megadott adatok jelenek meg. De ha plusz menüpontot akarsz létre hozni akkor adminon az oldalak/oldalhozzáadása menüpont.

3,

4, captcha-t kikapcsolni admin/Regisztrációs beállítások/ Reg ellenőrző kód kérése. menüpontnál . 1= bekapcsolva , 0=kikapcsolva.

megirnád a webshopod urlt?
Tomka Pál

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Gondok

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Szia,
1, Az admin felületen kikapcsolható a skin választó box, így nem tudnak választani. Ha csak meghatározott skineket akarsz nem láthatóvá tenni, akkor az már egy kicsi kód beavatkozást igényel.
shop/index.php 115. sorától ez van:

Kód: Egész kijelölése

//Milyen sablonok vannak
$t_mappa = ROOT."templates/";
$skinekArray = array();
$d = dir($t_mappa);
$sz = 0;
while (false !== ($entry = $d->read())) {
$templatesName = "Anonim";
	if( $entry != '.' && $entry != '..'){
	$skinekArray["$sz"]["mappa_nev"] = $entry;
	//Megnevezés
	 if(is_file($t_mappa . $skinekArray["$sz"]["mappa_nev"]."/config.php")){
	 require_once($t_mappa . $skinekArray["$sz"]["mappa_nev"]."/config.php");
	 $skinekArray["$sz"]["latog_megnev"] = $templatesName;
	 } //if(is_file($t_mappa."config.php")){ end
	 $sz++;
	} // if( $entry != '.' && $entry != '..'){ end
} // while (false !== ($entry = $d->read())) { end
Az első ifben kellene változtatni, belerakni a nem kívánt könyvtár neveket. Pl.:

Kód: Egész kijelölése

	if( $entry != '.' && $entry != '..' && $entry != "biro_ezust"){
Fenti esetben a biro_ezust könyvtár nem fog szerepelni a lenyílóban. A további könyvtár neveket ugyanígy hozzá kellene fűzni && $entry != "..." && $entry....

Írd le légy szíves hogy mely könyvtár eltüntetése mely könyvtárra van olyan hatással, hogy nem jelenik meg az kérdező box. Mert ott akkor valami hiba van, ugyanis egymástól függetlenül kellene működniük.

2, A kapcsolat menüpont tartalma nem szerkeszthető adminról. Ez a shop/templates/választott_skin/center/kapcsolat.tpl fájl.

3, A sliderbe a képek úgy kerülnek be, hogy az admin felületen lévő főbeállítások >> slider menüpontban hozzá adod a terméket amelynek van nagy képe. Ekkor a program létrehozza a hozzáadott termék nagy képéből a slider képet, és az bekerül a shop/sliderek könyvtárba, egy bélyeg képet is létrehoz a rendszer ami a shop/sliderek/kis könyvtárba kerül. Adatbázis szinten is letárolásra kerül, hogy mely termék van a sliderbe. Itt ugyanis ha a slider képre kattintasz akkor az a megadott termékre dob.
Ha a fenti dolgokat ki akarod kerülni akkor szerkesztheted a slidert kód szinten a shop/templates/választott_skin/center/slider.tpl fájlban. Természetesen akkor is kell, hogy legyen az adminban beállított slider termék, mert a program csak akkor engedi a slider megjelenítést ha azt érzékeli, hogy van mit megjelenítenie.

4, captcha kikapcsolható, utána pedig majd vissza lehet kapcsolni amikor a tárhely szolgáltató szól, hogy spamelnek a kapcsolat menüpontoddal.
Admin felület >> Főbeállítások >> Regisztrációs beállítások >> Reg ellenőrző kód kérése értéke legyen 0

Mezőfi

@ Tomka Pál
Köszi a válaszokat, végre van egy aktív fórumozó. ;)

Avatar
Tompika100
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: hétf. nov. 26, 2012 5:48 pm
Kapcsolat:

Re: Gondok

Hozzászólás Szerző: Tompika100 »

Szia István! Szeretek itt lenni olvasgatni minél jobban megismerni a programot és másoknak segiteni és ezáltal újat is tanulni .
A program önmagába 50% kell a másik 50% aki kezeli. Tapasztalatom az igy az internetes programok terén nagyon sokan azt várják egy programtol , hogy mindent megold helyettük pedig ez nem igy van kikell tanulni öket és akkor tudnak 100% ot teljesiteni . Én összeteszem a kezem , hogy egy ilyen jó programhoz dijmentesen hozzájutottam ! Ha azt veszem egy webshop olyan 500.000nél kezdödik ha valaki csináltat egyet itt már ennyit meglehetet sporolni itt kicsit áldozni kell azért rá szerintem nem nem egy hatalmas összeg , hogy pár modult megvásárol az ember kb 40000 ft( nagyobb cégeknél legyen a duplája de ez nem tétel) amire személy szerint szüksége van hozzá teszük még a tárhely bérletet+ domain 7-8000 ft/év ből kijön és itt a havi dijas bérelhetö shoppokal is elönyben van mivel megitélésem szerint kb fél év után akkor ingyenes az egész nincs a tárhely3 domain költségen kivül más fizetni való. Őrökéletre van egy nagyon jó shopja az embernek. Aki bérel egy ilyet fizeti a havidijat folyamatosan annak az egyenlegén folyamatosan jelentkezik a költség. Másik nagy elöny itt , hogy aki áldozz egyedi igénye van akkár design vagy program müködés szempontjábol azt is megoldjátok . Ime: http://webstudio.mezofi.hu
Tomka Pál

paxi
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: kedd okt. 08, 2013 2:24 pm
Kapcsolat:

Re: Gondok

Hozzászólás Szerző: paxi »

Köszönöm a segítségeteket.

István: 2 skint szoktam kitörölni a templatesből, a zöldet meg a kék1-et. Talán a zöld lehet a rossz, mert az széttördelve jeleníti meg az oldalt.

Van egy új hibám is, de ez lehet, hogy az ftp-feltöltés alatt keletkezett, pedig kétszer is feltöltöttem a shopot. A baj az, hogyha felviszek egy új terméket, akkor a rövid meg a hosszú leírásban az előzőleg feltöltött termék adatai jelennek meg. Tulajdonképp ez nem nagy probléma, csak gondoltam szólok, hogy tudjál róla, ilyen is előfordul.

Pál: az url: paku.hu


Üdv: Paku T.

Post Reply

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 38 vendég