Gondok

Általános kérdések a Webshop Hun1 Smarty programról.
Post Reply
Avatar
bricsek
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: szomb. dec. 21, 2013 2:30 pm
Kapcsolat:

Re: Gondok

Hozzászólás Szerző: bricsek »

mezofi írta:Kicsit el vagyok havazva így kevés időm van a javítások leírását itt megosztani, de foglalkozom mindegyikkel és javítás után már a letölthető verziókban korrigálásra kerülnek a dolgok.

@ bricsek
Le kellene töltened a shopot újra és a shop/ellenorzes.php-t lecserélni az újra, előtte a régit is mentsd hogy legyen egy vissza állítható.

A gond az volt, hogy csak ellenőriztem nehogy többet tudjon belerakni és nem számoltam vele hogy már lehet a kosarában ugyanaz.
Mezőfi
Nagyon köszönöm István!
Webshop verzió: 2.0
Adatbázis verzió: 3.0
Hamar Csaba

150tomi150
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: szer. jan. 01, 2014 11:46 pm
Kapcsolat:

Re: Gondok

Hozzászólás Szerző: 150tomi150 »

Új termék felvételnél ezt a hibaüzenetet kapom:

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /admin/functions/general.php:1) in /admin/include/felvitel.php on line 194

Módosításnál pedig ezt:

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /admin/functions/general.php:1) in /admin/include/valtoztat.php on line 198

A termék bekerül az adatbázisba vagy módosítja, de akkor miért ír hibát?

Avatar
bricsek
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: szomb. dec. 21, 2013 2:30 pm
Kapcsolat:

Re: Gondok

Hozzászólás Szerző: bricsek »

Feltelepítettem az újra letöltött shop-ot. Nekem nem produkálja ezt a hibát.
Simán megy az új termék hozzáadása.
(Az ADMIN felület módosítás viszont rettenetesen tetszik.)
Webshop verzió: 2.0
Adatbázis verzió: 3.0
Hamar Csaba

150tomi150
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: szer. jan. 01, 2014 11:46 pm
Kapcsolat:

Re: Gondok

Hozzászólás Szerző: 150tomi150 »

A régit lehet frissíteni valahogy a mostani verzióra, hogy ne kelljen mindent elölről kezdeni?
Vagy csak az adott fájlokat kell felülírni, amik módosítva lettek, csak melyikek azok?

És azt hogy tudom elérni, hogy a kategóriák képei középre igazítva jelenjenek meg?
Most mintha jobbra lennének csúszva, a kategóriáknak egységesen 650x450 méretű képeket állítottam be.

http://users.atw.hu/diszallatshop/index.php?lap=128

Köszi

Avatar
bricsek
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: szomb. dec. 21, 2013 2:30 pm
Kapcsolat:

Re: Gondok

Hozzászólás Szerző: bricsek »

150tomi150 írta:A régit lehet frissíteni valahogy a mostani verzióra, hogy ne kelljen mindent elölről kezdeni?
Vagy csak az adott fájlokat kell felülírni, amik módosítva lettek, csak melyikek azok?

És azt hogy tudom elérni, hogy a kategóriák képei középre igazítva jelenjenek meg?
Most mintha jobbra lennének csúszva, a kategóriáknak egységesen 650x450 méretű képeket állítottam be.

http://users.atw.hu/diszallatshop/index.php?lap=128

Köszi
Szerintem készítesz biztonsági másolatot az adatbázisról és a szerveren található file-ok-ról.
Ezután ftp-n keresztül a fileokat felülíratod, majd ellenőrizteted a táblákat admin alól.
A beállítások, képek, termékek ha jól gondolom megmaradnak.
Esetleg ha egyénileg módosítottál valamit bármely file-on akkor ezt ujra meg kell tenned.
Webshop verzió: 2.0
Adatbázis verzió: 3.0
Hamar Csaba

Avatar
Tompika100
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: hétf. nov. 26, 2012 5:48 pm
Kapcsolat:

Re: Gondok

Hozzászólás Szerző: Tompika100 »

Ez a felülirásos dolog szerintem felejtös mert az új verzionak a V 3.0-nak sokkal mássabb vagyis bövebb az adatbázissa. Meg a másik dolog a felülirásnál híbák keletkeznek .
Tomka Pál

150tomi150
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: szer. jan. 01, 2014 11:46 pm
Kapcsolat:

Re: Gondok

Hozzászólás Szerző: 150tomi150 »

Regisztrációnál az alábbi hibát kapom és nem kap emailt a regisztráló tag, mi lehet a gond?

Warning: mysql_result() [function.mysql-result]: Unable to jump to row 0 on MySQL result index 21 in /reg_ellenor.php on line 65

Warning: require_once(//diszallatshop/phpmailer5/class.phpmailer.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /include/email/email_kuld.php on line 92

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '//diszallatshop/phpmailer5/class.phpmailer.php' (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /include/email/email_kuld.php on line 92

----------------

És az mitől lehet, hogy a bejelentkezett felhasználók nem látják a termékeket?

Avatar
bricsek
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: szomb. dec. 21, 2013 2:30 pm
Kapcsolat:

Re: Gondok

Hozzászólás Szerző: bricsek »

Szia 150tomi150!

A levélküldést az ATW-ről az EMAIL topicban leírtam. Ha gondolod próbáld ki.
Nem PHPMailer hanem MAIL() függvénnyel megy de módosítani kell az email_kuld.php tartalmát ATW-hez.
Webshop verzió: 2.0
Adatbázis verzió: 3.0
Hamar Csaba

150tomi150
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: szer. jan. 01, 2014 11:46 pm
Kapcsolat:

Re: Gondok

Hozzászólás Szerző: 150tomi150 »

Köszönöm szépen bricsek!
Megnézem.

Avatar
bricsek
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: szomb. dec. 21, 2013 2:30 pm
Kapcsolat:

Re: Gondok

Hozzászólás Szerző: bricsek »

Tompika100 írta:Ez a felülirásos dolog szerintem felejtös mert az új verzionak a V 3.0-nak sokkal mássabb vagyis bövebb az adatbázissa. Meg a másik dolog a felülirásnál híbák keletkeznek .
Igazad lehet, a frissítéssel kapcsolatban. Én a 3.0 shopot frissítettem a most kiadott verzióra csont nélkül.
Minden maradt az adatbázisban flottul.Viszont arra gondoltam, a táblák ellenőrzésekor (Admi,Segédeszközök,Adatbázis check), hogy ami létezik tábla az ok, ami nem létezik az előző verzióban azt létrehozza, így megmarad minden adat. Egy próbát megérhet. Sajnos én a régebbieket nem ismerem.
Arra nem gondoltam, hogy aki a régebbit használja az hogyan frissíthetne.(1.xxx)
Ebben az esetben csak az ujratelepítés és ujra beállítás lehet a megoldás, legegyszerűbben szerintem. :(
Webshop verzió: 2.0
Adatbázis verzió: 3.0
Hamar Csaba

Post Reply

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 33 vendég