Gondok

Általános kérdések a Webshop Hun1 Smarty programról.
Post Reply
gery555
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: hétf. szept. 05, 2011 9:54 am
Kapcsolat:

Re: Gondok

Hozzászólás Szerző: gery555 »

Egy-két újabb előjövő gond:
shop verzió (ezt az előző posztban is elfelejtettem megemlíteni): V1.074S

1; Ha az admin felületen a termék feltöltésénél csatolok egy dokumentumot a termékhez, azt később nem tudom elvenni, hiába visszarakom az "Elérhető csatolmányok" dobozba a "Csatolmányok ehhez a termékhez" dobozból, majd rákattintok a Rögzít gombra, de a csatolmány marad, vagyis visszakerül a "Csatolmányok ehhez a termékhez" dobozba.

2; Ha egy kategóriába pl. 3 termék van, és én az admin felületen beállítom, hogy csak 2 termék jelenjen meg egy oldalt (tehát kevesebb, mint ahány termék egy kategóriában van), akkor a kategóriába valóban csak kettő termék jelenik meg, de nem jelenik meg a lapozó gombok/linkek, tehát a 3. terméket már nem tudom elérni

Választ előre is köszönöm!

Avatar
Puccos
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: kedd júl. 24, 2012 5:58 pm
Kapcsolat:

Re: Gondok

Hozzászólás Szerző: Puccos »

Tisztelt Mezőfi Úr!

Köszönöm a munkáját nagyon tetszik a programja. Most tesztelgetem és mindjárt fent is akadtam két kérdésen.
Hogyan tudok új boxokat létrehozni. A bal oldalra szeretnék a menü, bolt, újdonságok, termék toplista alá egy új boxot. Olvasgattam a fórumot de nem találtam rá választ.
A másik kérdés, hogy tudom megoldani, hogy ha valaki a kosár gombra kattint akkor a kosár tartalma megjelenjen a középső részen ne csak akkor ha a bal oldalon lévő bolt boxnál a kosárra kattintok.

Az Ön demóját megnézem ott teljesen tökéletesen működik. Kosárgombra kattintva a kosár tartalma megjelenik.
Ha lehet lépésről lépésre kérem a választ nem vagyok nagy programozó. Bocsánat
Köszönöm a segítséget
Szabó László
Csatolmányok
Kosár tartalom nem jelenik meg
Kosár tartalom nem jelenik meg
Kosar_hiba.jpg (57.51 KiB) VIEWED_COUNTS

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Gondok

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Szia László,
Új box létrehozása: A shop/templates/választott_szkin/right vagy left könyvtárat nyissuk meg attól függően melyik oldalra szeretnénk új boxot. Itt válasszunk ki egyet találomra és hozzunk létre belőle egyet új névvel. Pl. sajatom_box.tpl. Ennek tartalmát változtassuk kívánalmaink szerint. Megjelenítése: a shop/templates/választott_skin/index.tpl-ben keressük ki a kívánt oldalnak megfelelő felsorolást és illesszük be az új box meghívásához a kódot.
Bal oldal esetén:
{include file="left/sajatom_box.tpl"}
Jobb oldal esetén:
{include file="right/sajatom_box.tpl"}
Ezután megjelenik a box a kívánt oldalon.

Admin oldalon választható, hogy a kosárba rakás után az oldal hova ugorjon. Vagy a termék oldalra vissza, vagy a kosár oldalra.
Admin oldal >> Főbeállítások >> Áru kosárba rakása után hova

A beállítások után mindig a 'Kilépés' linken ker4sztülhagyjuk el az admin felületet, mert a saját böngészőnkben csak akkor aktiválódnak a változtatások!

Üdv
Mezőfi István

Avatar
Puccos
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: kedd júl. 24, 2012 5:58 pm
Kapcsolat:

Re: Gondok

Hozzászólás Szerző: Puccos »

Tisztelt Mezőfi Úr!

Köszönöm a segítséget így már működik. Box majdnem megoldódott.

A box fejlécére a szöveget, hogy tudom rátenni. A templatét átírtam, de ahogy nézegettem az ott lévő beírás, hogy próba darab szöveget nem onnan veszi ki. pld :{$language.TERMEK_TOPLISTA}

A másik gondom: Amikor csinálok egy próba vásárlást végig viszem az összes lépést, a megrendelés megerősítése gomb után hiba jön ki, http 500 belső kiszolgáló hiba.

A legvalószínűbb okok:
•A webhely karbantartás alatt áll.
•A webhely programozási hibát tartalmaz.
ezt irja a IE.
mit kell hogy beállítsak ?

közben lesem a hozzászólásokat hátha találok választ a hibára.

Köszönöm a segítséget
Szabó László

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Gondok

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Kedves László,
Ha nem lesz ,más nyelv csak a magyar, akkor a {$language.TERMEK_TOPLISTA} helyére írja be amit szeretne, ha viszont több nyelv lesz akkor egy konstansot kell felvennie mint a TERMEK_TOPLISTA, csupa nagy betűvel. Pl EZ_A_SZOVEGEM. Utána a shop/include/languages/hungarian könyvtárba lévő szoveg.ini első részébe deklarálni kell az értéket, így:

Kód: Egész kijelölése

EZ_A_SZOVEGEM = 'Ez a szövegem'
Ha jól gondolom php4 fut a tárhelyen,ezért lehet az 500-as hiba, ezt a shop admin >> Segédeszközök >> Szerverinfó menüpontra kattintva lehetne megtekinteni, hacsak nincs letiltva a tárhelyen. Ha le van tiltva, vagy (és) igazam van, Php4 fut akkor a Főbeállítások >> Php verzió száma részen kellene 4-re állítani az értéket.
Ezután a Kilépés linken keresztül elhagyva az admin oldalt, kellene kipróbálni újra egy megrendelést.
Mezőfi

Avatar
Puccos
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: kedd júl. 24, 2012 5:58 pm
Kapcsolat:

Re: Gondok

Hozzászólás Szerző: Puccos »

Tisztelt Mezőfi Úr !

Tökéletesen megy. A boxban megjelenik a box fejrészében a szöveg. De csak úgy ha külön a szöveg ini-ben megadtam neki.
PHP5 fut a server gépen viszont az admin-ban 4 volt állítva . Korrigáltam
Egy új hiba: Megpróbáltam küldeni magamnak emailt előtte regisztráltam mint vásárló.
az email nem sikerült.
hiba : SELECT s.* FROM (SELECT id, email, CONCAT(vez_nev,' ',ker_nev) as nev, 0 as only FROM webshop__regisztracio UNION SELECT id, email FROM webshop__hirlevel) as s GROUP BY s.email ORDER BY email. The used SELECT statements have a different number of columns
Fájl: /home/o4730/web/redonytechnika.hu/a/admin/include/email/kuldes.php sor: 117
fee5478c-5e54-4f38-ab80-74a81d613e0b
Y2:fee5478c-5e54-4f38-ab80-74a81d613e0b

Nincs ugyan hírlevélre feliratkozó de arra is küldtem tévedésből és kiírta, hogy elküldve. Lehet az működik.
A fórumon nem találtam leírást, hogy mi a hiba a vásárlás megerősítési gomb megnyomásakor az email nem megy ki hibaüzenet miatt. Maradt a http 500 hiba
http://www.redonytechnika.hu/a

Kérem ha tud segítsen

Köszönettel

Szabó László

Avatar
Puccos
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: kedd júl. 24, 2012 5:58 pm
Kapcsolat:

Re: Gondok

Hozzászólás Szerző: Puccos »

Tisztelt Mezőfi Úr!

Közben kipróbáltam a hírlevélre az email jól működik.

Semmi más email küldés nem jó

Dustman75
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: szomb. aug. 04, 2012 6:20 am
Kapcsolat:

Re: Gondok

Hozzászólás Szerző: Dustman75 »

Üdv.

Én a következő problémával szembesültem:

Miután az installálást annak rendje, módja szerint elvégeztem, s szeretnék a webshopba belépni, a következő hibaüzenetet kapom:

"Fatal error: Smarty error: the $compile_dir 'templates_c/first' does not exist, or is not a directory. in /home/a2698833/public_html/webshop/libs/smarty.class.php on line 1095"

vagy

Fatal error: Smarty error: the $compile_dir 'templates_c/first' does not exist, or is not a directory. in /webshop/libs/smarty.class.php on line 1095

Valamit mégsem jól csinálok, vagy béna vagyok? Esetleg más a megoldás?

Előre is köszönöm válaszát: Dustman75
Dustman75

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Gondok

Hozzászólás Szerző: mezofi »

A hiba üzenet szerint nem találja a templates_c könyvtárban található first könyvtárat.
Ami nem azt jelenti feltétlenül, hogy nincs ott, hanem azt például, hogy ott van, de olyan az attribútuma, hogy nem fér hozzá a program.
Lehet a szervernek az kell, hogy a templates_c és alkönyvtárainak 777 legyen az attribútuma, vagy az, hogy 755. Ki kell próbálni ezeket.
Erről van szó a program könyvtárban lévő dokumentációban is!
Üdv
Mezőfi

Dustman75
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: szomb. aug. 04, 2012 6:20 am
Kapcsolat:

Re: Gondok

Hozzászólás Szerző: Dustman75 »

Jó reggelt!

Úgy érzem sikerült megoldanom.
Köszönöm a türelmet, megértést, segítséget.
Ha megakadok, jelentkezek.

Dustman75
A hozzászólást 0 alkalommal szerkesztették, utoljára 1 Dustman75-kor.
Dustman75

Post Reply

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 39 vendég