Gondok

Általános kérdések a Webshop Hun1 Smarty programról.
Post Reply
Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Gondok

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Üdv,
Ez az Ajaxos kép megjelenítési hiba akkor fordul elő ha az oldal még nem töltődőt be teljes egészében, de közben kattintunk a képre. Meg kell várni, hogy a betöltődést jelző ikon (böngésző url sávjában szokott lenni) felvegye a megfelelő jelzést. Gyakran tele rakják a kezdő felhasználók egy csomó olyan dologgal az oldalt ami külső oldalakról vár adatot. Ezek a következő lehetnek:
- Google nyomonkövetés,
- Google hirdetés
- Letöltés számláló,
- Facebook, képes, linkes, más megosztó ikonok. (Ami alapból a shopba van az is nagymértékben lassítja, ezért kikapcsolható)
- PageRank jelző
- Skype jelző
A fentiek úgy belassítják az oldal betöltést, hogy még azelőtt kattint a látogató, hogy az oldal minden adata rendelkezésre állna.

Mivel ennek az értékét $ip_address = "0.0.0.0"; a rendszer csak az adatbázisba beszúrásra használja, így nem ez lehet a hiba oka.
Mezőfi

zahorjantamas
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: szer. feb. 22, 2012 2:17 pm
Kapcsolat:

Re: Gondok

Hozzászólás Szerző: zahorjantamas »

Sziasztok!
Feltelepítettem a webshop 1.073S-t egy uw.hu-s tárhelyre. Előtte a 000webhost.com-ra mert azt hittem ott a hiba!
Elég kezdő vagyok..
A webáruház tökéletesen müködik csak sajnos az emailek nem jönnek meg.
Pl. regisztrációkor és rendelés végénél
Ha kiküldök egy mailt a segédeszközök/email küldés menüpontből akkor viszont megkapom.

Vásárlás végén ezt kapom:

Warning: email_html() [function.email-html]: open_basedir restriction in effect. File(/usr/local/apache2_php/htdocs/index.phpphpmailer/class.phpmailer.php) is not within the allowed path(s): (/tmp:/mnt/ultraweb/i/ir/irodatechnikadb/) in /mnt/ultraweb/i/ir/irodatechnikadb/include/email/email_kuld.php on line 96

Warning: email_html(/usr/local/apache2_php/htdocs/index.phpphpmailer/class.phpmailer.php) [function.email-html]: failed to open stream: Operation not permitted in /mnt/ultraweb/i/ir/irodatechnikadb/include/email/email_kuld.php on line 96

Fatal error: email_html() [function.require]: Failed opening required '/usr/local/apache2_php/htdocs/index.phpphpmailer/class.phpmailer.php' (include_path='.') in /mnt/ultraweb/i/ir/irodatechnikadb/include/email/email_kuld.php on line 96

választ előre is köszönöm!

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Gondok

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Üdv,
A shop/connections/bolt.php-ben van ez a sor:

Kód: Egész kijelölése

# Állítsd be a shop könyvtárat, ha a főkönyvtárban van a shop akkor hagyd úgy ahogy van define("ROOT",$_SERVER['DOCUMENT_ROOT']."/");,
# Ha egy alkönyvtárban van pl.: http://www.domained.hu/shop  akkor define("ROOT",$_SERVER['DOCUMENT_ROOT']."/shop/"); legyen.
define("ROOT",$_SERVER['DOCUMENT_ROOT']."/");
A fenti rész megfelelően van megadva?
Úgy látom nálad valami index.php szöveg is be van rakva. Ennél pontosabban nem tudom leírni, hogy miként kellene megadni a fenti sor értékét.
Ha jól látom neked itt van a shop:
irodatechnikadb.uw.hu
A root könyvtárban van a shop, ezért neked ez a beállítás lesz a jó:

Kód: Egész kijelölése

define("ROOT",$_SERVER['DOCUMENT_ROOT']."/");
Mezőfi

PawK
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: szer. feb. 22, 2012 3:31 pm
Kapcsolat:

Re: Gondok

Hozzászólás Szerző: PawK »

mezofi írta:Üdv!
A szervered valszeg úgy van beállítva, hogy az esetleges hiba üzeneteket ne rakja ki a felhasználói felületre, így bármilyen hiba esetén egy fehér oldalt fogsz kapni. Ebben csak úgy tudok segíteni, ha elküldöd a tárhely hozzáférési adatokat nekem emailben.

Miért nem jó az install program kihagyása?
Mert a program ilyenkor hozzáfűz egy prefixet, aminek segítségével bármennyi shop program üzemeltethető egy adatbázisból. Ennek hiányában a táblák nevei nem azok lesznek amit a program keres, ezért írja ki, hogy nincs tábla.

Ahány shop üzemel annyi helyre kell megvenni a banner helyet, ha a banner zavar, ellenkező esetben bármennyi shop üzemeltethető egy tárhelyen.
Tisztelt Mezőfi Úr!

A problémám hasonló mint az Úrnak, akinek az idézett megoldást javasolta.
Feltöltöttem a scriptet, installáltam gond nélkül, a szükséges fájlokban megváltoztattam a megadott sorokat, töröltem az install mappát és ez lett az eredmény (a linken találja): http://www.hipster.hu/www/index.php
Tudna nekem is segíteni ez ügyben?
A szerver elérhetőségeit is megadom ha szükséges! Viszont ha meg tudja mondani mi a hiba az még jobb lenne, ugyanis ezen a címen egyelőre csak tesztelem a scriptet és ha megfelel, ide fogom feltelepíteni: www.profikazan.hu (ez a cím viszont egyelőre még regisztrálás alatt áll)

Válaszát előre is köszönöm!

Üdvözlettel:
Pauker Jakab

zahorjantamas
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: szer. feb. 22, 2012 2:17 pm
Kapcsolat:

Re: Gondok

Hozzászólás Szerző: zahorjantamas »

Szia!
Köszönöm a gyors választ! :)
Nos nem tudom hogy kerülhetett be oda az az index.php :(

Nem akar összejönni valamiért
most ezt kaptam a rendelés leadás utolsó fázisában:

Parse error: syntax error, unexpected '{' in /mnt/ultraweb/i/ir/irodatechnikadb/include/email/email_megrendeles.php on line 423

Segítséget előre is köszönöm!

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Gondok

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Üdv,
Gyanakszom, hogy php4 fut a tárhelyen.
A shop/include/email/email_megrendeles.php 423. sorában, vagy akörül ilyesminek kell lennie:

Kód: Egész kijelölése

// Arukereso.hu start
if(isset($_SESSION["konfiguracio"]["arukereso_megbizhato_bolt"]) ){
require_once 'include/trustedshop.php';
	try {
	  
	  // Provide your own WebAPI key.
	  // You can find your WebAPI key on your partner portal.
	  
	  $Client = new TrustedShop($_SESSION["konfiguracio"]["arukereso_megbizhato_bolt"]);
	  
	  // Provide the e-mail address of your customer.
	  // You can retrieve the e-amil address from the webshop engine.
	  
	  $Client->SetEmail($rowe["email"]);
	
	  // Provide the name of the purchased products.
	  // You can get the name of the products from the webshop engine.
	  // The AddProduct method must be called for each of the purchased products.
	  // 
	  // It is optional to provide the name of the products, so if this data is not
	  // available, you can leave out the AddProduct calls.
	  for($i = 1; $i <= count($kosar_tomb); $i++){
	  $Client->AddProduct($kosar_tomb["$i"]["name"]);
	  }
	
	  // This method sends us the e-mail address and the name of the purchased
	  // products set above. After the data arrived to us, we store them
	  // with the time stamp and the WebAPI key.
	  // This lets us know that someone has purchased at your webshop, to whom
	  // we later have to send the questionnaire for evaluating your shop.
	  
	  $Client->Send();
	  
	} catch (Exception $Ex) {
	  
	  // Here you can implement error handling. The error message can be obtained
	  // in the manner shown below. Implementing error handling is optional.
	  
	  $ErrorMessage = $Ex->getMessage();
	}

}
// Arukereso.hu end
A fenti részt teljesen ki kellene venni, mert ez csak php5-től működik megfelelően.

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Gondok

Hozzászólás Szerző: mezofi »

@PawK

Üdv,
Hát elég ritka az ilyen url, hogy benne van a www könyvtár név is. Általában azt kérik, hogy abba rakják a fájlokat és oda mutat a domain, tehát nem kell az urlbe a www.
Ha viszont jó az elérés, akkor vagy a prefix nincs rendesen megadva, vagy a kapcsolódási adat nem megfelelő, a hiba jelzés szerint nincs adatbázis kapcsolat.
Így látatlanba csak ennyit lehet mondani. Ha privátba megkapom az ftp adatot akkor sem biztos, hogy többet tudok mondani, csak az adatbázis elérési adatokkal együtt lehet megtalálni a pontos okot.
Mezőfi

zahorjantamas
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: szer. feb. 22, 2012 2:17 pm
Kapcsolat:

Re: Gondok

Hozzászólás Szerző: zahorjantamas »

Szia!
Nos megcsináltam amit irtál kivettem azt a részt ami php5 alatt fut le és megint ott tartok ahol az elején :S

Warning: email_html() [function.email-html]: open_basedir restriction in effect. File(/usr/local/apache2_php/htdocs/phpmailer/class.phpmailer.php) is not within the allowed path(s): (/tmp:/mnt/ultraweb/i/ir/irodatechnikadb/) in /mnt/ultraweb/i/ir/irodatechnikadb/include/email/email_kuld.php on line 96

Warning: email_html(/usr/local/apache2_php/htdocs/phpmailer/class.phpmailer.php) [function.email-html]: failed to open stream: Operation not permitted in /mnt/ultraweb/i/ir/irodatechnikadb/include/email/email_kuld.php on line 96

Fatal error: email_html() [function.require]: Failed opening required '/usr/local/apache2_php/htdocs/phpmailer/class.phpmailer.php' (include_path='.') in /mnt/ultraweb/i/ir/irodatechnikadb/include/email/email_kuld.php on line 96

Esetleg valahol nem tudnánk beszélni? msn?skype?
Adnék neked egy hozzáférést az ftphez és az oldalhoz ha rákukkantanál!

Üdv
Tamás

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Gondok

Hozzászólás Szerző: mezofi »

skype címem: mezofiistvan
Mezőfi

PawK
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: szer. feb. 22, 2012 3:31 pm
Kapcsolat:

Re: Gondok

Hozzászólás Szerző: PawK »

Tisztelt Mezőfi Úr!

Sikerült mindent beállítanom, szépen működik is az oldal, viszont megpróbáltam beregisztrálni mint vásárló és miután mindent kitöltöttem és leokéztam, ez a hibaüzenet ugrott be:
Parse error: syntax error, unexpected T_STRING, expecting T_OLD_FUNCTION or T_FUNCTION or T_VAR or '}' in /USER/metalcore/profikazan_hu/www/phpmailer/class.phpmailer.php on line 53

Mi lehet a gond?

Válaszát előre is köszönöm!

Post Reply

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég