Másolt termék

Általános kérdések a Webshop Hun1 Smarty programról.
Post Reply
robee
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: pén. márc. 20, 2009 3:39 pm
Kapcsolat:

Másolt termék

Hozzászólás Szerző: robee »

Üdv!
Régebben már írtam, de még mindig fennáll ez a probléma, gondolom nem csak nálam.
Szóval:
Van egy termék X kategóriában és azt átmásolom Y kategóriába. Később már nincs szükség az egyikre valamelyik kategóriából. Ha törlöm, akkor törlődik az eredeti termék is. Ez így nagyon nem jó, mert ha csak mondjuk szeretnék kiemelni bizonyos termékeket egy ideig, ezt csak úgy tudom ,megcsinálni, ha utána újra felviszem a terméket. Ez elég sok idő.
Lehet ezzel valamit kezdeni vagy találjak más megoldást?

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Másolt termék

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Igazából megcsináltam, de annyit kellett módolnom, hogy nem volt időm apránként leírogatni, hogy és milyen oldalakat módoltam. Le kellene tölteni az új shopot, és az admin felületet felűlírni. Van a segédeszközök menüpontban egy 'Adatbázis check' pont, ha oda katt, akkor a legfrisebb adatbázis szerkezetet létrehozza, tehát ha nem volt valamely plussz oszlop a régiben akkor most lesz. Az adatokat nem módolja, nem törli.
Előfordulhat, hogy lesz olyan új beállítási pont is ezután, amit hiába állítasz mert a régi látogatói felületedre nincs bekötve.
Tehát, ha egy kategóriába van csak a törlendő termék akkor törlés gombra megkérdezi a rendszer, hogy biztos törlöd-e, ha több kategóriában is szerepel a termék, akkor a törlés gomb megnyomása után egy hasonló boxot kapsz, abban fel vannak sorolva, mely kategóriákban szerepel a termék. A felsorolás elött egy checkbox van, ha pipálod akkor egy kérdés után törlődik a megadott kategóriából.
És egy fontos újítás az adminon, hogy ha 10 napnál régebbi adatbázis mentésed van akkor figyelmeztet, hogy menteni kellene.

Mezőfi

robee
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: pén. márc. 20, 2009 3:39 pm
Kapcsolat:

Re: Másolt termék

Hozzászólás Szerző: robee »

Köszönöm!

robee
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: pén. márc. 20, 2009 3:39 pm
Kapcsolat:

Re: Másolt termék

Hozzászólás Szerző: robee »

Ezzel akadt egy pici gondom.
Felraktam az új admint megcsináltam az check-et is. Mikor törölném a terméket megjelennek a checkboxok a pipáknak. Kipipálom amire nincs szükség, de nem találom a törlés gombot. Tényleg hiányzik, vagy csak én nem látom?

Amúgy jó az új admin! Egy hibát már felfedeztem:
ha valamit beírok a keresőbe és talált is valamit olyankor a Kategóriák és termékek szöveg és a mellette lévő Sorrend rögzítése gomb kiugrik a jobb oldalra, ezzel széttolva az oldalt.

Egy kérdésem is lenne:
Láttam az egyik újítást, a termékajánlót. Ezt belehetne üzemelni nálam is? Vagy sok helyen kell apró módosításokat végezni? Csak azért nem szeretném simán felrakni az összes file-t mert eléggé sok módosítás volt az oldalon és már nem biztos, hogy mindenre emlékszem, mit, mikor és hogyan csináltam :?

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Másolt termék

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Akkor nem másoltál fel minden fájlt rendesen, lehet a shop/admin/java/scriptek.js fájlt vagy valamely másikat nem másoltad fel rendesen. Mert ha pipálsz, akkor azonnal fel kell jönni egy kis alert ablaknak amiben megkérdi, hogy tényleg törlöd az adott kategóriából?
Mezőfi

robee
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: pén. márc. 20, 2009 3:39 pm
Kapcsolat:

Re: Másolt termék

Hozzászólás Szerző: robee »

Valami valóban hiányozhatott, mert már jó.
Köszönöm a segítséged!

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Másolt termék

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Nincs mit.

Post Reply

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 34 vendég