Problémák

Általános kérdések a Webshop Hun1 Smarty programról.
Frankbig
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: vas. nov. 06, 2016 4:54 pm
Kapcsolat:

Re: Problémák

Hozzászólás Szerző: Frankbig »

Üdv!

Köszöntök mindenkit!

Új vagyok itt és olvasgattam a forumot és hasonló problémám van mint itt pár évvel ezelött!

Telepítés után alábbi üzenet!

"Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'db_host' (-2) in /home/u427255253/public_html/connections/bolt.php on line 45
Adatbázis karbantartás.
Elnézését kérjük!
Látogasson vissza kicsit később.. "

Hostinger.hu oldalon létrehozott ingynes tárhelyre raktam fel a webshop programot.

Kérek egy kis segítséget!!

Köszönöm előre is!!

leeve
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: hétf. dec. 30, 2013 4:36 pm
Kapcsolat:

Re: Problémák

Hozzászólás Szerző: leeve »

Kedves István!

A gyorskereső hiába dobja fel a találatot, az ablakra rákattintva nem visz a termék oldalára, hanem a főoldalt tölti be újra.

shop: www.jatek3.hu

Köszönöm a segítséget!

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Problémák

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Üdv,
A .htaccess fájlt ki kellene venni a shop gyökér könyvtárából, mert úgy érzékeli hogy keresőbarát url-el kell működnie, viszont a keresőbarát modul nincs megvásárolva.
Üdv
Mezőfi István

Dobos Alexander
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: hétf. feb. 06, 2017 2:44 pm
Kapcsolat:

Re: Problémák

Hozzászólás Szerző: Dobos Alexander »

Tiszteletem! Én még a v1.063 verziót használom (roadside.hu), és ha változtatnék egy termék leírásán, nem tölti be a nevét, leírását stb., be kell másolgatni mindig. Gondolom frissítenem kellene, ebben kérném a tanácsát. Köszönet

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Problémák

Hozzászólás Szerző: mezofi »

A shopot lecseréltük a legújabb verzióra.
Mezőfi

meke
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: csüt. jan. 13, 2011 1:45 pm
Kapcsolat:

Re: Problémák

Hozzászólás Szerző: meke »

Üdvözlöm!
Olyat szeretnék beállítani, hogy az újdonságoknál, illetve a top termékeknél a hivatkozás ne a termék oldalára mutasson, hanem a kategóriájára. A gondom, hogy az url_lepcso értéke ugyan hívható, de a müködéshez a kat_lepcso kellene. Ezt viszont mintha nem lehetne elérni az ujdonsagok_soronkent.php -ben a computer skin alatt.
Tanácsait szívesen fogadom. Köszönöm.

meke
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: csüt. jan. 13, 2011 1:45 pm
Kapcsolat:

Re: Problémák

Hozzászólás Szerző: meke »

Üdv,
Sajnos nem pörög a fórum, így korábbi kérdéseim is lógnak a levegőben. De bizakodom. A v3.0 leírás segít,de most már teljesen elvesztem. Szóval a kosár esetében 2 dolgot nem tudok most megoldani. Minden termék kosárba rakásánál legyen megjegyzés. Az input mezőt megoldom, de a $kosar["$i"]["megjegyzes"] kigészítést melyik file-ba kellene megtennem?
A másik kérdésem, hogy ha valamely vásárló rendelkezik 5 %-os százalékos kedvezménnyel, akkor azt hogyan lehetne a kosár tételeinél már eleve megjeleníteni, azaz milyen változóval -(100-változó)/100- kellene megszoroznom az egységárat illetve az Összesen árat?

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Problémák

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Üdv,
A kat_lepcso eléréséhez a root/classes/product.class.php fájlban található productCateg() függvényében kellene bővíteni a SELECT részt. Így?

Kód: Egész kijelölése

sql = "SELECT klt.url_lepcso, klt.kat_id, klt.url, k.kat_lepcso
                     FROM ". TERMEK_TO_KATEGORIA_TABLE." as ttk INNER JOIN ". KATEGORIA_LEIRAS_TABLE ." as klt ON klt.kat_id = ttk.termek_kategoria_id INNER JOIN ". KATEGORIA_TABLE ." as k INNER JOIN k.kat_id = klt.kat_id
                     WHERE klt.nyelv_id = ". (int)$langId. "
                     AND ttk.termek_id = ".(int)$prodId;
Az ujdonsagok_soronkent.php-ben eután benne lesz a $categ tömbben.

Kód: Egész kijelölése

$categ = $objProduct -> productCateg($result["$i"]["id"], false);
Bővíteni kell itt is a küldendő tömb elemeket így:

Kód: Egész kijelölése

 ...
 ..
 $ujdonsag_ter_tomb["$i"]["termUrl"] = $name["url"];
 $ujdonsag_ter_tomb["$i"]["kat_lepcso"] = $categ["kat_lepcso"];
A computer skin esetében a kosárba rakás a root/ellenorzes.php fájlban történik.
Nem igazán tudom mit jelent a megjegyzés, hogy ezt a vásárló adja meg vagy adatbázisból kell kiolvasni, minden esetre az ellenorzes.php-ben lehet hozzáadni bármilyen értéket.

Kód: Egész kijelölése

// Tömbbe töltés, az adatbázisból
$kosar["$i"]["afa_szazalek"] = $rowe["szint"];
$kosar["$i"]["name"] = $rowe["name"];
$kosar["$i"]["egyseg"] = $rowe["egyseg"];
$kosar["$i"]["suly"] = $rowe["suly"];
$kosar["$i"]["description"] = hossz_ellenor($rowe["description"]);
$kosar["$i"]["kod"] = $rowe["kod"];
$kosar["$i"]["image_address"] = $rowe["image_address"];
$kosar["$i"]["kapcsolt_ertekek"] = $kapcsolt_ertekek;
$kosar["$i"]["urlName"] = $rowe["url"];
Ide lehet tenni egy új elemet pl.: $kosar["$i"]["megjegyzes"] = $_POST["megjegyzes];
..
Ezután a root/include/ajax/order_save.php-ben kell gondoskodni a mentéséről és a visszaigazoló e-mailben történő megjelenéséről gondoskodni.

Ha van kedvezménye akkor a root/include/center/kosar.php-ben lehet számolgatni, az itt kapott értékeket jeleníti meg a shop a kosar.tpl fájlban.

A shopnak van ilyen modulja a neve 'személyes kedvezmény' modul, aminek ára nettó:12.000 forint, ez már ki van dolgozva, admin felülettel, és a megjelenésekkel.

Üdv
Mezőfi István

Balázs01

Problémák

Hozzászólás Szerző: Balázs01 »

Kedves Mezőfi Úr!

Telepítettem a shopot default sablonnal és szeretnék segítséget kérni néhány kérdésben, mert mielőtt modulokat telepítenék, szeretném, ha az alap rendeben lenne:

A .htaccess fájlban sikerült megoldanom a www és nélküli cím átirányítását. Az lenne a kérdésem itt, hogy ha megvan az SSL tanusítvány, azt hogyan tudom ezzel kombinálni? Elég sok próbát tettem, de sajnos nem sikerült, általában szétesett az oldal több böngészőben is.

Elkezdtem csinálni egy regisztrációt. Az adatok beírásánál a következő sort írja az oldal tetején:
Deprecated: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in /web/htdocs5/lb_manufakturahu/home/www/include/center/regisztracio.php on line 51

Miután megcsináltam a regisztrációt, a vásárlói adatok menüpontnál ugyanúgy a lap tetején pedig a következő sort jeleníti meg: Deprecated: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in /web/htdocs5/lb_manufakturahu/home/www/include/center/sajat_adatok.php on line 154

Beállítottam a facebook boxot, de sajnos sehol nem találom, hogy hol tudom a saját facebook oldalamra irányítani.

A Social címek menübe beírtam a facebook oldal linkjét, de az úgy látom, hogy a kövess minket menüpontnál jelentkezik. Viszont az instagram link nem jelenik meg ugyanitt.

Még azt szeretném kérdezni, hogy default sablon esetében a Mobile page modul ad-e valami pluszt?

Nagyon köszönöm a segítségét!
Üdvözlettel: Balázs

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Problémák

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Üdv,
Ha megvan az SSL akkor a shop admin felületén a shop url-t is ennek megfelelően kell beállítani, és az admin felületet szabályosan kellene elhagyni.
Ez a kód a .htaccess fájlba helyezve átvezeti a látogatót a https url-re ha http-s url alatt érkezik.:

Kód: Egész kijelölése

RewriteCond %{HTTPS} !=on
RewriteRule ^.*$ https://%{SERVER_NAME}%{REQUEST_URI} [R,L]
A tárhelyen 7.1-es php verziónál nagyobb fut, azon pedig le van tiltva az each() függvény.
Legtöbb tárhelyen választható a Php verzió, át kellene állítani 7 vagy 7.1-re akkor megszűnnek a hiba jelzések.

A mobil page modul azon dizájnok mellé ajánlott amelyek nem mobilbarátok, mivel a default mobilbarát ezért ahhoz nem kell.
Mezőfi

Post Reply

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég