Csoportos módolás

Általános kérdések a Webshop Hun1 Smarty programról.
Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Csoportos módolás

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Javítottam, és kaptál egy új kezdő felületet az admin oldalon.
Mezőfi

Korium
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: csüt. jan. 31, 2013 10:41 pm
Kapcsolat:

Re: Csoportos módolás

Hozzászólás Szerző: Korium »

Szép estét:)

A problémám kicsit ide is kapcsolódik....lassan 2700 termék fölött járunk,és árazni szeretnénk..de nem nagyon megy,ugyanis a csoportos átárazásnál csak egy összeget lehet változtatni,a nulla nem változtatható. a csoportos módolásnál (mennyi időmbe került,mire rájöttem,hogy ez a csoportos módosítást jelenti) nem tudunk egyszerre 50 terméknél többet alakítani,a csv-t nem ismerem,igaz megpróbáltam,de a fejléc is érdekes volt letöltésnél (Nagy kép:,Termék neve,Státusz,Termék ára: ,Akciós ár: ,Kategória neve1,Kategória neve2,Termék leírása: ) gondoltam csinálok két próba terméket,és csak az árát írom be változtatásként,de hiába írta, hogy feltöltődött,nem történt változás,így maradnék a csoportos módolásnál,de hiába próbáltam a két php módosítást megtenni, nem hajlandó 50 terméknél többet listázni.Mit csináltam rosszul,hogy nem történt változás? Csak úgy lehet árat változtatni,hogy a "javít" gombbal belelépek? Lehetne úgy, hogy a listában megváltoztatom (50 darabnál oldalanként) ,utána egy "módosít" gombbal mentem a változást,és a termékek változása rögzül? nem kellene 2 lépésből árat változtatni minden terméknél.....

Péter

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Csoportos módolás

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Üdv,
Az 50 darab azért van, mert a túl sok adatbázis lekérdezés miatt a szerver ki fogja dobni az oldalról. Gondoljuk végig, 2700 termék esetén 2700 ár lekérdezés + 2700 termék kategória lekérdezés + 2700 név lekérdezés + 2700 áfa szint lekérdezés, stb. Belátható hogy egyik tárhely szolgáltató sem szereti ha egyetlen ügyfele több mint 10.000 lekérdezést hajt végre egyetlen oldal betöltésre. De Önnek megcsináltam így, ha ez miatt megkeresi a szolgáltató akkor mondja el nekik, hogy Ön így szeretné megoldani az árazást.
A termek.csv kódolása (Latin-1) valószínűleg nem egyezik meg a gépén lévő Office karakter kódolásával, ezt nem tudom minden shop felhasználónak egyesével beállítani, főleg azért mert nem mehetek el mindenkihez, hogy megnézzem mik az Office programjának beállításai. Erre saját maguknak kell rájönni.
A jelenlegi verziójában a termék csoportos módolási oldalon ha megváltoztatja egyik termék adatát akkor a jobb szélen megjelenő frissít gombra kattintva tudja menteni annak a terméknek a változását.
Mezőfi

kicsiati
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: vas. feb. 21, 2010 9:20 am
Kapcsolat:

Re: Csoportos módolás

Hozzászólás Szerző: kicsiati »

Korium írta:a csv-t nem ismerem,igaz megpróbáltam,de a fejléc is érdekes volt letöltésnél (Nagy kép:,Termék neve,Státusz,Termék ára: ,Akciós ár: ,Kategória neve1,Kategória neve2,Termék leírása: ) gondoltam csinálok két próba terméket,és csak az árát írom be változtatásként,de hiába írta, hogy feltöltődött,nem történt változás

Péter
Péter!

Én használom a csv fájl feltöltést, és nagyon hasznos. Nekem is több mint ezer termékem van. Pillanatok alatt meg lehet változtatni pl. az árakat. Ha gondolod, én el tudok küldeni neked egy általam is használt csv fájlt, ami jól jelenik meg.

DkGrinder
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: vas. jan. 12, 2014 2:37 pm
Kapcsolat:

Re: Csoportos módolás

Hozzászólás Szerző: DkGrinder »

Tisztelt Mezőfi úr, felfrissítettem a csoportos módosítás, php-t de sajnos továbbra sem működik :-(

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Csoportos módolás

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Üdv,
Le kellene tölteni a webshophun.hu oldalról a fent lévő verziót és az admin könyvtár tartalmát kicserélni a letöltött verzióra. Ezután az adminra való belépéskor párat frissíteni a böngészőben, hogy a keccselt tartalmat frissítse a böngésző.
A másik megoldás, hogy elküldi az FTP adatokat privátban és megnézem hol lehet a hiba, ez nyilván kevesebb munkával jár az Ön részéről, és gyorsabb is.

Mezőfi István

Post Reply

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 17 vendég