10passz

Általános kérdések a Webshop Hun1 Smarty programról.
Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Nem rakja a kosárba

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Szia!
mit kell visszaallitanom, hogy a termeket belerakja a kosarba?
akar bejelentkezes utan, akar nem, a termeket nem teszi a kosarba. kivalasztom a mennyiseget,
es az irja hogy a kosara ures. valamit vissza kellene allitanom default-ra...de mit?

Elore is koszi!

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Nem rakja a kosárba

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Ugy nez ki csak firefox alatt nem mukodik jol, IE alatt megy, de a kosárból nem tudom torolni ami nem kell IE alatt....mar szet vagyok csuszva, holnap indul elesben a shop :(

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Nem rakja a kosárba

Hozzászólás Szerző: mezofi »

1, Írd ki, hogy még csak IE alatt működik :)
2, Nekem működik Firefox alatt... Szerintem valamit elírtál a kódban. Én ilyenkor letöltöm megint a webshopot, és átmásolom a megfelelő kódokat, így azok biztosan stimmelni fognak.
Mi a webshop címe?

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Nem rakja a kosárba

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Hát igen, így nagyon nehéz, ha azt sem tudjuk mit változtattál.
A shop/ellenorzes.php kapja meg a küldött adatokat. A lap elejére berakod:

Kód: Egész kijelölése

print_r($_POST); exit;
És meglátod mit kap. Lehet a termékek oldalról nem kapja meg a <form>-ból az adatokat.

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Nem rakja a kosárba

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Ehhez zárójelben hozzáfűzném: A firefox kiegészítője: Tamper Data megmutatja az oldalváltáskor átküldött adatokat (mind a POST, mind a GET utasítással küldött adatokat!) Nagy segítség lehet ilyenkor is.
Zárójel bezár ;)

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Nem rakja a kosárba

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Sziasztok!
Megneztem kiprobaltam es meg mindig vmi baj van.
Ameddig jutottam, nem a firefoxxal van baj termeszetesen.
a sajat oldalrol visszaraktam az extra-ra ott ment, bar nem az en adatbazisommal hanem az eredetivel.
ha beirom a printes parancsot akkor:
Array ( [db431] => 1 [imagefield_x] => 19 [imagefield_y] => 40 [termek_azon] => 431 )
ezt irja ki, ha a tamper dataval nezem akkor
ellenorzes.php?lap=95&param=1 Load Flags[LOAD_DOCUMENT_URI LOAD_INITIAL_DOCUMENT_URI ] Content Size[-1] Mime Type[text/html]
index.php?lap=95&param=1&center=kosar Load Flags[LOAD_DOCUMENT_URI LOAD_REPLACE LOAD_INITIAL_DOCUMENT_URI ] Content Size[-1] Mime Type[text/html]
ezt. Amire gondolok, hogy a fileok attributumaval lesz gond, legalabbis ott a termekekkel kapcsolatban at kellett varialni, az extrasnal nem.
Nem volt hajlando kepet megjeleniteni a termekhez, de ezzel mar foglalkozott egy forum. Nyitottam egy masik topikot is, a bemutatkozo_oldal kapcsan, es ott NAGYON hasznos volt amit leirtatok, hogy bizonyos szerevrek nem tamogatjak azt amit szerettem volna.
Szumma szummarum, gondolom a szerver a ludas mert sok minden nem ugy megy mint az extran...
Meg probalkozom.....De koszonom addig is a segitseget!

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Nem rakja a kosárba

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Látszik, hogy a reklamált szerveren nem kapja meg a tömböt (Array), ezért is nem rakja a kasárba.
Sajnos a szerver beállításokhoz nem nagyon értek. De ilyen URL-t még nem láttam
ellenorzes.php?lap=95&param=1 Load Flags[LOAD_DOCUMENT_URI LOAD_INITIAL_DOCUMENT_URI ] Content Size[-1] Mime Type[text/html]
index.php?lap=95&param=1&center=kosar Load Flags[LOAD_DOCUMENT_URI LOAD_REPLACE LOAD_INITIAL_DOCUMENT_URI ] Content Size[-1] Mime Type[text/html]
:o

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Nem rakja a kosárba

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Szia
ellenorzes.php?lap=95&param=1 Load Flags[LOAD_DOCUMENT_URI LOAD_INITIAL_DOCUMENT_URI ] Content Size[-1] Mime Type[text/html]
index.php?lap=95&param=1&center=kosar Load Flags[LOAD_DOCUMENT_URI LOAD_REPLACE LOAD_INITIAL_DOCUMENT_URI ] Content Size[-1] Mime Type[text/html]
Ez nem link :lol:
Ezek a Tamper Data által figyelt adatok: minden ki/bejövő adat, akár POST/GET metódussal jön. (Alapvetően egy táblázatban mutatja, hogy milyen oldalról, milyen kérelem, milyen változóban, milyen értékkel jött.
Én ezzel szoktam figyelni, ha valamit nem értek a webshopban. Persze jelek mennek ki minden egyes alkalommal a google felé, a szerverem felé legalább 2-3, a bannered lekérése is ilyen, stb.. Ha az ember hozzászokott a sok adathoz könnyen kihalássza, amit kell.

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Nem rakja a kosárba

Hozzászólás Szerző: mezofi »

A lényeg, hogy Array nem érkezik.

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Nem rakja a kosárba

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Na ez egy lama kerdes lesz.... ha szolok a rendszergazdanak hogy engedelyezze a magikus "array"-t akkor gondolom ki fog rohogni....
mert elmondani ugysem fogom tudni hogy mit kell atallitani :lol:

Post Reply

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég