Telepítés után

Tanácsok és kérdések a Webshop Hun1 Smarty telepítéséhez és konfigurációjához.
Post Reply
Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Telepítés után

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Nem sokat tudok segíteni XAMP szerver konfigurációban. Úgy gondolom majd egy éles szerveren lesz használva, ott 99.9%-ban jól lesz konfigurálva a szerver és nem fogja ezt a hibát adni.
A shop/connections/bolt.php 52. sorában hívja meg a program a shop/connections/config.php-t, ebben a php-ben van a ROOT értékadása.

Kód: Egész kijelölése

//Shop elérési útvonala
define("ROOT", str_replace("connections","",dirname(__FILE__)));
Sajnos a szerver beállításod nem teszi lehetővé, hogy értéket kapjon a ROOT konstans. Lehet az include() php függvény van letiltva, vagy nem jól értelmezi a relatív útvonalakat.
Üdv
Mezőfi

Misu77
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: szer. nov. 26, 2014 2:10 pm
Kapcsolat:

Re: Telepítés után

Hozzászólás Szerző: Misu77 »

Sziasztok!
Én is telepítettem a webshop szoftver legújabb verzióját, és az admin felületre való belépéskor a felhasználónév és a jelszó beírását követően a következő hibaüzenettel találkoztam:Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /var/www/data1/xx-xxx/xxxxxxxx.hu/connections/bolt.php:1) in /var/www/data1/xx-xxx/xxxxxxx.hu/webadmin.php on line 87
Teljesen amatőr vagyok a webshop területén, de úgy gondolom a hibaüzenet azt jelenti, hogy nem kommunikál egymással a weboldal és az admin felület.
Tudna valaki segíteni a hiba megoldásában?

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Telepítés után

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Üdv,
Ezt azt jelenti, hogy amikor az adatbázis kapcsolati adatokat beírtad a fájlba, a mentéskor belekerült egy BOM karakter ami szabad szemmel nem látható, de ez miatt nem működik a rendszer. Egy jegyzettömbbel kellene menteni a módosítás után a fájlt, sajnos ez az átka az utf8 karakter kódolásnak.
A hiba jelzés mutatja is, hogy hol van ez a BOM karakter.
connections/bolt.php:1

Mezőfi

Misu77
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: szer. nov. 26, 2014 2:10 pm
Kapcsolat:

Re: Telepítés után

Hozzászólás Szerző: Misu77 »

Eredeti telepítéskor is jegyzettömbbel módosítottam az adatokat, de újratelepítettem az egész programot, és ismét jegyzettömbbel végeztem a változtatásokat. A bevitt adatok nem tartalmaznak ékezetes karaktereket, mert olvastam,hogy az is problémát okozhat. Sajnos a hibaüzenet még mindig megvan.
Nem lehet, hogy mással van a gond?

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Telepítés után

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Szia,
Küld el nekem a root/connections/bolt.php-t és a root/constants.php-t az info@webshophun.hu email címre.
Üdv
Mezőfi

Karmazsin
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: hétf. dec. 01, 2014 7:03 pm
Kapcsolat:

Re: Telepítés után

Hozzászólás Szerző: Karmazsin »

Üdvözletem!

Telepítettem sikeresen a webshopot, mármint kiírta, hogy sikeresen települt, azonban, nem a gyökérkönyvtárba, mert ott más van, ezért az elérési útvonalat miként módosítsam, hogy végre belenézhessek a programba?
Az útvonal így néz ki: webshop.valami.com , tehát hova írjam be, hogy webshop.valami.com a config.php-ba? Ugyanis a videó még egy másik php-t mutat be.

Kód: Egész kijelölése

	//Shop elérési útvonala
	define("ROOT", str_replace("connections","",dirname(__FILE__)));

    if(!defined("DB_HOST")){ define('DB_HOST',$dbLocalhost); }
    if(!defined("DB_USER")){ define('DB_USER',$dbUsername); }
    if(!defined("DB_PASSWORD")){ define('DB_PASSWORD',$dbPassword); }
    if(!defined("DB_NAME")){ define('DB_NAME',$dbName); }
    
    // Modulok könyvtár elérési útvonala, a ROOT a bolt.php kerül megadásra
    if(!defined("DIR_MODULES")){
	define('DIR_MODULES',ROOT."modules/");
	}
A bolt.php.ba kicseréltem a megfelelő adatokat.

Köszönöm!

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Telepítés után

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Üdv,
A webshop.valami.com domain(aldomain) egy könyvtárra kell hogy mutasson. Ebbe a könyvtárba kell belemásolni a shop fájlokat. Ezután a böngészőbe beírni hogy http://webshop.valami.com/install/index.php . Megjelenik az installációs felület ami létrehozza az adatbázist és beírja a shop elérési útvonalát is az adatbázisba.
Ezután a bolt.php-be beírjuk az adatbázis kapcsolati adatokat amiket a installáláskor is megadtunk, ha nem a myshop lett hagyva prefixnek akkor a constants.php-be beírjuk a megadott prefixet.
Az install mappát töröljük és a böngészőbe beírjuk: http://webshop.valami.hu/index.php a shopnak kell bejönnie ha az aldomain megfelelően van beállítva, de ez már a telepítéskor is gondot okozna ha nem így lenne. ;)
Mezőfi

Misu77
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: szer. nov. 26, 2014 2:10 pm
Kapcsolat:

Re: Telepítés után

Hozzászólás Szerző: Misu77 »

Üdvözlet!
A javított fájllal már nem jött elő a hiba.
Köszönöm a segítséget!

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Telepítés után

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Nincs mit. Mégis csak egy BOM tag volt benne.
Üdv
Mezőfi

aranybiobt
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: kedd dec. 30, 2014 4:24 pm
Kapcsolat:

Re: Telepítés után

Hozzászólás Szerző: aranybiobt »

Üdv.

Feltelepítettem a webshophun 3.0 verziót, viszont mikor beírom az oldal címét akkor egy fehér oldalon a "index of" felirat fogad és alatta pedig egy "webshophun" link amit a feltelepített online webáruház töltődik be! Valószínűleg a ROOT mappát nem állítottam be, ezt hogyan tudnám utólag beállítani???
Az oldal címe: www.aranybio.hu
A segítséget előre is köszönöm.
Tisztelettel: Szőllősi Zsolt

Post Reply

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég