Telepítés után

Tanácsok és kérdések a Webshop Hun1 Smarty telepítéséhez és konfigurációjához.
Post Reply
Avatar
Dominicus
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: szer. ápr. 11, 2012 8:53 am
Kapcsolat:

Re: Telepítés után

Hozzászólás Szerző: Dominicus »

mezofi írta:Köszi, javítottam. Érdekes, mert a gépemen nem jelentkezett ez miatt hiba, vagy a Firefox kezelte le jobban. Passz. De most kivettem. :P
Én Chromiumot használok, de Firefoxban sem akaródzott megjelenni az oldal.

Más: a telepítési gondok leküzdve, viszont a nyitó oldal nem jön be. Próbálkoztam a fent ismertetett trükkel ("itt vagyok") , ami az index.php 22. soráig vezetett, ahol a

Kód: Egész kijelölése

require_once('connections/bolt.php'); 
kódrészlet található (itt már nem jelent meg az itt vagyok). A hivatkozott állományt is megnéztem, a gyanú a 4. sorban lévő konstansra terelődött

Kód: Egész kijelölése

define("ROOT",$_SERVER['DOCUMENT_ROOT']."./");
ami a gyökérkönyvtár helyzetét állítja be. Ide beírtam mindent, ami eszembe jutott, megnéztem a szerveren üzemelő más oldalaimat, amelyeknek hasonló a könyvtárstruktúrája, de semmi eredmény.

Némi okosítás rám férne... ;)
Üdvözlettel:

Dominicus

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Telepítés után

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Ezt az email küldés használja, ezért a tesztelés időszakára ki is veheted, hogy lásd ez okozza-e a hibát.
Nem hiszem, hogy ez miatt nem fut le a program. Esetleg a shop/templates_c és almappáinak nem 777 kell hanem 755. Ilyennel is találkoztam.
Mezőfi

Avatar
Dominicus
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: szer. ápr. 11, 2012 8:53 am
Kapcsolat:

Re: Telepítés után

Hozzászólás Szerző: Dominicus »

mezofi írta:Ezt az email küldés használja, ezért a tesztelés időszakára ki is veheted, hogy lásd ez okozza-e a hibát.
Nem hiszem, hogy ez miatt nem fut le a program. Esetleg a shop/templates_c és almappáinak nem 777 kell hanem 755. Ilyennel is találkoztam.
Mezőfi
A kérdéses 4. sor kikommentezve, a templates_c könyvtár alamppáival együtt átállítva 755-re. Változás semmi.
Üdvözlettel:

Dominicus

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Telepítés után

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Ha megoldható akkor küld el az FTP adatokat emailben, vagy privátban és gyorsan orvosoljuk a problémát.
Mezőfi

Avatar
Dominicus
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: szer. ápr. 11, 2012 8:53 am
Kapcsolat:

Re: Telepítés után

Hozzászólás Szerző: Dominicus »

mezofi írta:Ha megoldható akkor küld el az FTP adatokat emailben, vagy privátban és gyorsan orvosoljuk a problémát.
Mezőfi
Nincs ftp. Az oldal a saját asztali gépemen üzemel.
Üdvözlettel:

Dominicus

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Telepítés után

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Akkor fel kellene raknod egy netes szerverre, mert a legtöbb gond abból adódik, hogy nincs általánosan konfigurálva a használt szerver.
Mivel saját a géped, ezért be kell tudnod állítani, hogy ne fehér képernyő legyen hanem mutassa a php hiba jelzéseket.
Ez a php.ini-ben van a display_errors = Off -ot kellene átállítanod display_errors = On -ra. Így valamivel konkrétabb üzenetet kell kapnod, mint a fehér képernyő.
Üdv
Mezőfi

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Telepítés után

Hozzászólás Szerző: mezofi »

OK, akkor ide is leírom, hátha másnak is lesz ilyen gondja.
Nem a programmal van baj hanem a php verzióddal. Valószínűleg php 5.3.0 van a gépeden ami nem tudja kezelni az ereg() függvényt.
Itt megtalálod a leírást: http://php.net/manual/en/function.ereg.php
Itt írják, hogy magasabb php verzióra kell átállnod. Nekem EasyPhp van, rajta 5.2.0, és tudja kezelni az ereg függvényt, és a tárhelyek is.
XAMPP szerveren mindig gondot okot az ereg() függvény, még jó, hogy a tárhelyeken nem az van.
Mezőfi

Avatar
Dominicus
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: szer. ápr. 11, 2012 8:53 am
Kapcsolat:

Re: Telepítés után

Hozzászólás Szerző: Dominicus »

A php verzió a gépemen 5.3.3 A php.ini-ben a kért sort átállítottam. Nem történt semmi.... :(
Üdvözlettel:

Dominicus

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Telepítés után

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Kommentezd ki az ereg() függvényeket tartalmazó sorokat, vagy töltsd fel egy tárhelyre, vagy telepítsd fel az EasyPhp-t. Sajnos a gépedet nem tudom alkalmassá tenni a program futtatására.
Mezőfi

Avatar
Dominicus
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: szer. ápr. 11, 2012 8:53 am
Kapcsolat:

Re: Telepítés után

Hozzászólás Szerző: Dominicus »

mezofi írta:vagy töltsd fel egy tárhelyre
Ezt cselekedtem, így működik. :idea: Köszönöm a segítséget.
Üdvözlettel:

Dominicus

Post Reply

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég