Telepítés után

Tanácsok és kérdések a Webshop Hun1 Smarty telepítéséhez és konfigurációjához.
Post Reply
Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Telepítés után

Hozzászólás Szerző: mezofi »

A könyvtárak attribútumai lehet úgy vannak beállítva, hogy nem fér hozzá a progam. Minden szerveren más és más beállításokat alkalmaznak a tulajdonosok.
A letöltött állományban van egy pdf amiben le van írva mely könyvtárak és fájlok amik attribútumait át kell írni.
Mezőfi

meke
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: csüt. jan. 13, 2011 1:45 pm
Kapcsolat:

Re: Telepítés után

Hozzászólás Szerző: meke »

Tiszteletem!
Már régebben is használtam ezt a webshop-ot, nagyon tetszik.
A saját szerveremen, illetve a régi freeweben tökéletes volt minden.
Most újra telepítettem, és már a a telepítésnél is az oldal karakterkódolása unicode-utf-8, függetlenül attól, hogy a meta adatoknál iso-8859-2 van beállítva, így az összes ékezetes betű érdekesen (? jelenik mg) néz ki, ha böngészőben átállítom a kódolást, akkor minden tökéletes a következő kattintásig. Más számítógépeken is megnéztem, hasonló a probléma.
Mit ronthattam el? Vagy a webtárhely miatt van ez a gond? Hogyan lehet a problémát megoldani?
Segítséget előre is köszönöm.
az oldal: www.muanyagp.hu
Szabolcs

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Telepítés után

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Találkoztam olyan tárhely szolgáltatóval, ahol alapból úgy konfigurálták a tárhelyet, hogy csak utf-8 amit kivisz a felületre. Kell szólni a szolgáltatónak, hogy engedélyezzen más kódolást is.
Üdv
Mezőfi

meke
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: csüt. jan. 13, 2011 1:45 pm
Kapcsolat:

Re: Telepítés után, karakterek

Hozzászólás Szerző: meke »

Köszönöm, de nem igazán járnék ezzel szerencsével, úgyhogy elkezdtem más irányba nyomozni, és meg van a megoldás, esetleg másnak is segít.
Az index.php elejére az alábbi sort tettem be, és minden tökéletes:
header('Content-Type: text/html; charset=Windows-1250');

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Telepítés után

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Köszi az ötletet, remélhetőleg másnak is beválik.
Mezőfi

JanFan
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: szomb. feb. 11, 2012 6:14 am
Kapcsolat:

Re: Telepítés után

Hozzászólás Szerző: JanFan »

Kedves István!

Sikeresen letöltöttem és telepítettem a hun1.73s verziójú webshopját (ékezetekkel volt egy kis gond, de sikerült fórum olvasásával megoldani). Azt szeretném megkérdezni, hogy erről a verzióról át lehet-e térni a későbbiekben a 1.062SB
bővebb ("fizetős") verzióra, anélkül, hogy a korábbi verzió termékfeltöltései, beállításai elvesznének/újra kellene töltögetni őket az új verzióban?

Az 1.73s verziónál a termékkategóriák létrehozásánál kép tölthető fel a kategóriához, megoldható, hogy az olyan kategóriáknál (pl Labda.), amelyeken belül alkategória/több alkategória van (kézilabda, kosárlabda, focilabda, stb) ott a kategóriára kattintva ne a benne lévő termékeket jelenítse meg, hanem az alkategóriákhoz feltöltött képeket, alkategóriákat, amelyre kattintva majd behozza az abban lévő termékeket?
Jelenleg, ha egy "fő" kategóriára kattintok, akkor az abban szereplő összes terméket "ömlesztve" behozza.

Segítségét előre is köszönöm!

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Telepítés után

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Üdv,
Bármikor át lehet térni a bővebb shopra adatvesztés nélkül. A dizájnban végzett módosítások és a nyelvi fájlokban végzett módosítások viszont elvesznek.

Elvileg úgy lett tervezve a shop, hogy amíg nincs termék adott kategóriában addig nem tölti be az alatt lévő összes kategória termékeit, hanem csak a kategóri képet. Elképzelhető, hogy az alkategóriában is van egy termék azért nem a kategória képe jelenik meg.
Mezőfi

Avatar
Dominicus
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: szer. ápr. 11, 2012 8:53 am
Kapcsolat:

Re: Telepítés után

Hozzászólás Szerző: Dominicus »

Kedves István!

Régebben már volt szerencsém a webshop alkalmazásához, így amikor egy barátom ilyen megoldást kért tőlem, önként adódott a választás.

Saját szerverre próbáltam meg telepíteni (Debian), de még az install képernyő sem jött be. Minden jogosultságot beállítottam, ami a mellékelt kézikönyvben elő vagyon írva, de se kép, se hang. A fentebb olvasott javaslatot is kipróbáltam

Kód: Egész kijelölése

print("itt vagyok"); exit;
Az "itt vagyok" string meg is jelent a kimeneten (tehát az install/index.php hozzáférhető, olvasható), más azonban nem történt.

Régen ügyködtem már adatbázist igénylő tartalomkezelővel (a Drupal 7.12 egyébként vidáman fut a szerveremen, ellenőrzésként feltettem azt is), de egy webshopot macerás lenne txt állományokból összerakni. Ebből kifolyólag biztosan valami nagyon magától értetődő hibát vétettem, de nem jövök rá, hogy mit.

Segítségét előre is köszönöm!
Üdvözlettel:

Dominicus

Avatar
Dominicus
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: szer. ápr. 11, 2012 8:53 am
Kapcsolat:

Re: Telepítés után

Hozzászólás Szerző: Dominicus »

Megvan a hiba:

Az install/index.php állomány 37. sorában van egy fölösleges (komment) jel, ez az utána következő teljes kódszakaszt végrehajthatatlanná teszi. A komment jel kiszedésével a hiba is megszűnt.
Üdvözlettel:

Dominicus

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Telepítés után

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Köszi, javítottam. Érdekes, mert a gépemen nem jelentkezett ez miatt hiba, vagy a Firefox kezelte le jobban. Passz. De most kivettem. :P

Post Reply

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég