Telepítés után

Tanácsok és kérdések a Webshop Hun1 Smarty telepítéséhez és konfigurációjához.
Post Reply
takacsa
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: szomb. aug. 22, 2015 11:49 am
Kapcsolat:

Re: Telepítés után

Hozzászólás Szerző: takacsa »

Sziasztok. Saját no-ip-s gépemre, Raspberry Pi-re telepítettem a Webshop-ot. Mindent úgy csináltam, ahogy le van írva, attribútumok rendben, de mikor indítanáma z oldalt, akkor egy nagy fehérség jön be.Az index.php-ba betettem ezt, hogy írja ki : "Hello itt vagyok", az be is jön, viszont a shopból semmi : se admin, se nyitó, semmi...

Mit lehet még javítani? Vagy mit kellene? :-)

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Telepítés után

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Szia,
Ha már saját szerver van a gépen akkor a php.ini fájlban engedélyezd a hibák megjelenítését.
Beállítása a php.ini fájlnak:

Kód: Egész kijelölése

error_reporting = E_ALL & ~E_DEPRECATED & ~E_STRICT
Ha viszont php 5.5 vagy afeletti verzió fut akkor a a shop nem fog futni rajta mert onnan kezdve egy csomó függvényt megszüntettek.
A legújabb 4.0 webshop programot az alábbi linkről tudod letölteni, ez már fut a php 5.5 utáni verziók alatt is.
http://www.webshophun.hu/download/webshop_hun_4.0.zip

takacsa
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: szomb. aug. 22, 2015 11:49 am
Kapcsolat:

Re: Telepítés után

Hozzászólás Szerző: takacsa »

Szia,
köszi szépen.....

Már csak azt kéne tudnom, milyen php-m van :-)))))

Megvan, elvileg ez:

php -v
PHP 5.4.41-0+deb7u1 (cli) (built: Jun 7 2015 23:27:41)
Copyright (c) 1997-2014 The PHP Group
Zend Engine v2.4.0, Copyright (c) 1998-2014 Zend Technologies

takacsa
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: szomb. aug. 22, 2015 11:49 am
Kapcsolat:

Re: Telepítés után

Hozzászólás Szerző: takacsa »

Köszönöm Mezőfi Úr.

Leszedtem, feltettem, de sajnos, ugyanúgy nem megy, ugyanúgy fehér a képernyő.

Hibaüzenetek:

Warning: session_start(): open(/var/www/shop/sessions/sess_kfb1eo94k59693u8a0jica4im4, O_RDWR) failed: Permission denied (13) in /var/www/shop/index.php on line 3

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /var/www/shop/index.php:3) in /var/www/shop/index.php on line 3

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /var/www/shop/index.php:3) in /var/www/shop/index.php on line 34

Warning: fopen(/var/www/shop/modules/xml/is_modules_ideiglenes.xml): failed to open stream: Permission denied in /var/www/shop/classes/modules.php on line 72

Warning: flock() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /var/www/shop/classes/modules.php on line 74

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /var/www/shop/classes/modules.php on line 75

Warning: flock() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /var/www/shop/classes/modules.php on line 76

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /var/www/shop/classes/modules.php on line 77

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /var/www/shop/index.php:3) in /var/www/shop/classes/cookie.class.php on line 77

Fatal error: Smarty error: unable to write to $compile_dir '/var/www/shop/templates_c/computer'. Be sure $compile_dir is writable by the web server user. in /var/www/shop/libs/smarty.class.php on line 1095

Warning: Unknown: open(/var/www/shop/sessions/sess_kfb1eo94k59693u8a0jica4im4, O_RDWR) failed: Permission denied (13) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/www/shop/sessions) in Unknown on line 0

takacsa
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: szomb. aug. 22, 2015 11:49 am
Kapcsolat:

Re: Telepítés után

Hozzászólás Szerző: takacsa »

Egy rakás hibaüzenetet eltakarítottam a megfelelő mappák 0777-es jog megadásával, viszont maradt még :

- a sima felhazsnáló-belépésnél :

Fatal error: Smarty error: unable to write to $compile_dir '/var/www/shop/templates_c/computer'. Be sure $compile_dir is writable by the web server user. in /var/www/shop/libs/smarty.class.php on line 1095

ha az admin-ban szeretnék belépni, akkor :

Warning: session_start(): open(sessions/sess_kfb1eo94k59693u8a0jica4im4, O_RDWR) failed: Permission denied (13) in /var/www/shop/admin/index.php on line 3

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /var/www/shop/admin/index.php:3) in /var/www/shop/admin/index.php on line 3

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /var/www/shop/admin/index.php:3) in /var/www/shop/admin/index.php on line 30

Warning: Unknown: open(sessions/sess_kfb1eo94k59693u8a0jica4im4, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (sessions) in Unknown on line 0

itt nem találom, hol van a Permission denied....( ha csak annyi lenne... )

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Telepítés után

Hozzászólás Szerző: mezofi »

A könyvtárak attribútum beállításával ezek a hibák is meg fognak szűnni. Egy éles tárhelyen ezeket beállítják, de sajáton magunknak kell elvégezni.
Könyvtár attribútum beállítása:
- shop/templates_c/computer
- shop/admin
- shop/admin/sessions
- shop/sessions

Egyenlőre a hiba üzenetekből ezt látom.
Mezőfi

takacsa
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: szomb. aug. 22, 2015 11:49 am
Kapcsolat:

Re: Telepítés után

Hozzászólás Szerző: takacsa »

Már majdnem 100%-os :-)

Admin módban, termék törlésekor ugrik még fel egy ilyen, képen látható hiba...
Csatolmányok
error_webshop.png
error_webshop.png (13.99 KiB) VIEWED_COUNTS

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Telepítés után

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Köszi, valóban ebben a fájlban 2 hiba is van.
shop/admin/include/katalogus/ajax_csoportos_modolas.php
51. sorában ez nem jó:

Kód: Egész kijelölése

 $sqlRend =
helyette lenne a megfelelő.

91. sorban ez nem jó:

Kód: Egész kijelölése

 $objDB -> query($sql,__LINE__,__FILE__);
helyette

Kód: Egész kijelölése

$objDB -> query($sq["$i"],__LINE__,__FILE__);
lenne a jó.

Üdv
Mezőfi István

zkoos
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: csüt. jan. 29, 2015 9:49 am
Kapcsolat:

Re: Telepítés után

Hozzászólás Szerző: zkoos »

Szia!

Nekiálltam beállítani a webshopot, aminek a legújabb verzióját töltöttem fel, nagyon szimpatikus az egész rendszer, de a visszaigazoló levelek nem akarnak kimenni.
Meg voltam győződve, hogy a linuxos szerveremmel van a gond, de a szerveren lévő phpmailer gond nélkül küldi el a próba levelet.
Sőt ha a próba levelet a programodnak megfelelően módosítom, akkor a programod mappájából is kimegy a levél.
Levelezés hiba miatt a levél nem küldhető el üzenettel elutasít. A megrendelésről a "céges" email-re megérkezik a levél, csak a "vevő" részére nem megy el a levél.
Gondolom nem lehet nagy gond, de egyenlőre én nem találom.

Köszönettel:
Koós Zoltán

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Telepítés után

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Ki kell próbálni hogy a vevő egy gmail címmel legyen reggelve és oda megérkezik-e, esetleg nem-e spam mappába landol. Ha egyik félnek kimegy a levél akkor ki kell mennie a másiknak is, ugyanaz a függvény küldi az összes levelet.
Mezőfi

Post Reply

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég