Telepítés után

Tanácsok és kérdések a Webshop Hun1 Smarty telepítéséhez és konfigurációjához.
Post Reply
mtam
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: pén. szept. 17, 2010 4:41 am
Kapcsolat:

Re: Telepítés után

Hozzászólás Szerző: mtam »

Nem jártam sok eredménnyel:
1. A HTML gombbal próbálkoztam én is. Amit javasoltál
<a href="http://shop.mezofi.hu" target="_blank">Ez a link</a>
beírtam, de továbbra is fűzött elé még elemeket. Ez jelent meg az új ablakban:
http://gdshop.hu/shop/%5C%22http://shop.mezofi.hu%5C%22
2. A forrásnézetben nem láttam hibát, valamint felmásoltam a szerverre az eredeti letölthető szoveg.ini-t
Sajnos nem változott a helyzet.

Andrea
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: szer. dec. 26, 2012 12:32 am
Kapcsolat:

Re: Telepítés után

Hozzászólás Szerző: Andrea »

Kedves István!

Amennyiben tudsz segíteni előre is köszönöm! Nem tudok regisztrálni, terméket ajánlani, mivel nem ad be kódot az oldal ehhez. A pelenkaguru.hu lenne ez a bizonyos oldal.
A figyelmeztető oldalt pedig lent mutatja, hiába javítottam, hogy felugró ablakban adja be, így kétszeresen olvasható a tartalma.
Andrea

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Telepítés után

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Első körben a kóddal kapcsolatban meg kellene nézni jó-e a shop/captcha könyvtár attribútuma. Gondolom nem fér hozzá a program, ezért nem tudja előállítani a képet. Nézd meg, hogy a shop/templates_c könyvtár attribútuma mennyi, és ugyanannyi legyen a shop/captcha könyvtáré is. Ha így sem jön be akkor a könyvtárba lévő fájlok attribútuma ugyanannyi legyen mint a shop/templates_c könyvtárban lévő fájlok attribútuma.
Mezőfi

Korium
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: csüt. jan. 31, 2013 10:41 pm
Kapcsolat:

Re: Telepítés után

Hozzászólás Szerző: Korium »

Üdv mindenkinek:)

Feltelepítettem elvileg az ingyenes,legfrissebb verziót, mindent beillesztettem amit elvileg kellett, átállítottam az attribútumokat ,mappán belül is és kívül is,és minden verzióban fehér lapot kapok firefox alatt....explorerben HTTP 500-as hibát ír.Az index.php-be beszúrt sor sem jelenik meg sehol.

Tök kuka vagyok a webhez.

Mi a baj?

Köszi

Péter

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Telepítés után

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Szia Péter,
Próbáljuk meg a magyar szöveggel leírt dokumentációból ezt a részt végigvinni:
Némely szerverek esetében, szükség van egyes könyvtárak attribútumának 777-re állítására, azon könyvtáraknál van erre szükség, ahova, és ahonnan képek, fájlok mozgatása, olvasása történik.
 Shop/kepek
 Shop/admin/backup
 Shop/admin/include/kimutatas/statisztika/havi_forgalom
 Shop/admin/include/kimutatas/statisztika/netto_vasarlasok_osszege
 Shop/admin/include/kimutatas/statisztika/regisztraltak_alakulasa
Shop/templates_c és a benne található mappák
 Shop/error_log
 Shop/cache
 Shop/captcha
Lehet nálad 755-re kell állítani, ezek tárhelyfüggő beállítások.

Korium
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: csüt. jan. 31, 2013 10:41 pm
Kapcsolat:

Re: Telepítés után

Hozzászólás Szerző: Korium »

Jó reggelt:)

Köszönöm a gyors választ.

Honnan tudom,hogy átállította az attribútumot ?
Total commanderrel próbálom,és Dotroll szerveren vagyok.

Üdv:

Péter

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Telepítés után

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Szia,
A letöltött állományban (.zip) benne van az error_log, captca könyvtár is. Lehet nálad nincs shop köyvtár, hanem egyből a főkönyvtárba tetted a shopot, akkor csak error_log könyvtárat kell látnod amikor megnyitod a tárhelyed.
Ha Total Commanderrel kapcsolódsz akkor katt a könyvtár nevére jobb klikkel, majd Fájl menüpont a felső menüsávban, ott Attribútumok módosítása- Itt beállítod a kívánt számot, majd mented. A Total Commander mutatja minden fájl és könyvtár esetében az attribútumok számát.
Kép

Mezőfi

Korium
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: csüt. jan. 31, 2013 10:41 pm
Kapcsolat:

Re: Telepítés után

Hozzászólás Szerző: Korium »

Közben kiderült,hogy csak nem látok.... mindent átállítottam,de 777 és 755 esetén is fehér lap marad....az kavart meg,ha átállítottam az attribútumot,és újra kijelöltem őket ,akkor nem mutatta a módosítást,hanem az összes kocka be volt szürkülve.Külön külön viszont mutatja az attribútumot Észre nem vettem volna hogy ott oldalt mutatja az attribútumokat :D

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Telepítés után

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Ha valamelyik fájl módosításakor csak egy ; nem kerül a helyére akkor már php hiba van, mivel a tárhely beállítása szerint hiba esetén nem a hiba jelzést adja hanem egy fehér képernyőt ezért nem lehet tudni hol a hiba. Ilyenkor a programozó tud berakni megállításokat és így ki tudja szűrni hol lehet a hiba ami miatt a szerver megállítja a program futását.
Mezőfi

Andrea
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: szer. dec. 26, 2012 12:32 am
Kapcsolat:

Re: Telepítés után

Hozzászólás Szerző: Andrea »

mezofi írta:Első körben a kóddal kapcsolatban meg kellene nézni jó-e a shop/captcha könyvtár attribútuma. Gondolom nem fér hozzá a program, ezért nem tudja előállítani a képet. Nézd meg, hogy a shop/templates_c könyvtár attribútuma mennyi, és ugyanannyi legyen a shop/captcha könyvtáré is. Ha így sem jön be akkor a könyvtárba lévő fájlok attribútuma ugyanannyi legyen mint a shop/templates_c könyvtárban lévő fájlok attribútuma.
Mezőfi
Köszönöm a segítséget, sikerült a chaptákat beállítani. Most a rendeléssel akadtam el, amikor végzek a rendeléssel, a http://www.pelenkaguru.hu/index.php?center=siker oldalon lefagy fehér képernyőn. Végigmentem a megrendelés folyamatán, de nem tudom miért nem sikerül a vásárlás.
Van ötleted mi lehet a baj?
Köszi
Andi

Post Reply

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég