két apró hiba

Tanácsok és kérdések a Webshop Hun1 Smarty telepítéséhez és konfigurációjához.
Post Reply
info@avento.hu
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: hétf. okt. 17, 2011 3:40 pm
Kapcsolat:

két apró hiba

Hozzászólás Szerző: info@avento.hu »

Szia
Most kezdtem el használni a webshopot (V1.073S), nagyon jó és mindent be tudtam állítani amire szükségem van.
De az admin felületre belépéskor az alábbi hibaüzenet jön:

Parse error: syntax error, unexpected T_OBJECT_OPERATOR in /web/omuv/karpitosrugo.hu/webshop/admin/include/index/read_xml.php on line 12

A vevői regisztrációkor pedig ez:
Parse error: syntax error, unexpected T_STRING, expecting T_OLD_FUNCTION or T_FUNCTION or T_VAR or '}' in /web/omuv/karpitosrugo.hu/webshop/phpmailer/class.phpmailer.php on line 53

Az első csak engem zavar vélhetően, de a másodiknál a regisztráló azt hiheti, hogy nem sikerült regelni, pedig csak a visszajelzésnél van valami gond. Egyáltalán nem értek a programozáshoz, így nagyon megtorpantam.

Mit tudok tenni?
köszönöm
www.karpitosrugo.hu/webshop

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: két apró hiba

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Szia,
Ha hibának lehet nevezni azt, hogy nem átlagos konfiguráció fut a tárhelyeden akkor hiba. Kicsit korlátozott téged a tárhely szolgáltatód.
Első hiba javítása:
A shop/admin/include/index/read.xml.php-ból törölj minden tartalmat és másold vissza a tárhelyre üresen. Így nem lesz hiba, igaz a friss híreket sem tölti le a program, mert a tárhely szolgáltatód nem engedi.


A mail küldés is azért jelez hibát, mert valszeg php4 fut a tárhelyen, még nem álltak át a php5-re.
Javítás:
a shop/include/email/email_kuld.php-t nevezd át email_kuld_php5-php-re. És a shop/include/email/email_kuld_php4.php-t nevezd át email_kuld.php-re. Így a php4-re alakított phpMailer lesz a mail küldő.
Tájékoztass sikerült-e.
Üdv
Mezőfi

info@avento.hu
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: hétf. okt. 17, 2011 3:40 pm
Kapcsolat:

Re: két apró hiba

Hozzászólás Szerző: info@avento.hu »

Szia
Az első kérdést megoldottad, köszönöm.
A másik is megoldódott (a mediacenter belső admin felületén simán átállítottam a phpmail verziót 5.xx-re), így szuper. köszönöm

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: két apró hiba

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Lehet az első is megoldódott volna a beállítás után, és akkor látnád a friss híreket. Mert a php5-ben valszeg benne van az a php függvény ami kell. De ha jól emlékszem akkor a mediacenter is letiltotta a külső fájlok elérését. Passz.

Mezőfi

Post Reply

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég