Saját gépen lévő szerverre telepítendő webshophun.

Tanácsok és kérdések a Webshop Hun1 Smarty telepítéséhez és konfigurációjához.
kiskoru
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: pén. dec. 24, 2010 5:00 pm
Kapcsolat:

Re: Saját gépen lévő szerverre telepítendő webshophun.

Hozzászólás Szerző: kiskoru »

A ' hiányzott a 5. sorban. Ez csinálta a galibát.
Nem vagyok profi programozó, csak lelkes amatőr.

vilon
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: szer. okt. 20, 2010 1:02 pm
Kapcsolat:

Re: Saját gépen lévő szerverre telepítendő webshophun.

Hozzászólás Szerző: vilon »

Sikerült telepíteni saját gépen lévő szerveren az áruházat az itteni segítő leírások alapján.

Leírom röviden, hogy nekem hogy ment, hátha segítene másnak a leírás.
Gépemen win7 op rendszer 64 bites verziója fut, így biztos, hogy ezen is megy.
Szervernek a xampp 1.3.7 verziót telepítettem, ami mindent tartalmaz már az alapbeállításokkal is ahhoz hogy működjön, de akinek több infóra lenne szüksége itt egy link:
http://pcworld.hu/xampp-sajat-webkiszol ... 90824.html

A webshop futtatásához, ki kell csomagolni a hun1.071s, és a tartalmát bemásolni a c:/xampp/htdocs mappában létrehozott, Pl: Webshop mappába.

A már telepített xampp Control panelen kijelölni az Apache és MySql- t majd egyenként rányom a startgombra.
Miután elindult a MySql – Admin gombra katt, majd a megnyíló felületen az új adatbázis létrehozása alatt beírni egy tetszőleges elnevezést, ezután a létrehozás gombra nyom, és elkészül az adatbázis a beírt néven.

Egy php szerkesztővel megnyitni a xamp/htdocs/install/index.php és a 60. sort javítani, hogy telepítéskor ne kérje a jelszót.

<form name="form1" id="form1" method="post" action="index.php" onSubmit="return form_ellenor(new Array('localhost_name','username','access_name'),'form1','Üres mez&#337;','');">

Miután ki lett javítva, a Böngészőbe: http://localhost/webshop/install és a megjelenő felületet adatait kitölteni – localhost, root, / jelszó nem kell / jatek, myshop, és küldés gomb. Természetesen a jatek csak egy példa, mindenki a neki megfelelőt írja.
A következő képen a feltételek elfogadása és küldés, majd az utolsó képen látható adatokat feljegyezni és a szerint módosítani az ott látható adatokat. Ezzel létrejött az adatbázis táblái is.

Ha sikerült mindent átírni az utolsó képen láthatóak szerint, úgy a böngészőt indítva http://localhost/webshop, már a shop fog elindulni.

Remélem, tudtam segíteni, és egyben köszönöm a számomra nyújtott segítségeket.

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Saját gépen lévő szerverre telepítendő webshophun.

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Szuper.
Mezőfi

kiskoru
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: pén. dec. 24, 2010 5:00 pm
Kapcsolat:

Re: Saját gépen lévő szerverre telepítendő webshophun.

Hozzászólás Szerző: kiskoru »

vilon írta: Egy php szerkesztővel megnyitni a xamp/htdocs/install/index.php és a 60. sort javítani, hogy telepítéskor ne kérje a jelszót.
Az idézett sor helyesen a példa után:
Egy php szerkesztővel megnyitni a xamp/htdocs/webshop/install/index.php és a 60. sort javítani, hogy telepítéskor ne kérje a jelszót.

Sikerült szépen összeszedned a leírást a telepítéshez. Az általam adott segítség egy kissé elnagyolt volt. Így sokkal egyértelműbb és áttekinthetőbb lett.
Nem vagyok profi programozó, csak lelkes amatőr.

Post Reply

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég