Saját gépen lévő szerverre telepítendő webshophun.

Tanácsok és kérdések a Webshop Hun1 Smarty telepítéséhez és konfigurációjához.
vilon
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: szer. okt. 20, 2010 1:02 pm
Kapcsolat:

Saját gépen lévő szerverre telepítendő webshophun.

Hozzászólás Szerző: vilon »

Segítséget kérnék.

Saját gépen szeretnék néhány módosítást elvégezni az áruház tényleges feltelepítés előtt.
Ehhez fel raktam a gépemre az EasyPHP 5.3.3 verziót ami megy is rendesen, be tudom olvasni a
localhost/install/index.php-t.

Létrehoztam az új adatbázist, majd betöltöttem a http://localhost/install/index.php fájlt.
Ezen az oldalon localhost name-hez előbb a / mysql / adtam meg ami nem tetszett neki, majd ez után / localhost / változtattam.
User name-hez egy rögtönzött nevet írtam, és hasonlóan a passwordhoz is.
Az adatbázis /shop / lett, a prefix előtag myshop-1.
A küldésgombra katt, jó ideig tesz-vesz, majd visszatér http://localhost/install/index.php üres lappal.
Gondolom, hogy ez nem igazán van rendben, mivel így nem tudok tovább lépve feltelepíteni, a gépemre.
Itt most tényleg elakadtam.

A segítséget előre is köszönöm.

kiskoru
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: pén. dec. 24, 2010 5:00 pm
Kapcsolat:

Re: Saját gépen lévő szerverre telepítendő webshophun.

Hozzászólás Szerző: kiskoru »

Szia!

Ebbe a problémába én is belefutottam. Én xampl használok szerver programnak. ( Ha internetes telefont használsz pl.: skype, kapcsold ki, mivel a két prg nem szereti egymást.) Így ezen keresztül mutatom be mit, hogy csináltam. Amin felakadtam és a megoldást kerestem: a webshop telepítője nem engedi az üresen hagyott mezőket a telepítéshez. Emiatt nem lehetett telepíteni saját gépre az említett szerver programhoz, mivel ott üres egy paraméter mező. Így kibontottam a tárhelyemen, majd visszamásoltam a gépemre, adatbázis mentéssel együtt. Majd az egészet felmásoltam az xampl munkakönyvtárába (htdocs) azon belül webshop alkönyvtárba.
A webshopom adatbázis elérési paramétereit a connections/bolt.php-ben cseréltem:
//Ezt a részt kell cserélni erre ebben a szerver programhoz
$myConn=mysql_connect('localhost','root', '');
mysql_select_db('adatbazis neve', $myConn);
//Eddig
Akár így be is másolhatod. Az adatbázis névnek amit akarsz.
Elindítod a szerver programot, majd indítod a böngésződet és beírod: http://localhost/phpmyadmin/
Készítesz egy adatbázist pl. webshop néven. Ez lesz az előzőekben megadott adatbázis neve.
Így néz majd ki a sor. pl.: mysql_select_db('webshop', $myConn);
Tárhelyen ez általában adott. Nem kell vele foglalkozni.
Itt feltöltöd az adatbázist amit mentettél. Ha kell készítesz adatbázist az eredetiből db_shop-2010.sql-ből amit az install könyvtárban találsz.
Ha idáig eljutottál akkor az adatbázisod rendben feltöltve, program a szerver programba bemásolva webshop könyvtárba.
Admin felület indítás: http://localhost/webshop/admin
Felhasználói felület indítása: http://localhost/webshop/
Remélem erre gondoltál, illetve tudtam másoknak is segíteni.
A hozzászólást 0 alkalommal szerkesztették, utoljára 1 kiskoru-kor.
Nem vagyok profi programozó, csak lelkes amatőr.

vilon
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: szer. okt. 20, 2010 1:02 pm
Kapcsolat:

Re: Saját gépen lévő szerverre telepítendő webshophun.

Hozzászólás Szerző: vilon »

Szia kiskoru!

Köszi, hogy írtál.
Bár jobb lett volna elkerülni egy látszólag felesleges külön telepítést, de ezek szerint nem lehet.
Jelenleg még nincs semmilyen tárhelyem ahova feltelepítettem volna, de beregisztrálok ideiglenesen egy ingyenesre, és megpróbálom amit leírtál.

kiskoru
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: pén. dec. 24, 2010 5:00 pm
Kapcsolat:

Re: Saját gépen lévő szerverre telepítendő webshophun.

Hozzászólás Szerző: kiskoru »

vilon írta:Szia kiskoru!

Köszi, hogy írtál.
Bár jobb lett volna elkerülni egy látszólag felesleges külön telepítést, de ezek szerint nem lehet.
Jelenleg még nincs semmilyen tárhelyem ahova feltelepítettem volna, de beregisztrálok ideiglenesen egy ingyenesre, és megpróbálom amit leírtál.

Szia!

Nem kell regisztrálnod. Az install részt kihagyva is meg tudod csinálni. Épp ez az amit leírtam fentebb. Az install könyvtár és tartalma arra jó, hogy Te magad minden alap tudás nélkül megcsináld a telepítést. Ezt én is utólag láttam át. Az install könyvtárat ebben az esetben is utólag törölni kell mivel a webshop nem fog futni. Hiba üzenetet ad.
Nem vagyok profi programozó, csak lelkes amatőr.

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Saját gépen lévő szerverre telepítendő webshophun.

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Van olyan beállítása a szervernek, hogy hiba esetén nem írja ki a hiba okát, stb, hanem egy üres lapot rak ki.
A program megfelelő futásának egyik alapfeltétele, egy jól konfigurált szerver, igazából a tárhely szolgáltatók megfelelően kialakítják a környezetet, éppen ezért van oda tervezve, és nem foglalkozik az otthoni gépen lévő konfigurálási nehézségekkel a program.
Mezőfi

kiskoru
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: pén. dec. 24, 2010 5:00 pm
Kapcsolat:

Re: Saját gépen lévő szerverre telepítendő webshophun.

Hozzászólás Szerző: kiskoru »

mezofi írta: Van olyan beállítása a szervernek, hogy hiba esetén nem írja ki a hiba okát, stb, hanem egy üres lapot rak ki.
A program megfelelő futásának egyik alapfeltétele, egy jól konfigurált szerver, igazából a tárhely szolgáltatók megfelelően kialakítják a környezetet, éppen ezért van oda tervezve, és nem foglalkozik az otthoni gépen lévő konfigurálási nehézségekkel a program.
Mezőfi
Ebben maximálisan igazat kel adjak. Ugyan is ha a szerver program, ami a saját gépen van, nem úgy van konfigurálva mint a tárhelyen lévő, akkor bizonyos dolgok nem úgy futnak le mint ahogy a fejlesztő elkészítette. Illetve az új dolgok nem minden esetben olyan vizuális képet adnak mint ahogy azt elképzelte az a felhasználó.
Jelen esetben szerintem a program működésének betanulása, ismerkedés lenne a cél. Ha valakinek nem áll módjában szerverre feltölteni akkor így alapvető funkciókat kipróbálhat. Nem kell a futó programmal próbálkozni, esetleg egy nem odafigyelés miatt adatbázis, vagy program összeomlással küszködni. Jelenleg én is a demo programon ügyködöm. Jó, hogy van ilyen lehetőség! (Megjelenést módosítottam, új dobozokat, boxokat hoztam létre.)
Nem vagyok profi programozó, csak lelkes amatőr.

kiskoru
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: pén. dec. 24, 2010 5:00 pm
Kapcsolat:

Re: Saját gépen lévő szerverre telepítendő webshophun.

Hozzászólás Szerző: kiskoru »

Így már egyből telepíthető:

Install könyvtár index.php-ben a következő sort kell cserélni:

60. <form name="form1" id="form1" method="post" action="index.php" onSubmit="return form_ellenor(new Array('localhost_name','username','password','access_name'),'form1','Üres mez&#337;','');">

Erre a változatra:
60. <form name="form1" id="form1" method="post" action="index.php" onSubmit="return form_ellenor(new Array('localhost_name','username','access_name'),'form1','Üres mez&#337;','');">

Annyi a változás, hogy a password-öt nem ellenőrzi, lehet üres. Ezzel a módosítással elkerülhető a fentiekben leírt macerás telepítés saját gépen lévő szerverre.

Azt mindenképp figyelembe kell venni, hogy nem minden esetben olyan a megjelenése egy szoftvernek a saját gépen futó szerver programmal mint a tárhelyszolgáltatóknál!
Nem vagyok profi programozó, csak lelkes amatőr.

vilon
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: szer. okt. 20, 2010 1:02 pm
Kapcsolat:

Re: Saját gépen lévő szerverre telepítendő webshophun.

Hozzászólás Szerző: vilon »

Miután sikerült a segítő leírást követve telepítenem a webshopot, a felhasználói felület indításához beírtam http://localhost/webshop/ a böngészőbe, amire következő üzenet jött.
Parse error: syntax error, unexpected T_STRING in C:\xampp\htdocs\WEBSHOP\connections\bolt.php on line 26
a 26. sorban ez van: echo 'Nem törlünk táblát';
Mi lehet a baj ezzel?

kiskoru
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: pén. dec. 24, 2010 5:00 pm
Kapcsolat:

Re: Saját gépen lévő szerverre telepítendő webshophun.

Hozzászólás Szerző: kiskoru »

vilon írta:Miután sikerült a segítő leírást követve telepítenem a webshopot, a felhasználói felület indításához beírtam http://localhost/webshop/ a böngészőbe, amire következő üzenet jött.
Parse error: syntax error, unexpected T_STRING in C:\xampp\htdocs\WEBSHOP\connections\bolt.php on line 26
a 26. sorban ez van: echo 'Nem törlünk táblát';
Mi lehet a baj ezzel?
A szerver programod lényegében fut a gépeden, bemásoltad a megfelelő könyvtárba a telepítendő programot. Települt, a végén kiírta, hogy töröld az install könyvtárat. Az adatbázis rendben elkészült, majd indítani akartad a felhasználói felületet. Ha jól értem.
Ez szerintem szintaxhiba valamiért. Elvileg erre a hiba üzenetre nem kellene ráfutnia.
Javaslat: adatbázist ellenőrizni, hogy minden rendben van e. Localhost/phpmyadmin megnyitni.
Rosszabbik eset törölni, újra telepíteni az adatbázist. Ha megint előjön akkor max annyi lehet tenni, hogy e sort kommentezed. Magyarán a sor elejére beteszed ezt //. Ezzel nincs megoldva a problémád, csak átlépve, de nem állhat le a program.
Előfordulhat, hogy valamit kísérleteztél és egy nem látható karakter került a sorba. Esetleg megpróbálhatod a sor törlését, újra írását. Vagy mint az alatta levő echo-s sorban a kiiratást macskakörömbe tenni. Elvileg ezzel is mennie kell.
Utolsó javaslat: elküldöd pm-ben, ha lehet, a bolt.php-t. Megfuttatom aztán remélhetően kiderül mi volt az ok.
Nem vagyok profi programozó, csak lelkes amatőr.

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Saját gépen lévő szerverre telepítendő webshophun.

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Parse error-nál a sorszám tájékoztató jellegű, 98%-ban egyel kisebb számnál kell keresni a bajt, legtöbbször hiányzik a sor végéről a ; -jel.
Mezőfi

Post Reply

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég