session_start()

Tanácsok és kérdések a Webshop Hun1 Smarty telepítéséhez és konfigurációjához.
Post Reply
mtam
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: pén. szept. 17, 2010 4:41 am
Kapcsolat:

session_start()

Hozzászólás Szerző: mtam »

Kedves István!
Akadt egy kis problémám a telepítés során. FTP-vel feltöltöttem a kicsomagolt "shop_1071s"-t egy atw-s ingyenes tárhelyre.
A böngészőbe történő "http://www.optim.atw.hu/install/index.php" beírása után, azonban a következő üzenetet kaptam:

Warning: session_start() [function.session-start]: open(/tmp/sess_6e6d6eaeabe6aa1fdeaaa4682587a06c, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in/install/index.php on line 2

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /install/index.php:2) in /install/index.php on line 2

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /install/index.php:2) in /install/index.phpon line 2

A freewebes oldalon még ez sem volt látható, hanem csak egy üres fehér lap. Mi lehet a probléma és mi a teendő?
Segítségedet előre is köszönöm!
MT

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: session_start()

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Szia!
A lényeg a hiba üzenetben van.
open(/tmp/sess_6e6d6eaeabe6aa1fdeaaa4682587a06c, O_RDWR) failed: No such file or directory
Nem tudja megnyitni a szerver a tmp könyvtárad ami mindenféle feltöltési, másolási, stb művelethez kellene.
Egyes tárhely szolgáltatók létrehozzák alapból, mások nem. A tied éppen nem.
Ezért a gyökér könyvtárba hozz létre egy tmp nevű mappát, és az attribútuma legyen 777 (Ha a szolgáltató engedi!)
A freewebes oldalon még ez sem volt látható, hanem csak egy üres fehér lap. Mi lehet a probléma és mi a teendő?
Pl.: Az egyik lehetséges ok, hogy a shop/libs könyvtárba úgy másoltad fel a fájlokat, hogy ami nagybetűs névvel kellett volna, az kis betűvel jelent meg, így nem tudja betölteni a program.

A shop oldaláról letölthető egy magyar nyelvű dokumentáció, de ha ez benne van a letöltött zip-ben is, el kellene olvasni legalább az első 10 oldalt.

Mezőfi

mtam
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: pén. szept. 17, 2010 4:41 am
Kapcsolat:

Re: session_start()

Hozzászólás Szerző: mtam »

Kedves István!
Köszönöm a segítséget! Elkövettem azt a hibát, hogy a tmp könyvtárat a shop felmásolása után hoztam létre. Természetesen olvastam leírást, csak sikerült félre értenem :oops:. Most már működik! Nagyszerű munka és tiszteletet érdemel!
Üdvözlettel:mtam

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: session_start()

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Nincs mit. A lényeg hogy működik a program.

nagyjudit
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: szomb. jan. 15, 2011 8:58 pm
Kapcsolat:

Re: session_start()

Hozzászólás Szerző: nagyjudit »

Kedves István!
A segítségedet kérem, mert nem tudok tovább lépni.
Feltelepítettem egy fizetett helyre a shop szoftvert, de sajnos mindig azt írja ki, hogy hozzam létre az adatbázist.
Az adatbázis létre van hozva, a bolt.php át lett írva és az install könyvtár törölve.
Ennek ellenére nem indul el a shop. A helyi webszerveren működik ahogy levan írva.
Tanácsodat kérem

Nagy Judit

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: session_start()

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Sajnos ténylegesen nem éri el az adatbázist.

Első körben javaslom nézd meg a tárhelyedhez tartozó PhpMyAdmin felületen, hogy tényleg létre vannak-e hozva a táblák.
Ha a táblák ott vannak akkor ellenőrizd, hogy jó prefix-et adtál-e meg a shop/constants.php-ben.
Ha ezek mind megfelelőek, akkor a shop/connections/bolt.php-ben nincs jól megadva a kapcsolódási adat, esetleg egy szóköz, vagy rossz azonosító van valamely helyen.

Mezőfi István

nagyjudit
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: szomb. jan. 15, 2011 8:58 pm
Kapcsolat:

Re: session_start()

Hozzászólás Szerző: nagyjudit »

Köszönöm a segítségedet, közben megoldottam a problémát. Most újabb hiba üzeneteket kapok. Azt hiszem, hogy próbálom megoldani, mivel így izgalmasabb a dolog. Ha nem megy, ismét a segítségedet kérem.
P.N. Judit

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: session_start()

Hozzászólás Szerző: mezofi »

;)

Post Reply

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég