A webshop áttelepítése másik szerverre

Tanácsok és kérdések a Webshop Hun1 Smarty telepítéséhez és konfigurációjához.
droga
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: kedd jún. 23, 2009 9:45 am
Kapcsolat:

Re: A webshop áttelepítése másik szerverre

Hozzászólás Szerző: droga »

Üdvözletem
Bocsánat, hogy már megint zargatlak.
Még az áttelepítés kapcsán, amiről legutóbb szót váltottunk itt a fórumon, volna egy olyan kérdésem, hogy mennyire kompatibilis a régi hun1.062s, amit még tavaly nyáron töltöttem le és az új 1.071s?
Mármint például az adatbázis szempontjából, tehát, ha mondjuk lecserélem a motort a 1.071s-re akkor az adatbázist egy az egyben, mindennemű gond nélkül kezeli majd a 1.071s?
Illetve a skinek-et is, amit esetleg módosítottam, azt csak egyszerűen átmásolva, rendesen működőképes lesz?
Mert gondolkodom, hogy cseréljem-e le, de, ha nagyon macerás, akkor nem biztos, hogy le fogom :)
Választ előre is köszi.

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: A webshop áttelepítése másik szerverre

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Az adatbázis nem okoz gondot, mert van egy 'Adatbázis check' nevű menüpont, arra kattintva létrehozz az új táblákat és mezőket. Adatokban nem okoz változást, azonban ha te már belenyúltál a html kódban akkor a fájlokat nem kellene cserélned. Így viszont nincs értelme új verzióra cserélni, ha a megjelenésben úgysem lesz változás.
Mezőfi

droga
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: kedd jún. 23, 2009 9:45 am
Kapcsolat:

Re: A webshop áttelepítése másik szerverre

Hozzászólás Szerző: droga »

Igazából azért akartam kipróbálni az új verziót, mert az új szolgáltatónál is volt egy kisebb gond, és azt akartam kideríteni, hogy az új verzióval ez megoldódik-e.
A vicces az, hogy ki is próbáltam, megcsináltam az 'Adatbázis check'-et, kipróbáltam azt amit említettem, hogy kisebb gond volt az új tárhelyen és nagy megkönnyebbülésre müködik rendesen. Egyébként az volt a gond, hogy regisztráláskor a leendő vásárlónak ugyan kiment az értesítő E-mail a regisztrációról, de a webshop címére nem, ami még önmagában nem volna probléma, mert a regisztráció nem annyira fontos, lényeg, hogy a megrendelésről jól kimennek az E_mailek, de ez a hiba azzal járt, hogy a regisztráció végén a sikeres regisztráció képernyő helyett az egyik sikertelen E-mail küldés miatt egy hibakódos képernyő fogadta a kedves ügyfelet, ami már viszont zavaró lett volna.
No minden esetre a 1.071s-t leteszteltem, és ez a hiba megszünt :) ennek örülök.

Viszont most egy másik problémám akadt, amiben a segítségedet kérném.
Szóval az új szolgáltató tesztelésre elérhetőséget adott egy tesztszerverre ugyebár, ahol tesztelem is a dolgokat.
Az 1.071s-motorral ezen a címen érhető el:
http://www.oko-pc.hu/lab/cseh/webshop71/index.php
Itt te is megnézheted a hibajelenséget.
Szóval most egy olyan hibába futottam, hogy ha az 'újdonságok box' segítségével az új termékek kilistázását kérem akkor nincs gond, de ha a 'menü box' bármely elemére megyek, akkor a következő hibakód fogad:

Kód: Egész kijelölése

SELECT t4.* FROM (SELECT t3.*, a.ar FROM (SELECT t2.*, nl.name, nl.description FROM (SELECT t1.*, t.id, t.image_address, t.kod, t.keszlet, t.egyseg, t.gyarto, t.allapot, t.uj FROM (SELECT termek_id FROM uj_termek_to_kategoria as ttk WHERE ttk.termek_kategoria_id=99) as t1 INNER JOIN uj_termek as t ON t1.termek_id = t.id WHERE t.status = 'igen' AND t.keszlet > 0 LIMIT 0, 10) as t2 INNER JOIN uj_nev_leiras as nl ON t2.id = nl.termek_id WHERE nl.language_id = 4) as t3 INNER JOIN uj_arak as a ON t3.id = a.termek_id WHERE a.arforma_id = 1) as t4 ORDER BY sorrend ASC
Unknown column 'sorrend' in 'order clause'
Fájl: /storage/wwwroot/www_oko-pc/zxyxy.hu/lab/cseh/webshop71/include/center/termekek.php sor: 85
Namost ez mi a szösz? :)
Ha ezt segítenél nekem kideríteni, hogy mi a gond, azt nagyon megköszönném.

(Mielőtt a hiba felderítésébe kezdenél, jelzem, hogy sikerült megoldanom :) részletek a következő hozzászólásban :) )
A hozzászólást 0 alkalommal szerkesztették, utoljára 1 droga-kor.

droga
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: kedd jún. 23, 2009 9:45 am
Kapcsolat:

Re: A webshop áttelepítése másik szerverre

Hozzászólás Szerző: droga »

A kérdés már tárgytalan :)
Sikerült megoldanom, az adminisztrációs felületen a termékbeállításokban a Termékek listázási sorrendje című beállítással volt gond, bár nem egészen értem miért.
"t.sorrend", volt beállítva, és ezzel valamiért nem hajlandó működni és az előző hozzászólásomban látható hibakódot írta, valamint mivel mindegyik beállítást leteszteltem, a "t.date" nél is ugyanez volt tapasztalható.
A többinél viszont ("t.id", "t.kod", "nl.name") nincs probléma.

( :idea: Most így belegondolva lehet, hogy a "t.sorrend" azért nem működik, mert a termékekhez nincs sorrend rendelve :idea: :) bár a "t.date"-nél akkor sem értem miért nem műkszik. De majd egyszer újra átolvasom a pdf-es kézikönyvecskét, aztán lehet, hogy ez is megvilágosul. :) )

No, hogy ezt megoldottam mindjárt nekiugrok a Skin kérdésének is :)
Üdvözletem és további jó munkát.

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: A webshop áttelepítése másik szerverre

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Köszi. Igazából majd csak januárban tudok a shoppal foglalkozni fejlesztés ügyben, de akkor lesz benne megint jó pár dolog. Vannak tervek. :)

Hoffy
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: hétf. feb. 01, 2010 1:23 pm
Kapcsolat:

Re: A webshop áttelepítése másik szerverre

Hozzászólás Szerző: Hoffy »

Szép napot!

Már a textiltáskás hölgy írt neked egy pár emailt, ha jól tudom. Most hozzám fordult, hogy rakjam át az áruházát a Freeware-ről a newhosting.hu ra. Én bár ilyet más weblappal már csináltam, vagyis mindig a mysql -t lementettem és a tárhelyről mindent kimentettem és átmásoltam az új helyre, illetve a mysql- t beolvastattam.
Ezt a te weblapoddal is megcsináltam, és látszólag minden rendbe de ezt írja ki alól: Can't connect to textiltaska.sql.freeweb.hu: $! pedig a connections/bolt.php ban lévő adatokat az újra átírtam.
Így kapcsolat híján nyilván nem működik az oldal.

Mi lehet a hiba?

Köszi előre a választ

András

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: A webshop áttelepítése másik szerverre

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Szia!
- Valamit elírtál a kapcsolati sztringben,
- Fizikailag nincsenek ott a táblák.

A hiba jelzés szerint nem tud csatlakozni az adatbázis kiszolgálóval. Hát a fentiek közül valamelyik.
Mezőfi

Hoffy
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: hétf. feb. 01, 2010 1:23 pm
Kapcsolat:

Re: A webshop áttelepítése másik szerverre

Hozzászólás Szerző: Hoffy »

Köszi sikerült feltelepítenem és mostmár
a kódolás nem stimmel, a Mysql be beállítottam a latin1_general_ci t ahogy fentebb írtad. viszont még mindig megmaradtak a kérdőjelek az ékezetes karaktereknél. Hol kell még átállítanom? Ja és az összes " ? " jelet nekem manuálisan kell átírni, vagy akkor látni fogja és kijavítja.

Ja és a Can't connect to textiltaska.sql.freeweb.hu: $! az alján továbbra is látszik, pedig kapcsolódik és mégis kiírja. Ez hol lehet benne, mert a Freewebtől mentettem át.


Köszönöm előre is a segítséget. Hoffmann András

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: A webshop áttelepítése másik szerverre

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Ha be van állítva az adatbázis kódolás latin1_general_ci-re, akkor kellene a mentett fájl megtallózni, és ott is állítani latin1_general_ci-re beolvasandó fájl kódolást.
A lényeg, hogy azt a fájlt kellene megtallózni amit a régi tárhelyen lévő shop >> admin felület >> segédeszközök menüpontban található Adatbázis mentése almenüpontban végeztél el. Mert különben ilyen ? jeleket rak be.
Mi a mostani shop url?
Mezőfi

Hoffy
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: hétf. feb. 01, 2010 1:23 pm
Kapcsolat:

Re: A webshop áttelepítése másik szerverre

Hozzászólás Szerző: Hoffy »

Köszi!
Most csak simán textiltaska.hu

Köszönöm Hoffmann András

Post Reply

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég