A webshop áttelepítése másik szerverre

Tanácsok és kérdések a Webshop Hun1 Smarty telepítéséhez és konfigurációjához.
kicsiati
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: vas. feb. 21, 2010 9:20 am
Kapcsolat:

Re: A webshop áttelepítése másik szerverre

Hozzászólás Szerző: kicsiati »

Köszi!

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: A webshop áttelepítése másik szerverre

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Nincs mit.
Mezőfi

droga
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: kedd jún. 23, 2009 9:45 am
Kapcsolat:

Re: A webshop áttelepítése másik szerverre

Hozzászólás Szerző: droga »

Üdv.
Volna egy olyan problémám, hogy a tárhelyszolgáltató bizonyos problémáit megunva át szeretném tenni a webshop-ot más szolgáltatóhoz, amivel alapesetben nem lenne gond, csaképpen itt a jelenlegi szolgáltatónál a sok probléma között olyan is akad, hogy a webshop semmilyen file-t sem tud létrehozni a szerveren. Még a "templates_c" mappában lévő file-okat is nekem az otthoni tesztkörnyezetből futtatva kellett létrehozni és a szerverre felmásolni a megfelelő helyre...
Namost ebből adódóan az adatbázis mentésével is van egy ici-pici probléma, értelem szerűen az, hogy nem hozza létre a file-t.
Az SQL lekérdezés minden bizonnyal jól lezajlik, mert kíírja, hogy: "Az adatbázis mentve van" de ettől függetlenül sajnos a file-t nem tudja létrehozni a szerveren.

Abban kérném a segítségedet, hogy megoldható lenne-e és, ha igen akkor hogyan, hogy mondjuk file-ba mentés helyett a létrehozandó file tartalmát mondjuk egyszerűen kiírja akár egy új ablakba, vagy valahova, amit kijelölve, vágólapra helyezve egyszerűen egy mondjuk txt file-ba alakítanám aztán sql kiterjesztésre írnám át. (Persze itt most azt is kérdezném, hogy ezesetben ANSI, Unicode, vagy UTF8 kódolással kellene menteni a txt-t?)

Ha ebben tudnál segíteni, azt nagyon megköszönném.

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: A webshop áttelepítése másik szerverre

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Ezek a gondok megoldódnak, ha a könyvtárak attribútumát 777-re állítod (Total Commander >> Fájl >> Attribútumok módosítása)
Azért nem tudja létrehozni a program, mert a nem 77 a jogosultság.

A tárhelyhez tartozó PhpMyAdmi felületen tudod exportálni a teljes adatbázist .sql vagy .txt formában is.

droga
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: kedd jún. 23, 2009 9:45 am
Kapcsolat:

Re: A webshop áttelepítése másik szerverre

Hozzászólás Szerző: droga »

Üdvözletem!
Köszönöm, hogy válaszoltál, azonban sajnos nem ilyen egyszerű a helyzet.
Az előző üzenetben valóban megemlíthettem volna, hogy ezeket a kézenfekvőnek tűnő dolgokat már próbáltam.
A könyvtárak attribútumával már próbálkoztam az elején mikor először észleltem a problémát, de nem állítható át a jelenlegiről. A tárhely szolgáltató azt állítja, hogy mivel windows-os szervert használnak ezért nem lehet a Total Commanderben ezzel a módszerrel az attribútumokon állítani.
Egyébként érdekes, hogy valóban az elején feltűnt, hogy más tárhelyemen az összes file és könyvtár attribútuma látható Total Commanderben ftp kapcsolaton keresztül, ezen a tárhelyen azonban nem...

Sajnos PhpMyAdmin sincs náluk a tárhelyen, már ezt is próbáltam, pontosabban kérdeztem a szolgáltatótól, hogy hogyan érhetem el a PhpMyAdmin felületet, vagy valami hasonlót, attól függően mi van náluk ilyesmi, de közölték, hogy náluk nincs ilyen, így sehogy :)

Mint mondtam sok problémám van velük, (még ezeken felül is) ezért is akarok szolgáltatót váltani.

Ezért kéne valami egyébb alternatív megoldás, mint írtam valami olyasmi, ami a létrehozandó backup file tartalmát mondjuk egy print() függvénnyel kiírja a képernyőre akár egy új ablakba, és én onnan csak kimásolnám és egy txt file-ba menteném, vagy ilyesmi.
Akár úgy is jó, hogy egy teljesen új php file lenne amit behelyezek a webshop mappájába és csak simán böngészövel megnyitok, nem kell, hogy a webshopból vagy annak admin felületéből mutasson rá link, bár persze egyéb megoldást is elfogadok :)
Már persze, ha ez egyáltalán valahogy megoldható ez a kérdés.

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: A webshop áttelepítése másik szerverre

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Ok, tegyük fel a legújabb shop programot használod, ebben a következő lapot kellene keresned:
Shop/admin/functions/database_save.php
A 284. sortól ezt találod:

Kód: Egész kijelölése

header('Pragma: no-cache');
			header("Content-Type: ". $mimetype ."; name=\"$backup_file\"");
            header('Content-disposition: attachment; filename='.$backup_file);
			@set_time_limit(0); 
			echo $kimenet;
			flush();
			exit;
Ez helyett legyen így:

Kód: Egész kijelölése

/* header('Pragma: no-cache');
			header("Content-Type: ". $mimetype ."; name=\"$backup_file\"");
            header('Content-disposition: attachment; filename='.$backup_file);
			@set_time_limit(0);  
*/
			echo $kimenet;
			flush();
			exit;
Ekkor marad az echo, és kiírja a képenyőre a mentést, onnan ctrl+c, majd egy txt fájlba ctrl+v

Mezőfi

droga
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: kedd jún. 23, 2009 9:45 am
Kapcsolat:

Re: A webshop áttelepítése másik szerverre

Hozzászólás Szerző: droga »

Üdvözletem

Sajnos nem a legújabb webshop motor fut. 2009 nyarán töltöttem le ezt a verziót:
http://www.silverphoto.hu/www/hun1.062s.zip

És ebben ez a file egyáltalán nincs.
Ezek mennyire kompatibilisek egymással?
Ha mondjuk most letölteném az új verziót és annak a teljes admin felületre vonatkozó részeit betenném a régi helyére az megfelelően működne? Mert ha ilyen módon kompatibilis, akkor nincs gond, gyorsan megoldanám az általad írt módszerrel.

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: A webshop áttelepítése másik szerverre

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Akkor a shop/functions/general.php-ben van egy ilyen függvény:
db_mentese() vagy download()
Nem tudom a tiedbe melyik van-

Ennek a végénél kellene cserélni a

Kód: Egész kijelölése

header('Content-type: application/x-octet-stream');
            header('Content-disposition: attachment; filename='.trim($_GET["db_name"]));
			 echo $buffer;
			exit;
Helyett:

Kód: Egész kijelölése

			 echo $buffer;
			exit;
Vagy ha nem találod meg ezt a részt akkor küld el nekem a general.php fájlt, és megoldom.

droga
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: kedd jún. 23, 2009 9:45 am
Kapcsolat:

Re: A webshop áttelepítése másik szerverre

Hozzászólás Szerző: droga »

Üdvözletem
Bocsánat, hogy eddig nem reagáltam, csak most tudtam megnézni a válaszod.
A shop/admin/functions/general.php-ben megtaláltam az említett szakaszt.
Köszönöm.
Ki is fogom probálni, de valószínűleg csak holnap.
Mégegyszer köszi.

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: A webshop áttelepítése másik szerverre

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Nincs mit.
Mezőfi

Post Reply

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 26 vendég