Hírlevél

Tanácsok és kérdések a Webshop Hun1 Smarty telepítéséhez és konfigurációjához.
Post Reply
BerNorbert
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: vas. júl. 19, 2009 5:31 pm
Kapcsolat:

Hírlevél

Hozzászólás Szerző: BerNorbert »

Szervusz István!

Egy olyan dolgot vettem észre, amit nem értek.
Ha valaki jelentkezik regisztrációkor hírlevélre az nem jelenik meg a mysql hírlevél táblában mégis, ha levelet küldök a hírlevélre feliratkozottaknak, akkor megkapja. Szóval minden rendben, de nem értem hogy van ez.

Másik kérdés:
Megnéztem, hogy ha hírlevelet küldök, akkor a kulde.php beillesztené a megszólítást is, ha lenne adat a $nev mezőben.
Ilyen oszlop nincs a mysql hirlevél táblában, de létrehoztam és megpróbáltam hirlevél feliratkozáskor elkérni a keresztnevet is és beinzertálni a hirlevél táblába. Nem igazán jön össze :(
hirlevel_jelentkezes.tpl változtatás:
action="hirlevel_ellenorzes.php?{$szukitett_link}&{$center_link}" method="post" style="margin:0px; padding: 0px;" onSubmit="return form_ellenor(new Array['hirl_email'] ,'hirlevel_form','{$language.KOTELEZO_MEZO}','','','');">
<label><input type="text" name="hirl_email" id="hirl_email" value="{if $smarty.get.hirlevel_hiba !== NULL}{$smarty.get.email}{else}{$language.EMAIL_CIM}{/if}" class="ugyfelkapu_inputok" onclick="this.value='';" /><br/></label>
<label><input type="text" name="hirl_nev" id="hirl_nev" value="{$language.EMAIL_NEV}" class="ugyfelkapu_inputok" onclick="this.value='';" /><br/></label>
<label><input type="submit" name="hirlevel_btn" value="{$language.KEREK_HIRLEVELET}" class="ugyfelkapu_btn"/></label>

hirlevel_ellenorzes.php változtatás:
//Beírjuk
$sql = "INSERT INTO ".HIRLEVEL_TABLE." (email, nev, ip_cim, host, felvitel_date) VALUES ('".tep_db_input(trim($_POST["hirl_email"]))."',trim($_POST["hirl_nev"]),'".tep_db_input(getenv('REMOTE_ADDR')) ."','".tep_db_input(getenv('REMOTE_HOST')) ."', now()) ";
mysql_query2(__LINE__, __FILE__, $sql);

Segítenél benne?

Köszönöm

Norbi

Post Reply

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég