Smarty error

Tanácsok és kérdések a Webshop Hun1 Smarty telepítéséhez és konfigurációjához.
Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Smarty error

Hozzászólás Szerző: mezofi »

A következő hibaüzenetet kapom:
Fatal error: Smarty error: unable to write to $compile_dir '/disk/raid1/f/u/fuksz2/templates_c/first'. Be sure $compile_dir is writable by the web server user. in /disk/raid1/f/u/fuksz2/libs/smarty.class.php on line 1095
Freewebre próbálom feltenni... pedig már mindennek átállítottam az attribútumát 777-re.
Mi lehet a hiba?

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Smarty error

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Próbáld meg a Shop/templates_c/first mappának is 777-re állítani az attribútumát.

pinkfog
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: kedd aug. 11, 2009 6:27 pm
Kapcsolat:

Re: Smarty error

Hozzászólás Szerző: pinkfog »

Kedves István!

Ezt a hibaüzenetet kaptam:

Warning: Smarty::require_once(Smarty_Compiler.class.php) [function.Smarty-require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/kidshop/web/libs/smarty.class.php on line 1456

Fatal error: Smarty::require_once() [function.require]: Failed opening required 'Smarty_Compiler.class.php' (include_path='.:/usr/share/php:/usr/share/pear') in /home/kidshop/web/libs/smarty.class.php on line 1456

Mi lehet a baj?
A másik meg hogy azt írtad, hogy ki kell kapcsolni a file-nevek kisbetűsre alakítását. Szerintem én meg pont bekapcsoltam:)
Köszi Erika

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Smarty error

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Hát akkor nyisd meg a Total Commanderben bal oldalt a szervereden lévő Shop/libs mappát, és a jobb oldalon a .zip-ből kicsomagolt letöltött állományban lévő libs mappát. És nézd meg, hogy a nagybetűs fájl nevek megegyeznek-e. Ha a bal oldalon kis betűkkel van írva akkor katt a névre és javítsd ki nagybetűsre. Vagy töltsd fel a libs mappát újra, de most már figyelve a nagy betűre.
Mezőfi

pinkfog
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: kedd aug. 11, 2009 6:27 pm
Kapcsolat:

Re: Smarty error

Hozzászólás Szerző: pinkfog »

Köszi! Sikerült:)))

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Smarty error

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Nincs mit.
Mezőfi

Hoffy
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: hétf. feb. 01, 2010 1:23 pm
Kapcsolat:

Re: Smarty error

Hozzászólás Szerző: Hoffy »

Kedves István!
A webshop hun t felraktam pénteken a fizetős tárhelyemre és minden ment rendesen. Viszont szombaton letöltöttem a béta változatot és töröltem a tárhelyről is a sima webshop ot és a msql t is kipucoltam. Vagyis tisztalappal indultam. Feltelepítettem a Webshop hun V1.062S hu változatot. Az admin rendbe bejön viszont a vásárlói felület nem http://www.butorrestaurator.hu/index.php
Ezt a hibaüzenetet kaptam: Légyszi ha időd engedi nézz rá és te már tudod mit csináltam rosszul.


( ! ) Warning: mysql_fetch_assoc(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /var/www/www.butorrestaurator.hu/include/beallitasok.php on line 14
Call Stack
# Time Memory Function Location
1 0.0026 178440 {main}( ) ../index.php:0
2 0.0157 448376 require_once( '/var/www/www.butorrestaurator.hu/include/beallitasok.php' ) ../index.php:24
3 0.0161 448524 mysql_fetch_assoc ( FALSE ) ../beallitasok.php:14

( ! ) Warning: mysql_fetch_assoc(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /var/www/www.butorrestaurator.hu/include/beallitasok.php on line 110
Call Stack
# Time Memory Function Location
1 0.0026 178440 {main}( ) ../index.php:0
2 0.0157 448376 require_once( '/var/www/www.butorrestaurator.hu/include/beallitasok.php' ) ../index.php:24
3 0.0230 449072 mysql_fetch_assoc ( FALSE ) ../beallitasok.php:110

( ! ) Warning: mysql_fetch_assoc(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /var/www/www.butorrestaurator.hu/include/beallitasok.php on line 116
Call Stack
# Time Memory Function Location
1 0.0026 178440 {main}( ) ../index.php:0
2 0.0157 448376 require_once( '/var/www/www.butorrestaurator.hu/include/beallitasok.php' ) ../index.php:24
3 0.0234 449668 mysql_fetch_assoc ( FALSE ) ../beallitasok.php:116

( ! ) Warning: mysql_fetch_assoc(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /var/www/www.butorrestaurator.hu/include/beallitasok.php on line 122
Call Stack
# Time Memory Function Location
1 0.0026 178440 {main}( ) ../index.php:0
2 0.0157 448376 require_once( '/var/www/www.butorrestaurator.hu/include/beallitasok.php' ) ../index.php:24
3 0.0238 450052 mysql_fetch_assoc ( FALSE ) ../beallitasok.php:122

( ! ) Warning: require_once(include/languages//datum.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /var/www/www.butorrestaurator.hu/index.php on line 137
Call Stack
# Time Memory Function Location
1 0.0026 178440 {main}( ) ../index.php:0

( ! ) Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required 'include/languages//datum.php' (include_path='.:/usr/share/php:/usr/share/pear') in /var/www/www.butorrestaurator.hu/index.php on line 137
Call Stack
# Time Memory Function Location
1 0.0026 178440 {main}( ) ../index.php:0


Előre is köszönöm szépen Hoffmann András

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Smarty error

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Próbáld meg a látogatói oldal fájljait újra felrakni, lehet a felvitelkor történt gond. A jelzett függvényekkel nem lehet baj, mert ugyanezeket használja az admin felület is, és ugyanezen adatbázis beállításokat is amik a látogatói felülethez vannak.
A tárhely szolgáltatódnak is jelezd a hibát. Ha nem segítenek akkor küld el privátban a tárhely elérési adatokat, és tesztelem, hogy mi lehet a baj.
Üdv
Mezőfi

Hoffy
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: hétf. feb. 01, 2010 1:23 pm
Kapcsolat:

Re: Smarty error

Hozzászólás Szerző: Hoffy »

Nagyon szépen köszönöm, megpróbálom.

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Smarty error

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Nincs mit.

Post Reply

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég