Második nyelvre fordítás

Tanácsok és kérdések a Webshop Hun1 Smarty telepítéséhez és konfigurációjához.
Post Reply
kovita
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd okt. 01, 2013 8:24 pm
Kapcsolat:

Második nyelvre fordítás

Hozzászólás Szerző: kovita »

Jó napot kívánok.
Lefordítottam a WebshopHun V1.074S verzióját szlovák nyelvre. Tesztelem, a látogatói oldal jól működik. Az admin oldalon van néhány problémám.
1.Az admin részt is beállítottam mindkét nyelvre. A megrendelések mindkét nyelvről a magyar admin felületre futnak be. Innen csak egy nyelven tudok a megrendelőkkel kommunikálni. (pl. Beérkezett a rendelés, Terméket várunk a csomaghoz). Megoldható kérem az, hogy mindenkivel a saját nyelvén beszélgessek?
2.a Beérkezett a rendelés, Terméket várunk a csomaghoz, Összekészítés alatt van, A pénzt megkaptuk kifejezéseket merre keressem, ezeket is le szeretném fordítani, de nagyon elbújtak valahová.
3.Ha a regisztrációnál helytelen email címet adok meg, akkor „ Kérem egy valós email címet adjon meg“ mondatot írja ki. Hát ezt se találom. Merre keressem?
Eddig minden más rendben van.
Gyors válaszát köszönöm.
Zoltán

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Második nyelvre fordítás

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Üdv,
Az admin felület nyelvi fájljai a shop/admin/language/ választott nyelv könyvtárban vannak.
Ha létrehozunk a látogatói felületen egy új nyelvet mondjuk sk néven és abba rakjuk a nyelvi fájlokat akkor ugyanezen néven hozzuk létre a shop/admin/language könyvtárban is egy sk könyvtárat. Ezután a már meglévő shop/admin/language/hungarian könyvtár összes fájlját másoljuk bele a shop/admin/language/sk könyvtárba így már választhatunk az admin felületen a nyelvek közül. Persze még magyar lesz a felület, mert le kellene ezeket is fordítani, de nem szükséges ha értjük. A nyelv váltáskor viszont minden adatot ami az adatbázisban van már erre a nyelvre fog lekérdezni, tehát ha a kategóriák nincsenek lefordítva akkor meg sem jelennek az admin felületen.

Beérkezett a rendelés, Terméket várunk a csomaghoz, Összekészítés alatt van Ezek a főbeállítások >> Megrendelés állapotok menüpontban érhetőek el, ezek is megadhatóak nyelv szerint.

Az e-mail figyelmeztetés valóban nagyon el van bujtatva és sajnos nincs nyelvesítve, itt lehet át kellene írni inkább angolra azt talán mindenki érti. Ez a shop/scriptek/reg_script.js 147. sorában van.

Kód: Egész kijelölése

 alert("Kérem egy valós e-mail címet adjon meg!");
Üdv
Mezőfi

www.webshophun.hu
Webáruház készítés

kovita
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd okt. 01, 2013 8:24 pm
Kapcsolat:

Re: Második nyelvre fordítás

Hozzászólás Szerző: kovita »

Köszönöm a gyors választ.
A második kérdésemnél még mindig problémám van. A főbeállítások alatt ezek a menüpontok szerepelnek:
Az én webáruházam, Szállítási módok, Fizetési módok, Termék beállítások, Box beállítások, Kategória beállítások, Regisztrációs beáll., Levelezési beállít., Összehasonlító oldalak, Slider
Ha jól értettem ezek között kellene lennie "Megrendelés állapotok" menüpontnak is. Létrehoztam egy test webshopot, ott se ugrott be ez a menüpont. Oda-vissza átnéztem már mindent (azt hiszem) de sehol nem találok hasonlót.
Amit használok:
Webshop hun verzió száma: V1.074S
Adatbázis verzió száma: 1.073S
Ha ideje engedi, adjon egy tippet kérem.
Köszönettel,
Zoltán

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Második nyelvre fordítás

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Üdv,
Igen, így már értem. Én a 3.0-ról beszéltem ami a webshophun.hu oldalról már majd egy hónapja letölthető.
Az 1.074-ben még nem volt kész az admin felületről módosítási lehetőség. A PhpMyAdmin-ban kellene megkeresni a prefix_term_allapotok_leiras táblát. Ott vannak nyelvesítve. Sajnos ha a táblában van javítva akkor karakter kódolási gondok lehetnek az ékezetes karakterekkel.


http://www.webshophun.hu
Webáruház készítés

kovita
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd okt. 01, 2013 8:24 pm
Kapcsolat:

Re: Második nyelvre fordítás

Hozzászólás Szerző: kovita »

Jó napot kívánok,
köszönöm a segítséget, minden müködik ahogy kell.
Köszönettel,
Zoltán

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Második nyelvre fordítás

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Nincs mit.
Mezőfi

Post Reply

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég