Ajax, Paypal, angol verzió

Tanácsok és kérdések a Webshop Hun1 Smarty telepítéséhez és konfigurációjához.
Post Reply
vlezli
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: vas. ápr. 01, 2012 12:24 am
Kapcsolat:

Ajax, Paypal, angol verzió

Hozzászólás Szerző: vlezli »

Kedves István!

Sajnos kénytelen vagyok megint a segítségedet kérni! Három problémám is akadt az új webshopommal!

Az újonnan beüzemelt webáruházamban (http://privatwebshop.info) sehogyan se tudom a termékek képét Ajax-os ablakban előcsalogatni! A főbeállításoknál ez van beállítva, mégis a bélyegképre kattintva nem a nagy kép jön fel egy Ajax-os ablakban, hanem a "Bővebben" oldal.
Egy korábbi topikban olvastam, hogy ilyenkor az lehet a gond, hogy még nem töltődött be rendesen az oldal mielőtt a bélyegképre kattintunk. Nálam biztos, hogy nem ez a gond, hanem az, hogy (szemben például a Te honlapoddal), nálam az egeret a bélyegkép fölé víve nem a nagy kép útvonala jelenik meg lent a bal sarokban mint link, hanem ugyanaz, mint ami a "Bővebben" gomb fölé vitt egérnél.
Konkrét példával élve a "Játék" menüben lévő "Tojásból kikelő hüllő" nevű árunál 6 db nagy képnek kellene lapozható módon feljönni, de ez sehogyan se sikerül. Pedig megnéztem, rendesen feltöltődtek a képek a "nagy_kepek" mappába és mint írtam, a főbeállításoknál az Ajax-os megjelenítés van bekapcsolva. Mi lehet a gond?

A másik kérdésem a Paypal-es fizetéssel kapcsolatos. Én a mellékelt tájékoztatóban leírt elég bonyolult tennivalók helyett egyszerűen csak beírtam az admin felületen a Paypal fizetési módnál a Paypal-es számlámhoz tartozó email-címemet. Látszólag így is működik a dolog, azaz a megrendelés végén megjelenik a Paypal-es fizető gomb. Rákattintva pedig a Paypal honlapján találom magam és úgy tűnik fizetni is tudnék a bankkártyámmal, bár ezt még nem mertem kipróbálni. (Talán meg fogom reszkírozni egy kisebb összeggel, hogy lássam mi történik). Kérdésem: lehet-e valami hátulütője, ha csak így leegyszerűsítve, a Paypal-es email-címem megadásával konfiguráltam be a bankkártyás fizetést?

A harmadik gondom, hogy angol nyelvre váltva a honlapot, az Információk boxban nem jelennek meg a szabályzatra, garanciára, kezelésre vonatkozó oldalak, pedig nagy gonddal elkészítettem azoknak a fordítását, el is mentettem az admin felületen, ott bármikor visszanézhetők. De a honlapon sehogyan se tudom megjeleníteni őket. Gondolom valahol az admin részben kéne valamit bekapcsolni, vagy engedélyezni, de nem jövök rá, hogy mit és hol.

Kérlek, amikor időd engedi, írd meg, hogy mit lehetne tenni a felsorolt problémák megoldására! Előre is köszönöm!

Üdv,
Vlezli
1.jpg
1.jpg (169.54 KiB) VIEWED_COUNTS
2.jpg
2.jpg (113.27 KiB) VIEWED_COUNTS
3.jpg
3.jpg (169.43 KiB) VIEWED_COUNTS

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Ajax, Paypal, angol verzió

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Szia,
Szerintem a PayPal-al nem lesz gond, a cégesnél is csak email-t kér.
A nagy kép azért nem jelenik meg, mert a szöveg rá van rakva a képre, viszont én annó beleraktam az egyik helyre, egy vizsgálatot, hogy nézze meg létezik-e a kép. Mivel a szöveges kép nem létezik, ezért úgy veszi, hogy nincs nagy kép.
A következő kép lehet javítani.
Shop/include/center/termek_adatok_feldolgozasa.php 106. sorában nálam ez van:

Kód: Egész kijelölése

//Ha van nagy kép és kis kép is akkor alkalmassá tesszük a megjelenítésre start
				 if($nagyKepekDb > 0 && trim($termek_tomb["$k"]["image_address"]) !=="" && trim($termek_tomb["$k"]["image_address"]) !== NULL && is_file( trim($termek_tomb["$k"]["image_address"]))  ){
Lehet nálad kicsit feljebb vagy lejjebb van.
A lényeg, hogy ez legyen helyette:

Kód: Egész kijelölése

//Ha van nagy kép és kis kép is akkor alkalmassá tesszük a megjelenítésre start
				 if($nagyKepekDb > 0 && trim($termek_tomb["$k"]["image_address"]) !=="" && trim($termek_tomb["$k"]["image_address"]) !== NULL ){	
Ezután már megjelenik a nagy kép is.

Az információs oldalaknál nem lehet, hogy menüpontok nevét nem adtad meg angol nyelven? Oldal hozzáadása menüpont >> Szerkeszt, és akkor jelenik meg az angol mező is. Angolul is be kellene írni pl. az Üzletszabályzat mondatot.

Mezőfi

vlezli
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: vas. ápr. 01, 2012 12:24 am
Kapcsolat:

Re: Ajax, Paypal, angol verzió

Hozzászólás Szerző: vlezli »

Kedves István!

Köszönöm a segítségedet! Jó irányban haladunk, de még nem az igazi!

Kicseréltem az általad javasolt kódrészletet. Most már annyit elértem, hogy a kis képekre kattintva elkezdődik a nagy képek megjelenítése, azaz elsötétedik a háttér és megjelenik az Ajax-os ablak is, aztán egy hibaüzenettel leáll a folyamat:

"Image cannot be loaded. Make sure the path is correct and image exist."

Azaz vagy hibás a nagy képre mutató útvonal, vagy nem létezik a kép. Az utóbbit kizárhatjuk, viszont a kis kép fölé vitt kurzorra balra lent megjelenő útvonal valóban nem a képre mutat! Bármelyik kis kép esetén mindig az alábbi link jelenik meg az adott kép konkrét elérhetősége helyett:

http://privatwebshop.info/kepre_szoveg/index.php?kep=../

Mit kellene még megváltoztatni, átírni, hogy előjöjjenek a nagy képek...?

Az angol nyelvű tájékoztató oldalak a javaslatodat követve most már megjelennek! Kivéve a bemutatkozó oldalt! Az angol zászlóra kattintva is a magyar szöveg jelenik meg (a slider nélkül).
Gondolom ehhez is tartozik valahol egy szerkeszthető menüpont, ahol ennek az oldalnévnek is meg kellene adnom az angol megfelelőjét. De az "Oldal hozzáadása" menüpontban nincs ott a listában a "Bemutatkozó oldal", máshol sem találom, így beírni se tudom angolul a nevét.

A "Bemutatkozó oldal szerkesztése" pontban is csak a tartalom írható be mindkét nyelven, (ezt meg is tettem) de az oldal elnevezése nem. Pedig gondolom ez utóbbi hiánya miatt nem jelenik meg az angol verzió, ahogy az információs oldalaknál is ez volt a hiba.

Mi lehet a megoldás?

Fáradozásodat ismét megköszönve várom válaszodat!

Üdv,
Vlezli

vlezli
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: vas. ápr. 01, 2012 12:24 am
Kapcsolat:

Re: Ajax, Paypal, angol verzió

Hozzászólás Szerző: vlezli »

Most látom, hogy az előbb elírtam a linket, ami a kis képekre vitt kurzornál megjelenik! Tehát helyesen a link:

http://privatwebshop.info/kepre_szoveg/index.php?kep=../

Üdv,
Vlezli

vlezli
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: vas. ápr. 01, 2012 12:24 am
Kapcsolat:

Re: Ajax, Paypal, angol verzió

Hozzászólás Szerző: vlezli »

De fura! Most, kijavítás után is hibásan jelenik meg, azaz nem én írtam el. A fene se érti!

A kérdőjel előtt ennek kéne lenni: index.php

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Ajax, Paypal, angol verzió

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Valamiért az első nagy kép linkje üres, a többi megvan a forrásban.
El tudsz küldeni egy adatbázis mentést emailben?
De előtte ezt rakd be a shop/include/center/termek_adatok_feldolgozasa.php 2. sorába mindjárt a <?php után

Kód: Egész kijelölése

//Üres mezők törlése a nagykepek táblából
$sql = "DELETE FROM ". NAGY_KEPEK_TABLE ." WHERE url IS NULL OR url = '' ";
mysql_query2(__LINE__, __FILE__, $sql);
Ez törli az üres sorokat ha vannak. Ha az oldal frissítés után sem jelennek meg a nagy képek akkor küld el az adatbázis mentést.
Egy, két teszt után már kiveheted a most berakott 2 sort.


A boxokban megjelenő szövegek a shop/include/languages/választott nyelv/szoveg.ini-ben van. Lehet, sőt biztos, hogy az angolban nincs benne a Bemutatkozó oldal definiálása. Nem szoktunk foglalkozni vele, hogy a más nyelvű .ini fájlokba mindig beírjuk az új definíciókat.
Mezőfi

vlezli
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: vas. ápr. 01, 2012 12:24 am
Kapcsolat:

Re: Ajax, Paypal, angol verzió

Hozzászólás Szerző: vlezli »

Kedves István!

Beraktam a kért sorokat az előírt helyre, de sajnos semmi nem változott, még mindig nem akarnak a nagy képek előjönni...

Elküldtem e-mailben az adatbázis mentésemet, ahogy kérted. Meg az FTP adatokat is, hátha gyorsabban tudnál beavatkozni, mint így csak a fórumon keresztül, rám várva!

Nagyon köszönöm a segítségedet!

Üdv,
Vlezli

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Ajax, Paypal, angol verzió

Hozzászólás Szerző: mezofi »

A hiba a shop/include/center/termek_adatok_feldolgozasa.php-ben volt. A 110. sorból ez hiányzott:

Kód: Egész kijelölése

$nagy_kep = "kepek/nagy_kepek/".$nagyKepekTomb["1"]["url"];
Úgy néztem, hogy a letölthető állományban benne van, lehet akkor törölted amikor kivetted a felette lévő sorból az is_file() részt.
Mindegy most már működik.
Üdv
Mezőfi

vlezli
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: vas. ápr. 01, 2012 12:24 am
Kapcsolat:

Re: Ajax, Paypal, angol verzió

Hozzászólás Szerző: vlezli »

Kedves István!

Hú, de gyors voltál!

Most már hibátlan! Nagyon köszönöm! :D


Legyen kellemes hétvégéd!

Üdv:
Vlezli

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Ajax, Paypal, angol verzió

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Nincs mit. Viszont kívánom.
Mezőfi

Post Reply

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég