Telepítés után php Error Message...

Tanácsok és kérdések a Webshop Hun1 Smarty telepítéséhez és konfigurációjához.
Post Reply
vlezli
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: vas. ápr. 01, 2012 12:24 am
Kapcsolat:

Telepítés után php Error Message...

Hozzászólás Szerző: vlezli »

Kedves István!
Immár 3 éve használom a webáruház programodat a legnagyobb megelégedéssel, ezúton is köszönet érte! (1.063-as verzió, http://digitalisbolt.info))
Amiért most írok az az, hogy szeretnék még egy webáruházat elindítani ugyanazon az ingyenes tárhelyen (000webhost.com), ahol a másik fut. (Az 1.074-es verziót)
Lépésről lépésre feltelepítettem a programot az előírás szerint, de a telepítés végén, amikor először megpróbáltam behívni az új honlapot, a kezdőoldal helyett ez a hibaüzenet fogadott: (http://digitalisbolt.hostei.com, ez még csak egy ideiglenes Domain, majd lecserélem)

PHP Error Message

Warning: require_once(include/keresobarat.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/a1793065/public_html/index.php on line 219


PHP Error Message

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required 'include/keresobarat.php' (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home/a1793065/public_html/index.php on line 219

Amit ki tudtam ebből hámozni, hogy egy nem létező fájlt szeretne behívni a program (include/keresobarat.php). Megnéztem az include mappát, abban valóban nincs ilyen nevű fájl!
Viszont az admin felületre simán betudok lépni, csak a vevőknek szánt rész nem működik!

Mit lehet ilyenkor tenni?

Üdv:
Veres László
(vlezli)

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Telepítés után php Error Message...

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Szia,
Valszeg van a shop könyvtárában egy .htaccess fájl. Ha nem kell akkor át kellene nevezni htaccess.txt-re.
Ha kell akkor a shop index.php elejéről törölni kellene a következő tartalmú sorokat:

Kód: Egész kijelölése

if(is_file(".htaccess")){
define('IN_HTACCESS',true);
}
Üdv
Mezőfi

vlezli
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: vas. ápr. 01, 2012 12:24 am
Kapcsolat:

Re: Telepítés után php Error Message...

Hozzászólás Szerző: vlezli »

Köszönöm szépen! Az átnevezés után már bejön a kezdőlap és az összes többi oldal is!

De maradt egy kis gond... A shop minden oldalán, a jobboldali boxok alatt egy vékony piros keretben megjelenik egy hibaüzenet:

"Could not retrieve id for the specified page. Please verify correct href was passed in."

Ez mit jelent? Nem a fordításra vagyok kíváncsi, mindkét mondat tartalmát - önmagában nézve - értem. Csak azt nem tudom, hogy mindez a honlap működésére nézve mit jelent. El fog-e tűnni valamikor (pl. a shop bekonfigurálása során), vagy nekem kellene valamit valahol kijavítanom? Ha igen, mit, hol és hogyan?

Fáradozásodat ezúton is köszönöm!

Üdv,
Vlezli

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Telepítés után php Error Message...

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Nincs mit.
El fog tűnni a jobb oldalról az üzenet ha:
- A shop admin felület >> Főbeállítások >> Box beállítások >> Facebook box megjelenítése 0 ra állítod.
- Létrehozol egy rajongói Facebook oldalt és annak az azonosítóját adod meg. Valszeg olyan azonosító van megadva amihez nem tartozik rajongói oldal, így kapcsolódni sem tud.

Üdv
Mezőfi

vlezli
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: vas. ápr. 01, 2012 12:24 am
Kapcsolat:

Re: Telepítés után php Error Message...

Hozzászólás Szerző: vlezli »

Kedves István!

Igazad volt, mint mindig! Ez a probléma is megoldódott oly módon, ahogy tanácsoltad!

Még egyszer köszönöm a mostani segítségedet és a sokévi önzetlen munkádat is!

Kellemes húsvéti ünnepeket!

Üdv,
Vlezli

Avatar
mezofi
Site Admin
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 7:30 am
Kapcsolat:

Re: Telepítés után php Error Message...

Hozzászólás Szerző: mezofi »

Nincs mit.
Viszont kívánom.

Mezőfi

Post Reply

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég